Audi novinky

S Audi na Primátorky

2016-05-31

Audi je již pátým rokem v řadě hlavním partnerem prestižních veslařských závodů Pražské primátorky, které se letos uskuteční ve dnech 3. až 5. června 2016. Kromě toho je Audi patronem závodu Ženské osmy. V rámci 103. ročníku Primátorek budou na Rašínově nábřeží představeny aktuální SUV modely Audi Q3, Q5, a Q7.

"Logo čtyř kruhů je s vodními sporty dlouhodobě spjato," říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi Porsche Česká republika. "Podporujeme jachtařský tým Audi Sailing Team a opět budeme partnery legendárních veslařských závodů Primátorky, jejichž 103. ročník zanedlouho odstartuje na Vltavě. Spojení značky Audi s tímto sportem není náhodné. Rozhoduje v něm týmový duch, propracovaná technika i promyšlená strategie. To jsou oblasti, v nichž vyniká také Audi, jehož vozy ztělesňují pověstný 'Náskok díky technice'."

Již v pátek přilákají diváky na břehy Vltavy strhující souboje posádek osmiveslic a skifů, to jsou na programu mimo jiné velice populární Univerzitní osmy s mezinárodní účastí, včetně dvou amerických posádek z Kalifornie a Pensylvánie.

V sobotu program pokračuje rozjížďkami, z nichž vzejdou účastníci nedělních finálových jízd. Vrcholem 103. ročníku Primátorek budou nedělní Primátorské osmiveslice, hlavní závod osmiveslic mužů. Neméně poutavý bude závod Ženské osmy (osmiveslice žen), který se pojede, stejně jako v minulých ročnících, pod patronací Audi.

V rámci Primátorek rovněž proběhne celá řada dalších divácky atraktivních závodů osmiveslic a skifů mužů i žen v různých věkových kategoriích, za zmínku stojí Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského, v němž poměří své síly nejlepší skifaři. Jeho obdobou je Skif žen o Stuhu Podolí.

Posádky lodí na náročnou dvoukilometrovou trať Pražských primátorek vyjíždějí u Veslařského ostrova. Rozhodujícím okamžikem závodů bývá pověstná zatáčka pod vyšehradskou skálou přibližně 1250 metrů před cílem, po ní následuje sprint po rovince směrem k Jiráskovu mostu.

Přímo na náplavce Rašínova náměstí bude pro diváky již 103. Primátorek připraven bohatý doprovodný program, který letos začíná již od středečního odpoledne. Pro veřejnost jsou připraveny atrakce pro děti, občerstvení a pohodový hudební doprovod. Kromě toho lze na velkoplošné obrazovce v prostoru cíle sledovat aktuální dění na trati. Audi připravuje vlastní zázemí včetně VIP zóny, kde představí kompletní řadu oblíbených SUV modelů Q.

Všechny modely Audi řady Q patří na českém trhu mezi bestsellery. Kompaktní Audi Q3 je ideálním vozem pro každodenní provoz do města i pro jízdy za relaxací a odpočinkem. V kategorii prémiových SUV střední třídy je Audi zastoupeno modelem Q5, který spojuje sportovní charakter s variabilním interiérem a všestranností umocněnou mnoha praktickými detaily. Vlajkovou lodí Audi v segmentu SUV je model Q7, jehož druhá generace byla na český trh uvedena v loňském roce a okamžitě se setkala s velkým zájmem zákazníků.

Více na www.primatorky.cz a www.audi.cz.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím