Audi novinky

Královna bílé stopy Ester Ledecká novou posilou Audi Ski Teamu

2016-05-30

Přední česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, čerstvá výherkyně ankety "Král bílé stopy", je novým členem Audi Ski Teamu pro sezonu 2016/17. Při svých cestách se bude moci spolehnout na Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro ve sněhově bílé barvě. Audi a Svaz lyžařů České republiky budou i v nadcházející sezoně pokračovat ve spolupráci, jejíž základy byly položeny již v roce 2014.

Juniorská i seniorská mistryně světa ve snowboardingu Ester Ledecká je novou posilou českého Audi Ski Teamu pro sezonu 2016/17. Dcera zpěváka Janka Ledeckého je jedinečným úkazem na bílých svazích, když kombinuje dvě různé disciplíny a v obou patří ke světové špičce. Jejím posledním velkým úspěchem je titul mistryně světa v paralelním slalomu ze světového šampionátu v Kreischbergu v roce 2015. Její úspěšnou sezónu završila páteční korunovace na "Krále bílé stopy" v rámci prestižní ankety, kterou pořádá Svaz lyžařů České republiky.

Spolu s nominací do Audi Ski Teamu přichází pro Ester i milá povinnost využívat při svých cestách nejen na závody vůz Audi A6 Avant, u kterého se může za každé situace spolehnout na pohon všech kol quattro.

"Mám nesmírnou radost, že mohu slečnu Ester přivítat v našem Audi Ski Teamu. Daří se nám tak i nadále prohlubovat spolupráci s českými lyžaři, kteří patří ve svých disciplínách ke světové elitě," říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Již zkušenou členkou Audi Ski Teamu je lyžařka Šárka Strachová, která si při příležitosti vyhlášení ankety Král bíle stopy na pražském Žofíně převzala vůz na novou sezónu. I ona zvolila pro své cesty Audi A6 Avant quattro s výkonem 200 kW, tentokrát v šedé barvě.

Audi je oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky (SLČR) od prosince 2014 a Audi Ski Team 2016/17 je přirozeným pokračováním tohoto úspěšného spojení. "Spolupráce s Audi si velice vážíme, protože tato značka podporuje ty největší lyžařské velmoci včetně Mezinárodní lyžařské federace FIS. Pro nás je samozřejmě ctí být v takové společnosti. Už v loni a předloni fungovala spolupráce svazu lyžařů a Audi na výbornou a jsem velice rád, že v ní budeme pokračovat i v další sezoně. Naši sportovci by si na svých cestách nemohli přát lepšího společníka a celý lyžařský svaz by si zase nemohl přát důstojnějšího partnera," říká Lukáš Sobotka, prezident Svazu lyžařů České republiky.

Česká republika je 17. zemí, v níž Audi oficiálně podporuje národní lyžařskou asociaci. Audi přitom dlouhodobě podporuje lyžování i v celosvětovém měřítku, o čemž svědčí například prodloužení partnerství Audi a Mezinárodní lyžařské federace FIS až do roku 2018.

Pravidelné informace a aktuální dění související s Audi Ski Teamem je možné sledovat na oficiálním webu Audi a sociálních sítích pod hashtagem #AudiSkiTeam

www.audi.cz
http://www.facebook.com/AudiCzechRepublic

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím