Audi novinky

Nový filtr klimatizace Audi přináší úlevu alergikům

2016-05-18

Kompaktní modely Audi budou od června 2016 sjíždět z montážní linky s novým filtrem v klimatizační soustavě. Tento filtr odstraňuje ze vzduchu nejen jemné částice a škodlivé plyny, ale také neutralizuje většinu alergenů.

Nový filtr klimatizace bude používán od června v modelových řadách Audi A1, A3, Q3 a TT. Nové Audi Q2 bude tímto filtrem vybaveno od uvedení tohoto modelu na trh. Zákazníci si mohou nechat namontovat nový filtr v rámci pravidelných servisních prohlídek i do již vyrobených vozů výše uvedených modelových řad.

Filtr je k dispozici ve dvou verzích, z nichž každá je tvořena třemi vrstvami. Jejich účel je však odlišný. Filtry jsou výjimečné novou vnější nosnou vrstvou, která dokáže navíc odstraňovat ze vzduchu alergeny. Jedna varianta eliminuje alergeny pomocí polyfenolů, což jsou bioaktivní látky rostlinného původu, které se vážou k receptorům alergenů. Druhá varianta používá k dosažení požadovaného efektu modifikaci proteinové struktury. Nezávislé testy specializovaných zkušebních institucí, jako je například SGS Fresenius, která zkoumá vlastnosti alergenů, a Fiatec GmbH, která testuje vlastnosti filtrů, potvrzují vysokou účinnost nových filtrů Audi.

Také dvě vrstvy ve stávajících filtrech významně přispívají k vysoké kvalitě vzduchu v interiéru. Filtrační vrstva ze speciálních mikrovláken odstraňuje ze vzduchu dokonce i ty nejnepatrnější částice. Plynné nečistoty jsou zachycovány vrstvou aktivního uhlí.

Řada komplexních opatření dokumentuje vysokou účinnost filtračního systému. Uspořádání vrstev zajišťuje dokonalé odstraňování nežádoucích látek a průchodnost filtru pro klimatizovaný vzduch po celou dobu jeho životnosti.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím