Audi novinky

Audi sezonní servis: Štěstí přeje připraveným

09.10.2020

Majitelé vozů Audi všech věkových kategorií mají od října až do konce února k dispozici Audi sezonní servis. Zvýhodněná nabídka zahrnuje kompletní služby autorizovaných servisů Audi od Audi originálního příslušenství přes profesionální pneuservis až po Audi originální díly včetně akumulátorů za akční ceny. Nyní je ten správný čas pro důkladnou přípravu vozu Audi na zimu.

"My se staráme a Vy si užíváte - podle tohoto motta probíhá v autorizovaných servisech Audi od začátku října příprava vozů s logem čtyř kruhů na náročné zimní období," říká Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika. "Základem je samozřejmě důkladná kontrola technického stavu a důsledné odstranění všech nalezených nedostatků. V letošní servisní kampani k tomu přidáváme 25% zvýhodnění na transportní systémy a ještě atraktivnější ceny nových akumulátorů. To vše završuje profesionální Audi Pneuservis s kompletní nabídkou originálních kol a prémiových pneumatik s tříletou PneuGarancí."

Zimní Audi originální příslušenství zahrnuje řadu užitečných pomocníků. Pro letošní sezonu doporučují autorizované servisy Audi především originální střešní nosiče, příčníky a boxy, které lze pořídit o 25 % výhodněji. Například střešní box Audi na lyže a zavazadla o objemu 405 litru stojí 17 190 Kč místo 22 910 Kč. Platinově šedý box s černými bočními stěnami a chromovaným logem Audi skvěle ladí s dynamickým designem vozů Audi a navíc vyniká také výbornými aerodynamickými vlastnostmi, které snižují spotřebu paliva i hladinu hluku.

V zimní výbavě vozidla by neměly chybět ani drobnosti, které usnadní start do nového dne po mrazivé noci se sněhovou nadílkou. Multifunkční škrabka na led má trojitou polykarbonátovou otočnou čepel s nástavcem pro odstraňování ledu ze stěračů. Druhý nástavec pak slouží k očištění zamlžených oken zevnitř. Pro dokonalý výhled stačí ještě přetřít okna lešticí utěrkou z mikrovlákna. Alternativou je škrabka na led se smetákem na sníh na jejím opačném konci. Pro ochranu interiéru dodává Audi na míru střižené plastové vany do zavazadlového prostoru se zvýšenými okraji a pryžové rohože pro cestující vpředu i vzadu.

Ještě důležitější než vybavení vozidla na zimu je jeho technický stav a správné "obutí". Audi proto nabízí sezonní servis v kombinaci s Audi pneuservisem. Kvalifikovaní technici odhalí během sezonní servisní prohlídky a zkušební jízdy zjevné i skryté nedostatky. Případné zjištěné problémy lze obvykle odstranit na místě za výhodných podmínek v rámci sezónní kampaně nebo dlouhodobých programů zaměřených na maximální spokojenost majitelů starších vozů.

Velká pozornost je při sezónní prohlídce věnována mimo jiné akumulátoru. Tento zdroj elektrické energie je v moderních automobilech sice bezúdržbový, postupem času však klesá jeho kapacita a výkonnost, což se pak může negativně projevit právě za nízkých zimních teplot. Odborníci přitom doporučují i u starších vozů sáhnout po originálních akumulátorech Audi, které zaručují optimální funkčnost, nekompromisní bezpečnost a dlouhou životnost. V rámci sezonní kampaně lze nové akumulátory z nabídky Audi originálních dílů pořídit se zvýhodněním 11 %. Například akumulátor 70 A.h/420 A pro vozy Audi A6, A7 nebo Q3 stojí 5850 Kč místo 6560 Kč. 

Výměnu akumulátoru, stejně jako mnoha dalších dílů podléhajících opotřebení, lze realizovat ještě výhodněji v rámci programu Audi kompletní ceny. Výměna akumulátoru u modelu Audi Q3 2.0 TDI 103 kW z roku 2013 tak vyjde na 4900 Kč. Tato cena zahrnuje práci, Audi originální díly i DPH. Audi Service myslí na majitele vozů starších 4 let také zvýhodněnými nabídkami Audi Energy Programu službou Audi STK Service. Absolvování pravidelné technické kontroly a měření emisí tak může být pro zákazníka zcela bez starostí a navíc i zdarma, pokud přenechá přípravu vozidla na STK specialistům v autorizovaném servisu Audi.

Ani pohon všech kol quattro nebude na sněhu a ledu suverénní, pokud bude mít příslušný vůz na kolech letní pneumatiky. Zimní pneumatiky totiž poskytují díky své měkčí směsi a specifickému dezénu více bezpečnosti na jakémkoli povrchu již při poklesu dlouhodobých teplot pod 7°C. V pneuservisech Audi přitom rozlišují nejen mezi letními a zimními pneumatikami, ale také mezi pneumatikami kvalitními a méně kvalitními. A jen ty nejlepší, které splní všech 50 nejpřísnějších kritérií, se mohou honosit označením Audi originální pneumatika.

Komplexní nabídka Audi pneuservisu zahrnuje nejen Audi originální pneumatiky, ale také originální kola ve specifických designech pro všechny modely s logem čtyř kruhů. Kola jsou samozřejmě přizpůsobena pro náročné podmínky zimního provozu. Odolávají tak nejen nízkým teplotám, ale také působení chemických posypů. Stejně jako pneumatiky musela všechna Audi originální kola prokázat svou kvalitu v extrémních testech. 

Další velkou výhodou pro klienty Audi Pneuservisu je kromě prémiových produktů také bezplatná tříletá PneuGarance. Záruka je poskytována na všechny pneumatiky zakoupené u autorizovaného prodejce nebo servisu Audi a vztahuje se na neopravitelná poškození, k nimž dojde při běžném provozu. Obavy z následků, které může doprovázet poškození pneumatiky na cestách, rozptýlí pneumatiky s unikátní technologiíAirStop, která poškozenou pneumatiku utěsní, aby bylo možné bezpečně dojet až do servisu Audi. Součástí zimní nabídky je také široký sortiment sněhových řetězů.

Na nejvyšší úrovni probíhá v Audi Pneuservisu i samotná výměna kol s letními pneumatikami za zimní. Technici zajistí kompletní vyvážení každého kola a důkladně zkontrolují stav kol a pneumatik včetně hloubky dezénu a tlaku. Samozřejmostí je umytí letních kompletů a jejich uskladnění do další sezony. V případě výměny opotřebovaných pneumatik obstará Audi Pneuservis jejich ekologickou likvidaci.

Štěstí přeje připraveným, a tak Audi Service pamatuje i na nouzové situace, které mohou řidiče vozů Audi za nepříznivých zimních podmínek na silnicích potkat. Rychlou a spolehlivou pomoc v těchto situacích zajišťuje asistenční služba Audi Assistance, a to nejen na území České republiky, ale i v zahraničí. Majitelé vozů Audi mohou využít také Audi záruku mobility, pokud jejich vůz - bez ohledu na jeho stáří - absolvoval poslední servisní prohlídku u autorizovaného servisního partnera Audi. Audi záruka mobility platí po celé Evropě a klientovi zajistí mimo jiné odtah nepojízdného vozidla, náhradní vůz, ubytování v hotelu, taxi nebo pokračování v cestě jinými dopravními prostředky.