Audi novinky

Audi a FC Bayern společně kráčí vstříc budoucnosti

16.01.2020

Audi a FC Bayern Mnichov kráčí do budoucnosti společně. Obě prémiové značky tvoří od roku 2002 silný tým a nyní své partnerství prodloužily až do roku 2029 a rozšířily jeho záběr. Audi je exkluzivním automobilovým partnerem. V příštím desetiletí bude hrát hlavní roli strategická spolupráce v oblastech inovativního marketingu a elektrifikace. Všichni licencovaní hráči držitele rekordního počtu mistrovských titulů obdrží v roce 2020 elektromobil Audi e-tron. Toto prémiové elektrické SUV bylo v uplynulých dnech vyhlášeno Ekologickým autem roku 2020 v České republice. V průběhu letošního prvního pololetí bude na český trh uvedeno také v další karosářské verzi jako Audi e-tron Sportback. 

Partnerství Audi a FC Bayern Mnichov je mimořádně úspěšné. Značka se čtyřmi kruhy stojí po boku nejúspěšnějšího německého fotbalového klubu od roku 2002 a od roku 2011 je Audi navíc podílníkem ve společnosti FC Bayern München AG. V rámci spolupráce jsou pořádány společné akce a iniciativy. Audi Cup, organizovaný v roce 2019 pošesté v Allianz Areně, patří mezi nejprestižnější přípravné turnaje v Evropě.

"FC Bayern Mnichov se dokonale hodí k novému strategickému směřování značky Audi," říká Hildegard Wortmannová, členka představenstva společnosti AUDI AG, odpovědná za prodej a marketing. Obě silné značky jsou podle jejích slov na celém světě proslulé tím, že poskytují jedinečné zážitky. "Chceme být blízko našim fanouškům i zákazníkům, současným i potenciálním. Jako exkluzivní automobilový partner klubu FC Bayern Mnichov máme možnost prezentovat nové koncepty mobility, elektromobilitu a konektivitu." Alexander Seitz, člen představenstva společnosti AUDI AG, odpovědný za oblasti financí, Číny a práva, k tomu dodává: "Spolupráce se špičkovým mezinárodním klubem FC Bayern, který má 650 milionů fanoušků na celém světě, z toho 135 milionů fanoušků jen v Číně, otvírá nové možnosti společného vystupování na trhu."

Karl-Heinz Rummenigge, předseda představenstva společnosti FC Bayern München AG, k tomu říká: "Z prodloužení našeho partnerství s Audi mám velkou radost. Pro FC Bayern je tato dohoda důležitým strategickým krokem do budoucnosti. FC Bayern a Audi spolupracují nyní již více než jeden a půl desetiletí se vzájemnou důvěrou, seriózním přístupem a ve prospěch obou značek. Nyní je zajištěno pokračování tohoto partnerství i v nadcházejících téměř deseti letech."

Andreas Jung, člen představenstva společnosti FC Bayern München AG, odpovědný za marketing, doplňuje: "Jak Audi, tak i FC Bayern kladou důraz na orientaci na budoucnost a inovace, ale také na stabilitu a spolehlivost. Oba partneři mají ambice být jedničkou ve svých oborech. Velmi se těšíme na mnoho společných projektů a akcí a na mnoho dalších společných let s Audi."

Pro celý vozový park, který FC Bayern obdrží od Audi, je po celou dobu trvání smlouvy dohodnuta maximální průměrná hodnota 95 gramů CO2 na kilometr. Ta představuje legislativní limit pro flotilové emise výrobců, platný od ledna 2020. Minimálně polovina všech vozidel bude elektrifikována. Vedle Audi e-tron si své fanoušky mezi fotbalisty najde také nové, sportovně laděné Audi e-tron Sportback, které bude na český trh uvedeno v průběhu prvního pololetí letošního roku.

 

Hodnoty spotřeby paliva výše uvedených modelů

Audi e-tron
Kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 26,4 - 22,9 (WLTP); 24,6 - 23,7 (EU); kombinované emise CO2 v g/km: 0
Hodnoty spotřeby elektrické energie a emisí CO2 se liší v závislosti na zvolené výbavě vozidla