Audi novinky

Tým Audi Česká republika zvítězil ve své kategorii na New Energies Rallye 2016

2016-05-29

Tým Audi Česká republika obsadil první místo ve své kategorii na New Energies Rallye 2016 v Českém Krumlově! Posádka František Vahala a Ondřej Kroutil dojela s vozem Audi A3 Sportback g-tron do cíle soutěže pro vozy s alternativními pohony na celkovém třetím místě a byla nejlepší v kategorii VIII. Do pátého ročníku New Energies Rallye, který se uskutečnil ve dnech 26. až 28. května 2016, se přihlásilo celkem 55 posádek, do výsledkové listiny se jich zapsalo 45. Model Audi A3 Sportback g-tron je poháněn ekologickým motorem 1.4 TFSI g-tron na stlačený zemní plyn (CNG).

"Gratuluji Františku Vahalovi a Ondřeji Kroutilovi ke skvělému úspěchu na New Energies Rallye, která se letos poprvé jela v rámci světového poháru FIA," říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika. "Audi se dlouhodobě a intenzivně zaměřuje na oblast alternativních pohonů a již dnes nabízí zákazníkům modely g-tron s pohonem na stlačený zemní plyn a e-tron s elektrifikovaným hybridním pohonem a vnějším nabíjením."

5. New Energies Rallye Český Krumlov 2016 pro vozy s alternativními pohony byla poprvé zařazena do světového poháru FIA Alternative Energies Cup, který zahrnuje osm podniků, z toho pět "eco-rallye" dle předpisů FIA. Českokrumlovská soutěž, která se jela ve dnech 26. až 28. května 2016, byla klasickou soutěží pravidelnosti s několika testy regularity. To znamená, že o výsledném pořadí nerozhodovala rychlost, ale co nejpřesnější dodržování předem stanoveného rychlostního průměru.

Posádka František Vahala/Ondřej Kroutil z týmu Audi Česká republika obsadila s vozem Audi A3 Sportback g-tron celkové třetí místo a první místo ve své kategorii VIII. Do soutěže bylo přihlášeno 55 posádek, 45 z nich se zapsalo do konečné výsledkové listiny. Vozy byly rozděleny do tří kategorií podle druhu alternativního pohonu na solární a/nebo elektricky poháněná vozidla sériové výroby (kategorie III), vozidla s hybridním pohonem včetně verzí s možností vnějšího nabíjení (kategorie VII) a ostatní vozidla s alternativním pohonem (CNG, LPG, etanol; kategorie VIII).

Audi A3 Sportback g-tron s bivalentním motorem 1.4 TFSI g-tron o výkonu 81 kW (110 k) se vyznačuje minimálními emisemi a velmi ekonomickým provozem na stlačený zemní plyn. Alternativně může motor spalovat benzin, čímž je zaručena neomezená mobilita i v oblastech s méně hustou sítí plnicích stanic CNG. Model A3 Sportback g-tron se dodává ve spojení s mechanickou převodovkou nebo s převodovkou S tronic. Ve druhém případě je hodnota kombinované spotřeby EU pouhých 5,2 m3 zemního plynu na 100 kilometrů, což odpovídá emisím CO2 94 gramů na kilometr.

Pátý ročník soutěže New Energies Rallye Český Krumlov 2016 absolvovala v barvách týmu Audi Česká republika také posádka Radek Pecák/Klára Pecáková s modelem Audi Q7 3.0 TDI e-tron quattro, který bude zanedlouho uveden na český trh jako první hybridní Audi s možností vnějšího nabíjení a vznětovým motorem a zároveň první hybridní vůz s možností vnějšího nabíjení, vznětovým motorem a pohonem všech kol quattro v segmentu prémiových SUV. Díky celkovému nejvyššímu výkonu 275 kW (373 k) a točivému momentu 700 N.m je tento model schopen zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy. V kombinovaném cyklu EU spotřebuje pouze 1,8 litru paliva na 100 kilometrů (48 g CO2 na km). Kapacita lithium-iontového akumulátoru postačuje k překonání vzdálenosti až 56 kilometrů v kombinovaném cyklu EU.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím