Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím
Audi novinky

Audi Sport po vítězství na Nürburgringu zaútočí i ve Spa

16.06.Fri, 16 Jun 2017 00:00:00 +0200

Audi Sport customer racing nasadí ve Spa dvanáct jezdců různých národností, kteří se budou během nadcházejícího tradičního vytrvalostního závodu v mezinárodním kalendáři kategorie GT střídat za volantem čtyř továrně podporovaných vozů Audi R8 LMS. Uvedenou sestavu doplní šest soukromě nasazených vozů Audi R8 LMS. Cílem je dosáhnout čtvrtého vítězství po ročnících 2011, 2012 a 2014. Závod se uskuteční 29. až 30. července na okruhu Spa-Francorchamps v blízkosti hranic Belgie s Německem.

Jsou tomu teprve tři týdny, co Kelvin van der Linde, Christopher Mies, Connor De Phillippi a Markus Winkelhock triumfovali ve 24h závodě na Nürburgringu. V Belgii znovu nastoupí v barvách značky Audi - tentokrát však ve třech různých týmech. Závod 24 h Spa je součástí jak vytrvalostního poháru Blancpain GT Series Endurance Cup, tak i seriálu Intercontinental GT Challenge. "Posíláme na start čtyři továrně podporované závodní vozy se zkušenými týmy, které se běžně účastní závodů poháru Blancpain GT Series," říká Chris Reinke, vedoucí programu Audi Sport customer racing. "Společně jsme sestavili slibné kombinace jezdců, které by nám měly umožnit bojovat v Ardenách o vítězství."

Audi Sport Team WRT nastupuje do tohoto závodu jako továrně podporovaný tým již od roku 2011. Týmy I.S.R. Racing z České republiky a Saintéloc Racing z Francie získaly toto postavení pro letošní ročník závodu ve Spa poprvé. Za volantem každého závodního vozu se budou střídat tři zkušení profesionální jezdci. René Rast, Frank Stippler a Markus Winkelhock jsou tři rutinéři, kteří již v tradičním vytrvalostním závodě s vozem Audi zvítězili. Kromě této sestavy nasadí belgický Belgian Audi Club Team WRT soukromě čtyři další vozy Audi R8 LMS. I.S.R. Racing a Saintéloc Racing plánují účast v závodě s ještě jedním závodním vozem.

"Velmi si vážíme důvěry Audi, která odráží naše dlouhodobé výkony a profesionální práci," říká Igor Salaquarda, šéf týmu I.S.R. Racing. "Spa-Francorchamps je náročný a nádherný okruh, tamní závod na 24 hodin patří mezi nejsledovanější na světě a je top závodem pro GT3 vozy na světě. Konkurence je tam obrovská, musíte být připraveni na všechno a k dobrému výsledku bývá potřeba i trochu štěstí, zvláště při pověstném nepředvídatelném počasí."


Audi Sport customer racing podpoří následující závodní týmy

Audi Sport Team I.S.R.
Pierre Kaffer/Kevin van der Linde/Frank Stippler (D/ZA/D)

Audi Sport Team Saintéloc
Jules Gounon/Christopher Haase/Markus Winkelhock (F/D/D)

Audi Sport Team WRT
René Rast/Nico Müller/Antonio García (D/CH/E)
Christopher Mies/Connor De Phillippi/Frédéric Vervisch (D/USA/B)

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím