Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím
Audi novinky

Michael-Julius Renz převezme vedení společnosti Audi Sport GmbH

20.12.Wed, 20 Dec 2017 00:00:00 +0100

Michael-Julius Renz (60) bude novým ředitelem společnosti Audi Sport GmbH. Na této pozici nahradí Stephana Winkelmanna (53), který povede od začátku ledna značku Bugatti.

"Michael-Julius Renz urychlí svými mezinárodními zkušenostmi globální růst značky Audi Sport. Pod jeho vedením chceme tuto značku pevně etablovat na trhu jako globálního hráče," říká Rupert Stadler, předseda představenstva společnosti AUDI AG. Renz je diplomovaným podnikovým ekonomem a již více než 20 let působí ve společnosti AUDI AG na vedoucích pozicích. Od roku 2015 zodpovídal jako prezident obchodní divize Audi Sales Division China za prodej a přítomnost značky na jednom z nejdůležitějších trhů. Předtím vedl Renz mimo jiné prodej v Evropě a centrální marketing značky Audi. Nový ředitel povede společnost Audi Sport GmbH od 1. března.

Renz na této pozici nahradí Stephana Winkelmanna, který bude od 1. ledna 2018 stát v čele společnosti Bugatti Automobiles S.A.S. ve francouzském Molsheimu. Winkelmann nesl odpovědnost za vedení společnosti Audi Sport GmbH od března 2016. Předtím byl více než jedenáct let prezidentem italské dceřiné společnosti Audi, Automobili Lamborghini S.p.A. "Děkuji Stephanu Winkelmannovi za úspěšnou práci, kterou vykonával s maximálním nasazením," říká šéf představenstva Audi Stadler. "Značce Audi Sport dal samostatnost a perspektivní budoucnost, čímž zásadně nasměroval společnost k růstu. Michael-Julius Renz přebírá společnost v dobrém stavu."

Audi Sport GmbH je 100procentní dceřinou společností AUDI AG se sídlem v Neckarsulmu. Značka se zabývá vývojem, výrobou a prodejem modelů Audi R a RS, zákaznickým motoristickým sportem, individualizací vozidel Audi exclusive a příslušenstvím Audi collection. V uplynulých šesti letech se počty prodaných vozidel Audi Sport více než zdvojnásobily a rok 2017 bude uzavřen s dalšími prodejními rekordy. Do roku 2020 hodlá společnost rozšířit svou nabídku z jedenácti na 16 modelů. Tím jsou vytvořeny předpoklady pro další růst.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím