Audi novinky

Vozy Audi přepravovaly hvězdy a vzácné hosty MHF Český Krumlov

23.08.2019

Divize Audi společnosti Porsche Česká republika byla ve spolupráci s prodejcem Porsche České Budějovice partnerem 28. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu (MHF) Český Krumlov, který se v malebném historickém městě na jihu Čech uskutečnil ve dnech 19. července až 10. srpna 2019. Luxusní automobily s logem čtyř kruhů zajišťovaly po celou dobu trvání prestižní kulturní akce přepravu vzácných hostů, z části dokonce s nulovými emisemi díky dvěma elektromobilům Audi e-tron.

"MHF v Českém Krumlově má velký zvuk nejen u nás, ale i v zahraničí," říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. "Jsme rádi, že jsme byli partnerem festivalu, který si stejně jako naše vozy drží tu nejvyšší kvalitu. Český Krumlov má navíc neopakovatelnou atmosféru, která jen umocňuje celkový zážitek. Abychom tuto atmosféru nenarušili, přepravovali jsme v historickém centru vzácné hosty našimi bezemisními elektromobily."

Značka Audi poskytla jako partner MHF pořadatelům flotilu dvou elektromobilů Audi e-tron, jednoho vozu Audi S6 a jednoho automobilu Audi S7, která po celou dobu trvání festivalu zajišťovala přepravu vzácných hostů. V místě konání jednotlivých akcí festivalu byly vystaveny další vozy s logem čtyř kruhů, například Audi Q8. Bezpečnost a komfort automobilů Audi ocenilo osm desítek hostů, převážně umělců z 10 zemí. Za volanty automobilů, jejichž provoz byl zajišťován ve spolupráci s prodejcem Audi Porsche České Budějovice, se střídalo 7 řidičů, kteří s hosty ujeli celkem 16 000 km. Čtvrtina z celkové vzdálenosti byla překonána s nulovými emisemi oběma elektromobily Audi e-tron. Náročný provoz festivalové flotily vozů Audi dokládá také přibližně 30 jízd tam a zpět mezi Českým Krumlovem a Prahou, 26 doplňování paliva a 20 návštěv mycí linky.

"Je nám ctí, že jsme letos navázali spolupráci s takovou prémiovou značkou, jako je Audi," říká Jaromír Boháč, prezident Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. "Návštěvníci festivalu velmi obdivovali vystavené modely v různých prostředích koncertů a účinkující umělci byli velmi nadšeni nejen krásnými vozy a jejich pohodlím, ale i přístupem a profesionalitou řidičů. Já osobně značku a vozy Audi dlouhodobě vnímám jako auta, která v řadě oblastí udávají směr vývoje, inovací, užitných hodnot. Model Audi A6, který mám možnost řídit, bych přirovnal, vedle velmi dobrých jízdních vlastností, k našemu festivalu a městu Český Krumlov. Audi A6 má své nádherné genius loci. Věřím, že naše letošní spolupráce bude pokračovat i při přípravě a realizaci dalších ročníků Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov."

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov se koná každoročně již od roku 1992 a během téměř tří desetiletí se vyvinul z několikadenní přehlídky toho nejlepšího ze světa hudby 15. až 21. století v třítýdenní letní akci, která se stala trvalou součástí evropské kulturní scény. Na jedné z nejvýznamnějších kulturních akcí v České republice vystupují nejlepší čeští i zahraniční umělci se zaměřením na klasickou, jazzovou i folklórní hudbu. Své místo v bohatém programu má i muzikál, opera či crossover. K jedinečné atmosféře festivalu MHF přispívá prostředí historických památek města, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO.