Koncept Audi pro autosalon v Los Angeles – Začátek nové éry designu

2014-10-31

Audi, vedoucí značka v oblasti automobilového designu, vstupuje do nové éry designu. Na autosalonu v Los Angeles, který začne 19. listopadu, představí značka se čtyřmi kruhy první koncept s rukopisem nového šéfdesignéra Marca Lichteho.

Pro pětačtyřicetiletého Lichteho, který převzal v únoru 2014 odpovědnost za design značky Audi, mají velký význam klíčové kompetence značky: sportovní charakter, lehká konstrukce a pohon všech kol quattro. Marc Lichte vyjadřuje v novém designérském stylu velmi emocionálním způsobem technické kompetence a nekompromisní produktovou kvalitu značky Audi. Design tak ještě výrazněji zrcadlí progresivní techniku.

Koncepční studie, která bude vystavena na autosalonu v Los Angeles, otvírá novou kapitolu pro design značky Audi - v exteriéru i interiéru.

Marc Lichte se narodil 9. srpna 1969 v Arnsbergu, ve vestfálském regionu Sauerland. V roce 1996, už během studia designu dopravních prostředků na vysoké škole v Pforzheimu, zahájil svou kariéru ve společnosti Volkswagen AG.

Z pozice designéra exteriéru se stal v roce 2006 vedoucím designérského studia pro exteriér. Marc Lichte pracoval u značky Volkswagen mimo jiné na sériově vyráběných modelech Golf 5, 6 a 7, Passat 6, 7 a 8, Touareg a Phaeton.