Dvě vítězství pro Audi v anketě „Best Cars 2015“

2015-01-30

Audi získalo v letošním ročníku ankety "Best Cars" dvě celková vítězství. Rozhodli o tom čtenáři časopisu "auto motor und sport". Udílení cen proběhlo tento týden ve Stuttgartu.
 
Prof. Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj, k tomu říká: "Z tohoto důležitého ocenění máme velkou radost. Je to potvrzení úspěchu naší značky v segmentu malých a kompaktních vozů." Luca de Meo, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za prodej, k tomu dodává: "Od uvedení na trh bylo prodáno již více než 500 000 vozů A1. Také Q3 přivádí jako nejoblíbenější prémiové SUV ve svém segmentu k naší značce hodně nových zákazníků."

V hlasování čtenářské ankety "Best Cars" bylo na výběr celkem 386 modelů v jedenácti kategoriích. V každé kategorii volili čtenáři jednoho celkového vítěze a jednoho dováženého vítěze. V kategorii "Malé vozy" dalo hlas modelu A1 25 procent čtenářů, což znamenalo pro nejmenší Audi první místo. Audi Q3 bylo nejlepší v kategorii "Kompaktní SUV" s 19 procenty hlasů. Značka se čtyřmi kruhy kromě toho obsadila druhé místo s modelem Audi A6 v kategorii "Vyšší střední třída". Mezi kompaktními vozy bylo Audi A3 zvoleno na třetí místo. Letos se konal 39. ročník čtenářské ankety "Best Cars" a do hlasování se zapojilo 112 471 čtenářů.