Audi novinky

Ocenění pro Audi

11.04.2019

Ocenění PACE Award pro Audi za inovativní partnerství při vývoji a výrobě zFAS
Centrální řídicí jednotka pro asistenční systémy zFAS (zentrales Fahrerassistenzsteuergerät) ve vozech Audi je zajímavá nejen jako komponent ze světa high-tech, ale také vývojem, který probíhal ve spolupráci se systémovým dodavatelem Aptiv a stanovil nová měřítka. Dne 8. dubna 2019 bylo značce Audi uděleno ocenění PACE Award v kategorii "Innovation Partnership". Slavnostní předávání ocenění, jimiž americký magazín Automotive News vyjadřuje uznání výjimečným technickým inovacím v automobilovém průmyslu, se uskutečnilo v Detroitu (stát Michigan).

Jednotka zFAS sdružuje řízení velkého počtu asistenčních systémů do jedné centrální, velmi integrované doménové architektury. Řídicí jednotka nepřetržitě vypočítává přesný obraz okolí vozidla ze signálů, které jí dodávají senzory automobilu. Přístup k fúzi dat mají systémy ze všech funkčních oblastí, jimiž jsou jízda, parkování a bezpečnost - od adaptivního tempomatu přes prostorový kamerový systém až po asistenta pro průjezd křižovatkou. Díky tomu mohou precizně a včas reagovat na příslušnou situaci. Jednotka zFAS debutovala v roce 2017 v Audi A8 a v současnosti nalézá uplatnění v mnoha modelech Audi vyšší třídy. Audi může používat highendovou řídicí jednotku v různých konfiguracích v závislosti na výbavě a modelu vozidla díky její modulární architektuře. Žádný konkurent dodnes nenabízí technologii s tak širokým funkčním rozsahem.

Značka Audi nesla při vývoji řídicí jednotky zFAS odpovědnost za celý systém a využila při něm své know-how z fúze dat poskytovaných senzory. Americká společnost Aptiv se ujala role systémového partnera a později i dodavatele. Modulární řídicí jednotka má velikost malého tabletu a zahrnuje procesory nejprogresivnějších specialistů na řešení integrovaných obvodů "systém na čipu", jako jsou společnosti NVIDIA, Infineon, Altera a Mobileye. Celkem bylo s partnerem TTTech do řídicí jednotky zFAS integrováno 35 softwarových řešení připravených 15 globálními partnery. Ze systémově technického i procesního hlediska se jednalo o nesmírně rozsáhlý úkol a jeho splnění následně rozhodujícím způsobem přispělo k tomu, že značka Audi získala klíčové kompetence pro automatizovanou jízdu. Projekty tohoto druhu budou i nadále založeny na úspěšné spolupráci mnoha vývojových partnerů pod vedením výrobce automobilů, který ponese odpovědnost za celý systém.
(duben 2019)

 

Nejlepší rodinné SUV: Audi Q7
Americký zpravodajský magazín U.S. News & World Report jmenoval Audi Q7 "nejlepším luxusním SUV se třemi řadami sedadel pro rodiny" ("Best Luxury 3-Row SUV for Families"). Tento model je podle vyjádření poroty nejlepší volbou pro rodiny, které hledají SUV bez kompromisů. Chválena byla prostorná zadní sedadla včetně třetí řady, dodávané na přání, ale ocenění se dočkaly i další prvky výbavy, jako jsou vstupy USB vzadu, prostorový kamerový systém, elektricky ovládané zadní výklopné víko a sluneční rolety pro zadní okno a boční okna vzadu. Interiér se vyznačuje vysokou kvalitou materiálů a zpracování, která je pro Audi typická. Inovativními zdroji informací a zábavy jsou prvky výbavy, mezi něž patří MMI Navigation plus, Audi virtual Cockpit, průhledový displej, Audi smartphone interface a vyspělý audiosystém Bang & Olufsen se zvukem ve formátu 3D. Ještě vyšší úroveň komfortu a bezpečnosti zaručuje široká nabídka asistenčních systémů - od sériově dodávaných funkcí Audi pre sense basic a Audi pre sense city až po asistenta pro změnu jízdního pruhu, dodávaného na přání. Co se týče jízdní dynamiky, přesvědčilo Audi Q7 především sériově dodávaným pohonem quattro.
(březen 2019)

"Top Safety Pick 2019": Audi A6 a Audi Q8
Nové modely Audi A6 a Audi Q8 byly organizací "Insurance Institute for Highway Safety (IIHS)" oceněny za vysokou úroveň bezpečnosti. Audi A6 obdrželo nejvyšší hodnocení IIHS, "Top Safety Pick+", za světlomety Matrix LED a HD Matrix LED. Světlomety HD Matrix LED jsou k dispozici také pro Audi Q8, které tak obdrželo ocenění "Top Safety Pick". Oba modely dosáhly ve všech šesti nárazových testech IIHS dobrá hodnocení a nejlepší známky za ochranu při čelním nárazu. K tomu přispívají četné asistenční systémy. Jak A6, tak i Q8 jsou sériově vybaveny systémem Audi pre sense front, který dokáže v závislosti na situaci a rychlosti jízdy upozorňovat řidiče na hrozící kolize a zahájit v případě potřeby brzdění. Chodci a cyklisté jsou rozpoznáváni při rychlosti jízdy až 85 km/h, vozidla v rozsahu rychlostí až do 250 km/h.
(březen 2019)

Dvojnásobný úspěch v Indii: Audi Q5 a Audi RS 5 Coupé
Motoristický časopis Car India udělil modelu Audi Q5 titul "Luxusní SUV roku". Ocenění bylo součástí soutěže "Car India & Bike Awards 2019". Porota, složená z motoristických a ekonomických novinářů, podrobila nominované automobily důkladným testovacím jízdám. V 11. ročníku soutěže "Times Auto Awards" zvítězilo Audi RS 5 Coupé (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 9,1-9,0*; kombinované emise CO2 v g/km: 206*) v kategorii "Performance Car of the Year". Vrcholný sportovní model nadchl redakční tým BBC TopGear India především vysokou úrovní dynamiky a výkonu. Ocenění byla udělována v celkem 22 kategoriích. Nominované automobily byly hodnoceny na základě rozmanitých kritérií, mezi něž patří mimo jiné jízdní vlastnosti, dynamika a pořizovací náklady.
(únor/březen 2019)

Studie Focus Money: Audi má nejvěrnější zákazníky
Značky Audi a Škoda mají nejvěrnější zákazníky mezi velkými automobilovými značkami na německém trhu. Vyplývá to z výsledků studie, kterou vypracoval časopis Focus Money společně se svou dceřinou značkou Deutschland Test a analytickou společností Service Value. V období od prosince 2018 do ledna 2019 bylo prostřednictvím internetu dotazováno více než 500 000 zákazníků, zda by se po zakoupení určitého produktu znovu rozhodli pro stejného poskytovatele. Průzkum zahrnoval 1869 společností ze 199 odvětví. Mezi výrobci automobilů dosáhly značky Audi a Škoda po 64 procentech odpovědí "ano", což jim vyneslo predikát "Nejvyšší věrnost zákazníků". (únor 2019)

Car and Driver: pět doporučení pro modely Audi
Renomovaný americký časopis Car and Driver testoval téměř 500 vozidel a hned pět modelů Audi označil za "volbu redakce" ("Editor's Choice 2019"). Čtyři doporučení se týkají - podle amerických měřítek - kompaktních, středně velkých a velkých sedanů. A5 Sportback byl chválen za výkonný motor, vysokou kvalitu a velké zadní výklopné víko, usnadňující nakládání zavazadel. V kategorii "Mid-Size Sedan" dominovaly modely Audi A6, které přesvědčily zejména vynikajícími výkony, akustickým komfortem a ušlechtilou přístrojovou deskou, a A7 Sportback s vytříbeným designem, síťově propojeným ovládáním a vrcholnou technikou. Pro Audi A8 hovoří excelentní jízdní a akustický komfort ve spojení s prvotřídním interiérem. Úspěch značky se čtyřmi kruhy završuje Audi Q7, které je doporučováno ke koupi v kategorii "Mid-size Crossovers and SUVs" - díky mimořádné variabilitě s třetí řadou sedadel, atraktivnímu designu a pozoruhodným jízdním vlastnostem.
(únor 2019)

Tři vítězství pro Audi ve Španělsku: "Best Cars 2019 Awards"
Značka Audi vzešla z čtenářské ankety "Best Cars 2019 Awards" ve Španělsku jako nejúspěšnější značka. Prémiový výrobce zvítězil s novými modely Audi A1, Audi A7 Sportback a Audi Q8 ve třech z jedenácti kategorií. Ocenění "Best Cars 2019 Awards" jsou udělována časopisy Autopista, Coche Actual, Autovía a Automóvil a webovými stránkami www.autopista.es. Uvedené tituly patří vydavatelství Verlag Motorpess Ibérica a vycházejí v deseti evropských zemích, v Číně, Brazílii a Mexiku. Hlasování se zúčastnilo více než 105 000 čtenářů.
(únor 2019)

"Vůz roku 2019" na festivalu Sina Auto: Audi A8 L
Audi A8 L (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 7,9-5,6*; kombinované emise CO2 v g/km: 181-148*) bylo na festivalu "Sina Auto Festival" v městské prefektuře Chaj-kchou v čínské provincii Chaj-nan oceněno hned dvakrát - jako "Vůz roku 2019" a jako "Dovážená limuzína roku 2019". Organizátor festivalu Sina Auto patří mezi velké automobilové portály v Číně. Festival se konal již pošestnácté a pro hlasování bylo nominováno 39 nových modelů. Celkové výsledky vzešly z hodnocení 35členné poroty, výsledků testů a internetového hlasování.
(leden 2019)

Nejvyšší zůstatková hodnota v USA: Audi A7 Sportback
Audi A7 Sportback je luxusním modelem s nejvyšší zůstatkovou hodnotou. K tomuto výsledku dospěla porota společnosti Kelley Blue Book, která je lídrem v oblasti průzkumu trhu v USA. Ocenění "Kelly Blue Book Best Resale Value Award" byla udělována již posedmnácté, a to na základě podrobných dat o trhu a rozsáhlé expertizy. Tým "Blue Book" vyzdvihl u modelu A7 Sportback zejména výkonný motor 3.0 TFSI, sportovně vyvážený podvozek a vysokou úroveň akustického komfortu v interiéru.
(leden 2019)

Vítěz soutěže "Top 10 World Transmission": S tronic v modelu Audi Q5
Organizace China Automobile Evaluation Academy udělila převodovce S tronic pro vozy Audi ocenění "Top 10 World Transmission". Dvouspojková převodovka Audi s označením DL382-7A, která je koncipována pro motory uložené podélně, se používá v modelu Q5 L quattro ultra 2.0 TFSI. Porotu přesvědčila především hospodárností, komfortem řazení, dynamikou a dobrými akustickými vlastnostmi. Porota testovala 20 automobilů s různými převodovkami čínských i zahraničních výrobců. V roce 2018 bylo v Číně vyrobeno 200 000 převodovek tohoto typu, určených pro modely Audi, což odpovídá 30% podílu na celkové výrobě. Značka Audi získala ocenění již v uplynulém roce za převodovku S tronic DQ500 v dynamickém kompaktním modelu RS 3.
(leden 2019)

Úspěchy v Anglii: ocenění pro Audi Q7 a Audi A5
Britský motoristický časopis What Car? ocenil ve svém každoročním výběru nejlepších automobilů dva modely Audi. Audi Q7 se stalo "luxusním SUV roku" a potřetí v řadě zvítězilo ve své kategorii. Audi A5 obdrželo titul "kupé roku" a vystřídalo Audi TT, které předtím zaznamenalo ne méně než 16 úspěchů v řadě. Značka se čtyřmi kruhy se kromě dvou celkových vítězství dočkala také dalších pěti ocenění v soutěži "What Car? Awards". Modely A1, A3 Limuzína, A3 Cabriolet, Q5 a A8 L byly doporučeny ke koupi jako nejlepší vozy ve své cenové kategorii.
(leden 2019)

Další tiskové zprávy o oceněních naleznete na portálu Audi MediaCenter.

 

* Údaje spotřeby paliva a emisí CO2 závisí na použité kombinaci pneumatik/kol a zvolené výbavě.