Audi novinky

25 let Audi RS: Exkluzivní jubilejní paket

16.12.2019

Modely Audi RS jsou již 25 let ztělesněním vynikajících výkonů, prestiže a exkluzivity. Úspěšný příběh supersportovních modelů Audi začal psát před čtvrt stoletím dnes již legendární model RS 2 Avant. Společnost Audi Sport GmbH nyní připomíná první supersportovní kombi Audi exkluzivním paketem výbavy pro modely TT RS Coupé*, RS 4 Avant*, RS 5 Coupé*, RS 5 Sportback*, RS 6 Avant* a RS 7 Sportback*. 

"Všechny naše modely RS mají silný charakter. Již RS 2 Avant z roku 1994 reprezentoval naši filozofii skvělých výkonů, výrazné individuality a nekompromisní praktičnosti pro každodenní provoz. To je základem naší úspěšné historie," říká Oliver Hoffmann, generální ředitel společnosti Audi Sport GmbH. "U jubilejního paketu jsme se zaměřili na individualitu. Vnější i vnitřní výbavou přitom odkazujeme na náš první model RS, RS 2 Avant."

Model RS 2 Avant z roku 1994 založil jako první supersportovní kombi Audi zcela nový segment. S přeplňovaným pětiválcem o výkonu 315 k, extravagantním designem interiéru a zářivým speciálním lakem modrá Nogaro s perleťovým efektem dával jasně najevo svůj sportovní charakter. Tuto barvu mohou mít nyní na přání také modely RS, nabízené s jubilejním paketem. Alternativně jsou k dispozici barevné odstíny černá Mythos, šedá Nardo a bílá Glacier.

Vnější prvky výbavy jubilejního paketu kombinují matně hliníkovou a leskle černou povrchovou úpravu. Přední ozdobná lišta, svislé příčky u modelů RS 4*, RS 5*, RS 6* a RS 7*, ozdobné prvky na bočních prazích a horizontální příčka zadního difuzoru mají rovněž matně hliníkovou povrchovou úpravu. Kruhy Audi, nápisy RS, zadní spoiler u modelu TT RS Coupé* a kryty vnějších zpětných zrcátek jsou leskle černé. Exkluzivní jubilejní logo s číslem "25" je po otevření dveří promítáno na vozovku a nachází se rovněž na středových krytech kol. S exteriérem ladí dvoubarevná kola v odstínech stříbrná a lesklá, antracitově černá.

Legendárním modelem RS 2 je inspirován také interiér, jemuž dominuje černá barva. Atmosféru uvnitř vozu oživuje lemování podlahových rohoží a vyznačení polohy 12 h na věnci volantu z kobaltově modré Alcantary. Sportovní sedadla RS s voštinovým prošíváním kombinují u modelů TT RS*, RS 4* a RS 5* jemnou kůži Nappa s Alcantarou na sedacích plochách - jako kdysi u modelu RS 2 Avant. U modelů RS 6* a RS 7* jsou sportovní sedadla RS čalouněna perforovanou kůží Valcona. Perforace, která poprvé umožňuje také funkci odvětrávání sedadel, vytváří namodralý kontrast. V interiéru zdobí loga k 25. výročí ramenní oblast sedadel, podlahové rohože a vnější zpětná zrcátka.

 

Hodnoty spotřeby paliva výše uvedených modelů:

Audi TT RS Coupé
Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km**: 8,0 - 7,9;
kombinované emise CO2 v g/km: 181

Audi RS 4 Avant
Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 9,2;
kombinované emise CO2 v g/km**: 211 - 210

Audi RS 5 Coupé
Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 9,1;
kombinované emise CO2 v g/km: 208

Audi RS 5 Sportback
Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 9,2;
kombinované emise CO2 v g/km: 209

Audi RS 6 Avant
Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km**: 11,7 - 11,5;
kombinované emise CO2 v g/km**: 268 - 263

Audi RS 7 Sportback
Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km**: 11,6 - 11,4;
kombinované emise CO2 v g/km**: 265 - 261