Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím
Audi novinky

Audi A8 je nejvíce inovativní model roku 2018

14.06.Thu, 14 Jun 2018 00:00:00 +0200

Audi A8 je nejvíce inovativním modelem roku 2018 a Audi je nejinovativnější prémiovou značkou v kategorii "Autonomní jízda a bezpečnost". Takový je výsledek hodnocení výzkumného ústavu "Center of Automotive Management" a poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers AG. Obě instituce společně udělují ocenění "Automotive Innovations Award".

"Z těchto ocenění máme velkou radost," řekl Peter Mertens, člen představenstva společnosti AUDI AG, odpovědný za vývoj, na slavnostním předávání ocenění, které se uskutečnilo v úterý večer ve Frankfurtu nad Mohanem. "Tato ocenění dokazují, že jsme s Audi A8 na vrcholu technického vývoje a že vykonáváme významnou práci také v oblasti automatizované jízdy, která bude hrát v budoucnosti důležitou roli."

Vítězství pro Audi A8 oceňuje četné inovace ve výbavě vlajkové lodi značky. V hodnocení byl na prvním místě uveden aktivní podvozek. Při bočním nárazu minimalizuje riziko pro cestující extrémně rychlým zvýšením karoserie o několik centimetrů. Důležité body přinesly velké limuzíně rovněž funkce upozorňování na nebezpečí při vystupování, laserový skener a světlomety HD Matrix LED s laserovými světlomety Audi.

K ocenění nejinovativnější prémiové značky v kategorii "Autonomní jízda a bezpečnost" přispěla kromě asistenčních systémů v modelu Audi A8 také čtyřdveřová studie Audi Aicon s vizionářským designem. Futuristický technický prototyp je zcela koncipován pro autonomní jízdu a obejde se bez volantu a pedálů.

V soutěži "Automotive Innovations Award", která se v roce 2018 konala již posedmé, jsou oceňováni nejinovativnější výrobci automobilů a dodavatelé roku. Hodnocení výrobců vychází ze studie na základě databáze, kterou vede výzkumný ústav "Center of Automotive Management" ve městě Bergisch Gladbach. Mezi dodavateli rozhoduje hlasování odborné poroty. Hodnocení v roce 2018 zahrnovalo celkem 1296 inovací všech významných výrobců automobilů 60 značek.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím