Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím
Audi novinky

Audi zve všechny fanoušky zimních sportů na Audi Snowjam 2017 do českého „Home of quattro“

15.03.Wed, 15 Mar 2017 00:00:00 +0100

Svaz lyžařů ČR a Český snowboarding opět přináší za podpory Audi do České republiky finálový závod Světového poháru ve freestylovém snowboardingu, po němž bude následovat vyhlášení celkového pořadí Světového poháru s předáváním prestižních křišťálových glóbů. Na jubilejním 10. ročníku sportovní akce Audi Snowjam 2017, který se uskuteční ve dnech 21. až 26. března 2017 ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, českém "Home of quattro", se sejde 60 profesionálních snowboardistů a 40 snowboardistek z celého světa, včetně miláčka domácího publika Šárky Pančochové. Organizátoři počítají rovněž s 10 000 diváky a fanoušky, na které čeká nejen atraktivní sportovní podívaná, ale také bohatý doprovodný program s jedinečným hudebním festivalem na sněhu.

"Snowjam se během deseti let své existence vyvinul v kultovní akci, kterou sledují fanoušci snowboardingu po celém světě s obrovským zájmem a nadšením," říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika. "Letošní Audi Snowjam 2017 bude opět oslavou výjimečných sportovců, jízdy na snowboardu a skvělé hudby. Věřím, že jubilejní desátý ročník přitáhne ještě více nadšených fanoušků než dosud a že se nám společně podaří ve Špindlerově Mlýně s dokonalým zázemím českého 'Home of quattro' vytvořit skvělou atmosféru, v níž si užijeme nezapomenutelný víkend plný adrenalinu a zábavy."

Jubilejní 10. ročník snowboardového a hudebního festivalu Audi Snowjam 2017 se uskuteční ve dnech 21. až 26. března 2017 ve Špindlerově Mlýně. Ve finálovém závodě Světového poháru ve freestylovém snowboardingu, který je zároveň kvalifikací na ZOH 2018 v Koreji, se představí světová snowboardová elita, mezi níž nebude chybět ani česká vítězka Světového poháru 2014 a olympionička Šárka Pančochová. V Krkonoších se budou na závěr Snowjamu předávat také křišťálové glóby pro celkové vítěze seriálu závodů Světového poháru.

Dle mezinárodních standardů se posledního podniku letošní sezony zúčastní 60 mužů a 40 žen ze všech národních týmů. Nejlepší snowboardisté světa budou na Audi Snowjamu 2017 bojovat o celkovou dotaci 1 200 000 Kč a o body do olympijské kvalifikace. Technicky náročná trať důkladně prověří schopnosti i fyzickou kondici každého jezdce a potěší i nejnáročnější sportovní fanoušky. Oficiální tréninky začnou již v úterý 21. března, po tréninkových dnech bude v pátek 24. března následovat kvalifikace na sobotní semifinále a finále.

"Letošní Snowjam bude největší.  Navazuje na mistrovství světa ve Španělsku, takže všichni nejlepší jezdci budou v Evropě a dorazí kvůli kvalifikaci na olympiádu i k nám do Špindlu. Díky skvělému organizačnímu týmu, podpoře ze strany SLČR, regionu a všech partnerů se postupně přibližujeme k jubilejnímu dni, kdy oslavíme 10. výročí akce a zakončíme tak hektickou závodní sezónu " říká Martin Černík, snowboardista, zakladatel závodu a trenér snowboardové reprezentace.

Tradice prestižních snowboardových závodů v České republice sahá až do roku 2006. Tehdejší Snowjam v Peci pod Sněžkou se zapsal do historie jako vůbec první závod světového seriálu World Snowboard Tour na území střední a východní Evropy a v roce 2009 se přestěhoval do Špindletova Mlýna, kde se v roce 2013 zařadil do světového poháru FIS a stal tak poprvé kvalifikačním závodem na zimní olympijské hry.

 "Jsem rád, že jsem od začátku mohl vytvářet a realizovat produkci Snowjamu. Během těch 10 let nám akce pěkně vyrostla a podařilo se nám ji dostat na profesionální úroveň a překonat různé mezníky. Je skvělé vidět vývoj v organizaci, technické realizaci ale hlavně ve snowboardingu.Snowjam je dnes velmi významná mezinárodní akce, která přibližuje ten nejlepší snowboarding fanouškům a zároveň tak reprezentuje naši zemi po celém světě. " dodává Daniel Krčmář ředitel organizačního výboru.

Organizátoři očekávají na jubilejním Snowjamu 10 000 diváků a fanoušků. Diváci se mohou těšit rovněž na populární večerní soutěž o nejlepší snowboardové skoky - Snickers Best Trick. Bohatý doprovodný program zahrnuje kromě celé řady soutěží také dva večery - páteční Music Jam a sobotní Night Show Music Jam - plné koncertů a DJ setů v rytmech rocku, hip hopu, reggae, taneční hudby a dalších hudebních stylů. Kromě toho představí Audi v místě konání závodů kompletní řadu modelů SUV v čele se zcela novou generací modelové řady Audi Q5.

Značka se čtyřmi kruhy má sport v genech a díky pohonu všech kol quattro se cítí na horách jako doma. Audi proto již po mnoho desetiletí podporuje zimní sporty na amatérské i profesionální úrovni. Sportovní duch Audi se realizuje dlouhodobým partnerstvím s mnoha světovými lyžaři a snowboardisty, týmy i sportovními podniky včetně generálního sponzoringu Světového poháru FIS v alpských disciplínách.

V České republice spolupracuje Audi se Svazem lyžařů České republiky a podporuje tým osmi elitních lyžařů "Audi Ski Team" do kterého v letošní sezóně patří vítězka několika závodů světového poháru Ester Ledecká (alpské lyžování, snowboard) Šárka Strachová (alpské lyžování), Tereza Kmochová (alpské lyžování), Andrea Zemanová (skicross) a Tomáš Portyk (severská kombinace). Tváře Audi Ski Teamu doplňují i legendy českého lyžování Ondřej Bank a Tomáš Kraus.

 Kromě toho je Audi dlouholetým partnerem skiareálu ve Špindlerově Mlýně, českém "Home of quattro".

Páteční kvalifikaci i sobotní semifinále a finále závodů Audi Snowjam 2017 bude přenášet v přímém přenosu televizní stanice ČT4 Sport. Vstup na akci je zdarma. Více informací o celé akci naleznete na internetové stránce www.snowjam.cz.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím