Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím
Audi novinky

Ondřej Bank nastavil laťku na novém Audi Race Track v Home of quattro

05.01.Fri, 05 Jan 2018 00:00:00 +0100

Nově vybudovaný Audi Race Track s měřeným úsekem obřího slalomu v horní části černé sjezdovky ve Svatém Petru je pokřtěn! Třicátého prosince zajel Ondřej Bank na této trati čas 21,77 sekundy. Nová tvář českého "Home of quattro" nyní čeká, zda jej některý z návštěvníků Skiareálu Špindlerův Mlýn v letošní sezoně překoná. První zájemci si mohli vyzkoušet své dovednosti na lyžích ještě v závěru prosince. Nejrychlejším lyžařům předá Audi na konci sezony hodnotné ceny.

"Audi Race Track je již v provozu a všem fanoušků alpského lyžování nabízí příležitost zažít pocity profesionálního závodníka," říká Tomáš Velek, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. "Legenda českého lyžování zajela při slavnostním otevření tratě Audi Race Track čas, který je hozenou rukavicí návštěvníkům českého 'Home of quattro' a výzvou, aby s ní poměřili své síly na naší nově vybudované trati obřího slalomu. Dosažené časy na konci sezony vyhodnotíme a nejrychlejší lyžaři od nás obdrží hodnotné ceny."

Minulou sobotu panovalo na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně extrémně nepříznivé počasí, ale Ondřeji Bankovi se i tak podařilo projet trať Audi Race Track o délce cca 300 metrů za 21,77 sekundy. "Trať je sice krátká, ale technicky poměrně náročná, jedná se o kombinaci slalomu a obřího slalomu," říká Ondřej Bank, vynikající český alpský lyžař, olympionik, medailista Světového poháru a mnohonásobný mistr České republiky. "Kdo chce být úspěšný a zvládnout trať v dobrém čase, musí jet rychle a musí být technicky dobře vybaven."

Přítomnost známého českého sjezdaře návštěvníkům Home of quattro neunikla a hned po jeho jízdě se na start Audi Race Track postavila řada zájemců všech věkových kategorií dychtících po srovnání. Audi Race Track je určen všem lyžařům, kteří to s lyžováním myslí vážně, ale i těm, kteří chtějí zažít pocit závodníka, či se jen pobavit s přáteli při porovnávání dosažených časů. Trať obřího slalomu na sjezdovce 4a Hřiště ve Svatém Petru se slalomovými brankami je postavená tak, aby ji zvládl každý, od dětí po seniory včetně začátečníků. Rychlost jízdy na osíťované a vyhrazené části sjezdovky 4a měří dobře viditelná časomíra umístěná na dojezdu tratě, která ukazuje finální čas. Délka měřeného úseku je přibližně 300 metrů.

Značka Audi dlouhodobě podporuje české lyžování. Již od roku 2009 je Audi partnerem Skiareálu Špindlerův Mlýn a od roku 2014 úzce spolupracuje se Svazem lyžařů České republiky. Se čtyřmi kruhy se mohou návštěvníci Špindlerova Mlýna setkávat na mnoha místech. Majitelé vozů Audi mohou využívat služby Audi parkingu s 10 vyhrazenými parkovacími místy u lanovky areálu Hromovka. Skvělé časy na trati Audi Race Track mohou lyžaři oslavit drinkem v quattro BARu s venkovní obsluhou a outdoorovým stolem se zabudovaným ohništěm. V jeho sousedství je navíc umístěna Audi expozice se skleněným modulem, v němž jsou vystavovány aktuální modely Audi s pohonem všech kol quattro.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím