Audi novinky

Audi A6 je podle odborníků na vozové parky manažerským vozem roku

02.02.2021

Audi A6 je podle hlasování odborníků na vozové parky nejlepším manažerským vozem na českém trhu. Jeden z nejoblíbenějších prémiových modelů vyšší třídy zvítězil jako první automobil značky Audi v kategorii Manažerské vozy v rámci prestižní ankety FLEET DERBY - FLOTILA ROKU 2021. Audi A6 boduje u zákazníků i vedoucích vozových parků mimořádným komfortem, vysokou úrovní bezpečnosti, inovativní technikou a nízkými provozními náklady.

"Audi A6 je mimořádně všestranným manažerským vozem i díky různým karosářským variantám - Limuzína, Avant, Allroad, který v sobě skvěle spojuje sportovnost, komfort, nejnovější technologie a moderní design exteriéru i interiéru," říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. "Vítězství tohoto modelu v letošním ročníku prestižní ankety FLEET DERBY - FLOTILA ROKU nás těší o to víc, že aktuální generace Audi A6 dokázala v hlasování odborníků na vozové parky uspět ve velmi prestižní kategorii."

Osmá generace úspěšné manažerské limuzíny vstoupila na český trh v roce 2018 s řadou technických inovací, a to především v oblastech digitalizace a asistenčních systémů. Sportovně elegantní Audi A6 nabízí náročným řidičům mimořádnou úroveň komfortu, bezpečnosti, jízdní dynamiky a konektivity. Důsledná elektrifikace pohonu ve spojení s vynikající aerodynamikou zajišťuje hospodárný provoz s maximální ochranou životního prostředí. Příjemnou atmosféru pro každodenní jízdy i cestování na dlouhé vzdálenosti vytváří kvalitní a precizně zpracované materiály ve spojení s důkladným odhlučněním a velkorysým prostorem pro cestující na sedadlech vpředu i vzadu. Do širokého zavazadlového o objemu 530 litrů (Limuzína) lze napříč uložit dva golfové bagy. Karosářská varianta Avant nabízí ještě více variability a objem zavazadlového prostoru 565 až 1680 litrů. 

Nastavení pohonu i podvozku je komfortní a současně sportovní. Intuitivní ovládání umožňuje zcela digitální systém MMI touch response. Kromě karosářských variant Limuzína a Avant je k dispozici také robustní Allroad. Nabídka výkonných a hospodárných motorů zahrnuje osvědčené jednotky TFSI a TDI doplněné technologií částečně hybridního pohonu. K dispozici jsou rovněž verze Plug-in Hybrid s delším dojezdem v režimu výhradně elektrického pohonu. Vysloveně sportovně zaměřené řidiče osloví modely S6 a supersportovní RS 6. Audi A6 (469 vozů) patřilo spolu s SUV Q8 (470 vozů) a Q7 (436 vozů) do trojice nejžádanějších modelů s logem čtyř kruhů na českém trhu v roce 2020.

Odborné časopisy Business Car a Flotila pořádaly anketu FLEET DERBY - FLOTILA ROKU o nejlepší flotilové automobily již poosmé. Organizátoři ankety rozdělují nominované vozy do pěti různých kategorií: Referentské vozy, Manažerské vozy, Vozy SUV a crossovery, Užitkové vozy do 3,5 t a Ekologické vozy. O konečném pořadí v jednotlivých kategoriích rozhoduje internetové hlasování manažerů vozových parků. Třicetičlenná odborná porota, složená ze zkušených fleetových manažerů velkých firem, volí z nominovaných vozů také celkového vítěze v anketách Flotilové auto roku a Flotilové elektroauto roku. Pro úspěch v anketě FLEET DERBY - FLOTILA ROKU jsou zásadní především skutečné provozní náklady, zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technická vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti. Triumf modelu A6 byl prvním vítězstvím značky Audi v kategorii Manažerské vozy.