Audi novinky

Audi sezonní servis připraví vůz na zimu

10.10.2018

"Ready. Winter. Go!" - s tímto sloganem zvou autorizované servisy Audi všechny majitele vozidel s logem čtyř kruhů na Audi sezonní servis. Výhodná nabídka servisních služeb sahá od Audi servisní prohlídky přes Audi Pneuservis až po Audi STK Service. Důsledná příprava vozidla na zimní provoz je účinnou prevencí nepříjemných překvapení za nepříznivých podmínek a také důležitým základem pro zajištění nejvyšší úrovně bezpečnosti a spolehlivosti.

"Audi je jako průkopník pohonu všech kol quattro na sněhu ve svém živlu. Základním předpokladem pro spolehlivý a bezpečný zimní provoz je však nejen vyspělá technika, ale také profesionální Audi Service, který pod jednou střechou výhodně zajistí všechny potřebné úkony od přezutí na zimní pneumatiky přes údržbu až po montáž praktického příslušenství pro zimní radovánky," říká Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika. "V rámci Audi sezonního servisu jsme pro naše zákazníky připravili komplexní servisní nabídku na podzimní a zimní sezonu, která je přizpůsobena odlišným potřebám majitelů zánovních i starších vozů Audi."

Majitelé zánovních i starších vozů Audi mohou využívat profesionální servisní služby autorizovaných servisů Audi v rámci sezonní nabídky za výhodné ceny od října až do konce února. Audi Service vychází vstříc potřebám motoristů v zimní sezoně Audi servisní prohlídkou, Audi Pneuservisem, programy Audi kompletní ceny a Audi Energy Program, zajištěním bezstarostné povinné technické kontroly v rámci nabídky Audi STK Service a širokým sortimentem kvalitních originálních dílů a příslušenství. Pocit jistoty na silnicích v zimních podmínkách ještě umocní asistenční služby se zárukou mobility.

Audi Service doporučuje jako první krok v přípravě vozu na zimní období výhodnou Audi sezonní prohlídku. Důkladně proškolení technici prověří funkčnost nejvíce zatěžovaných komponentů vozidla, mezi něž patří brzdová soustava, osvětlení, podvozek, topení a kola. Součástí prohlídky je také zkušební jízda. Zjištěné nedostatky v technickém stavu vozidla lze na místě odstranit s využitím Audi originálních dílů®, které jsou vyráběny z prvotřídních materiálů v nejvyšší kvalitě, aby byla zajištěna dokonalá funkčnost vozu a dlouhá životnost.

Majitelé vozů starších 5 let mohou využít zvýhodněné ceny vybraných servisních úkonů v rámci programu Audi kompletní ceny. Zákazník se tak může spolehnout na profesionální práci, použití Audi originálních dílů® a dvouletou záruku na práci i materiál. Například výměna akumulátoru vyjde na 3030 Kč u desetiletého modelu A3 1.6 MPI, resp. na 7260 Kč u stejně starého Audi Q7 3.0 TDI. Výměnu brzdového obložení vpředu lze realizovat za 2440 Kč (Audi A3). U modelu Audi A6 3.0 TDI z roku 2006 stojí výměna brzdových kotoučů včetně brzdového obložení na přední nápravě 12 460 Kč. Všechny uvedené ceny zahrnují práci, díly i DPH.

Pro majitele starších vozů Audi (více než 4 roky) je určen rovněž výhodný Audi Energy Program. Knížka slevových poukazů Audi Energy Program je pro zákazníky k dispozici u všech participujících servisních partnerů Audi a díky ní lze při údržbě, servisu a nákupu Audi originálních dílů® a Audi originálního příslušenství® ušetřit nemalé finanční prostředky. Se slevovým poukazem Audi Energy Program lze navíc kombinovat akční nabídku originálních stíracích lišt, při jejichž výměně získá zákazník jako bonus 1 litr originálního koncentrátu pro přípravu zimní směsi do ostřikovačů za 1 Kč. Odborníci v servisech Audi se ochotně ujmou také starosti s vyřízením povinné technické kontroly. Svěří-li zákazník přípravu vozu na STK servisnímu partnerovi Audi, získá v rámci služby Audi STK Service pravidelnou technickou kontrolu a měření emisí zdarma.

S dlouhodobým poklesem teplot pod 7 °C přichází období pro zimní pneumatiky. Profesionální Audi Pneuservis zajistí výměnu letních kompletů kol a pneumatik za zimní, včetně kontroly jejich stavu, jakož i umytí a uskladnění všech kol na jednu sezonu. Pro motoristy, kteří potřebují nová kola a pneumatiky pro zimní období je připravena výhodná nabídka kompletů originálních kol z lehké slitiny a zimních pneumatik, kterou doplňují různé varianty sněhových řetězů do extrémních sněhových podmínek.

Originální kola Audi z lehké slitiny pro zimní provoz jsou připravena na nízké teploty i působení chemických posypů. Jejich kvalita a odolnost byla prověřena v extrémních testech. Nejpřísnější kritéria splňují i pro originální pneumatiky Audi. Audi pneuservis rozptýlí obavy z poškození pneumatiky na cestách nabídkou pneumatik s unikátní technologií AirStop, který poškozenou pneumatiku utěsní, aby bylo možné bezpečně dojet až do servisu Audi. Audi Service kromě toho nabízí svým zákazníkům záruční program Audi PneuGarance. Záruka je poskytována na všechny pneumatiky zakoupené u autorizovaného prodejce nebo servisu Audi a vztahuje se na neopravitelná poškození, k nimž dojde při běžném provozu.

Pro zimní provoz je koncipováno také Audi originální příslušenství®, které stejně jako automobily Audi splňuje nejvyšší nároky na kvalitu, bezpečnost, funkčnost, dlouhou životnost a design. Lyžaři oceňují praktičnost aerodynamicky tvarovaných střešních boxů na lyže a zavazadla, které se připevňují k střešním nosičům a příčníkům se zajištěním proti odcizení. Interiér ochrání odolné a nepropustné pryžové podlahové rohože a plastová vana do zavazadlového prostoru. Odstraňování námrazy a sněhu z oken a dalších částí karoserie usnadní multifunkční škrabky, doplněné případně i praktickým smetákem nebo vodotěsnou rukavicí pro maximální komfort.

Mezi novinky v sortimentu Audi originálního příslušenství® pro letošní zimní sezonu patří také nezávislé topení k dodatečné montáži do modelů A3 a Q2 nebo průhledový displej s velmi kontrastním zobrazováním nejdůležitějších provozních informací, pokynů navigačního systému a upozornění asistenčních systémů přímo v zorném poli řidiče. Vybrané modely mohou být také dodatečně vybaveny některými asistenčními systémy, jako je například rozpoznávání dopravních značek nebo ovládání dálkových světlometů.

Zejména při cestování za nepříznivého počasí je jistota rychlé a spolehlivé pomoci v nouzových situacích k nezaplacení. Řidiči vozů Audi mají proto k dispozici asistenční službu Audi Assistance na území České republiky i v zahraničí, díky níž mohou v nejkratším čase získat pomoc od nejbližšího servisního partnera Audi, a to i v případě nehody. Pokud vůz absolvoval poslední servisní prohlídku u autorizovaného servisního partnera Audi, může majitel využít záruku mobility Audi bez ohledu na stáří vozu. Záruka mobility Audi platí po celé Evropě a mezi její plnění patří například odtah nepojízdného vozidla, náhradní vůz, ubytování v hotelu, taxi nebo pokračování v cestě jinými dopravními prostředky.