Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím
Audi novinky

Audi podporuje mistrovství světa v alpském lyžování FIS ve Svatém Mořici

08.02.Wed, 08 Feb 2017 00:00:00 +0100

Dne 6. února 2017 začalo ve Svatém Mořici (Švýcarsko) mistrovství světa FIS v alpském lyžování. Audi podporuje světový šampionát již posedmé jako "Presenting Sponsor". Značka se čtyřmi kruhy tak pokračuje v tradiční podpoře zimních sportů na mezinárodní úrovni. Vrcholem letošního doprovodného programu budou setkání s medailisty v Audi Lounge a vystoupení hvězdy Audi v DTM a mistra světa v rallyecrossu Mattiase Ekströma, který vyzve lyžaře k neobvyklému duelu na sněhu a ledu. Ve Svatém Mořici nebudou chybět ani členové českého Audi Ski Teamu reprezentovaného lyžařkami Šárkou Strachovou, Ester Ledeckou a Terezou Kmochovou a bývalým úspěšným reprezentantem Ondřejem Bankem ve funkci konzultanta. Odhodlanost a bojovnost Terezy Kmochové umocňuje fakt, že se jedná o hendikepovanou sportovkyni, která nastoupí do závodů společně s ostatním sportovci.

Pro Audi se v letošním roce uzavírá jeden kruh. Poprvé doprovázela prémiová značka mistrovství světa v alpském lyžování jako "Presenting Sponsor" v roce 2003 ve Svatém Mořici. Od té doby se stala podpora zimních sportů na mezinárodní úrovni pevnou součástí aktivit značky Audi ve světě sportu. Značka Audi je partnerem 16 národních lyžařských svazů, včetně Svazu lyžařů České republiky, a její jméno nese Světový pohár FIS v alpském lyžování. Kromě toho podporuje Audi Ski Cross, severské disciplíny a Turné čtyř můstků. Audi v České republice podporuje také členy Audi Ski Teamu, z nichž se na svazích ve Svatém Mořici představí Šárka Strachová, Ester Ledecká a Tereza Kmochová.

Šárka Strachová patří již mnoho let mezi světovou lyžařskou elitu, což dokazuje pravidelnými výsledky v Top 10. Jejím nejlepším výsledkem v letošní sezoně je 3. místo v Záhřebu. Ester Ledecká v letošní sezoně pravidelně boduje a posouvá svá kariérní maxima. V Ga-Pa byla 13. ve sjezdu a v Super-G dosáhla dvakrát na neméně výborné 19. místo (v Lake Louise a Ga-Pa). Mezi ostatními sportovci bude na mistrovství světa závodit již podruhé hendikepovaná Tereza Kmochová, nejlepší neslyšící lyžařka na světě, která má na svém kontě již řadu pozoruhodných úspěchů. Naposledy přispěla začátkem února k zisku zlaté medaile pro Českou republiku v týmové soutěži na Zimní světové univerziádě v kazašském Almaty.

Ve Svatém Mořici vystupuje Audi jako partner lyžařů i hostitel návštěvníků a fanoušků z celého světa. Po dobu následujících dvou týdnů vtisknou švýcarskému letovisku tvář čtyři kruhy v prostoru startu, na hrazeních, cílových obloucích, zadní stěně prostoru pro vyhlašování vítězů, dresech sportovců, vozech zajišťujících přepravu a vystavených vozidlech. Bývalý profesionální lyžař Marco Büchel povede každý večer v Audi Lounge před hosty a zástupci médií rozhovory s vítězi uplynulého dne. Audi driving experience navíc poskytne během mistrovství světa v alpském lyžování zájemcům příležitost vyzkoušet si dynamiku modelů Audi.

Na mistrovství světa v alpském lyžování se uskuteční také Audi #SuperQ - nevšední závod, který slavil premiéru v uplynulém roce u příležitosti podniku Světového poháru v Kitzbühelu. V závodě organizovaném hvězdou Audi v DTM a mistrem světa v rallyecrossu Mattiasem Ekströmem nastoupí proti sobě na sněhu a ledu sportovci různých národů. Za tým Evropy pojede Audi Challenge český alpský lyžař Jan Hudec s Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska, dcerou několikanásobné vítězky Světového poháru a olympijských her Hanni Wenzelové. Soupeřem týmu Evropy bude tým USA, jejich klání je na programu v pátek 10. února odpoledne. K dispozici budou čtyři vozy Audi TT RS a dva vozy Audi S1 EKS RX quattro o výkonu 560 k. V první sérii závodů zvítězil Henrik Kristoffersen v souboji s dalšími sportovními hvězdami, jako jsou Felix Neureuther nebo Marcel Hirscher.

Mistrovství světa v alpském lyžování se koná ve Svatém Mořici již popáté. Žádné jiné místo nebylo hostitelem mistrovství světa tak často. Organizátoři očekávají na závodech v jedenácti různých disciplínách více než 140 000 fanoušků. Kromě prostoru cíle Salastrains u paty hory Corviglia tvoří centra dění mistrovství světa, které bylo slavnostně zahájeno 6. února, centrum Svatého Mořice a Kulm Park.

České barvy hájí na mistrovství světa FIS v alpském lyžování celkem třináct reprezentantů, z toho šest lyžařů a sedm lyžařek. Největší šance na úspěch mají členové Audi Ski Teamu Šárka Strachová a Ester Ledecká. Pro elitní slalomářku Šárku Strachovou, která má ve své sbírce již čtyři medaile z mistrovství světa, je to již deváté mistrovství světa od roku 2001. Ester Ledecká se na lyžařském seniorském mistrovství světa představí poprvé. Tereza Kmochová, další členka Audi Ski Teamu, poměří své síly se světovou elitou na mistrovství světa již podruhé. Z mužských reprezentantů jsou nejzkušenějšími lyžaři Kryštof Krýzl (sedmá účast na MS) a Jan Hudec (na MS pošesté, poprvé však v barvách rodné České republiky). Český tým doprovází ve Svatém Mořici jako konzultant pro rychlostní disciplíny dnes již bývalý velmi úspěšný reprezentant Ondřej Bank, další tvář Audi Ski Teamu. Program mistrovství světa začíná tradičně rychlostními disciplínami a vyvrcholí o závěrečném víkendu slalomy.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím