Audi novinky

Online světová premiéra mimořádně dynamického modelu Audi e-tron GT s prvotřídní kvalitou

10.02.2021

Značka Audi představila nový vrcholný elektromobil Audi e-tron GT* v rámci energií nabité dynamické prezentace a světové premiéry s řadou významných osobností mezi pozvanými hosty. Značka se čtyřmi kruhy prezentovala na digitální akci "Day of Progress" ve dvou formátech hlavní přednosti zcela elektricky poháněného automobilu kategorie gran turismo: dynamické jízdní výkony, emocionální design a trvale udržitelný koncept. 

"Audi e-tron GT* umocňuje svým designem naši ambici být automobilovou designovou značkou. Svými pozoruhodnými jízdními výkony nabízí nejemocionálnější pojetí elektromobility. A svým trvale udržitelným konceptem vyjadřuje jasný postoj," vysvětluje Markus Duesmann, předseda představenstva společnosti AUDI AG. "Trvale udržitelný je totiž nejen koncept jeho pohonu. Celá výroba v manufaktuře Böllinger Höfe probíhá s neutrální bilancí emisí CO2. To je důležitý signál - pro tento výrobní závod i naše zaměstnance - a doklad připravenosti značky Audi na budoucnost."

Audi stanovuje nová měřítka i digitální světovou premiérou, která nese označení "Day of Progress". Prezentace modelu Audi e-tron GT* proběhla v rámci dvou digitálních akcí. Na akci "Sprint of Progress" došlo k porovnání dynamických jízdních výkonů modelu Audi RS e-tron GT* s aktuálním závodním vozem Formule E, monopostem Audi e-tron FE07. Za volanty obou vozů usedli Lucas di Grassi, jezdec Formule E, a Nico Rosberg, mistr světa ve Formuli 1 a podnikatel v oblasti trvalé udržitelnosti. Jízdy se uskutečnily na okruhu zážitkového centra Audi Driving Experience Centers v Neuburgu na Dunaji. Středem pozornosti byly samozřejmě dynamické výkony nového modelu.

Na akci "Celebration of Progress" představila značka se čtyřmi kruhy veřejnosti model Audi e-tron GT*. Nejdůležitější vlastnosti nového modelu prezentovali v hodinové virtuální show Markus Duesmann a Hildegard Wortmannová, členka představenstva, odpovědná za prodej a marketing, společně s dalšími protagonisty značky Audi včetně Henrika Wenderse, vedoucího značky Audi, a šéfdesignéra Marca Lichteho.

Pestrý program ilustroval zaměření značky se čtyřmi kruhy na budoucnost. S osobními názory na význam designu, trvalé udržitelnosti a sportovních výkonů vystoupili také herec a producent Tom Hardy, módní návrhářka Stella McCartneyová a Nico Rosberg. O hudební doprovod během odhalení vozidla se postarala americká zpěvačka a skladatelka Janelle Monáeová. Show moderoval Steven Gätjen.

Organizátoři veletrhu GREENTECH FESTIVAL a zástupci značky Audi, jednoho ze zakládajících partnerů platformy pro trvalou udržitelnost, poprvé předávali v rámci světové premiéry sportovního eletromobilu Audi e-tron GT ocenění GREEN FUTURE Award v rámci soutěže GREEN AWARDS. V ní jsou oceňovány projekty a osobnosti, které podporují ekologickou urbanizaci a současně významně přispívají ke zvyšování kvality života v městských infrastrukturách. Vítězem se stal telavivský start-up Zencity s algoritmem, který shromažďuje a analyzuje příspěvky na sociálních sítích a lokální zprávy z měst.

Obě akce lze i nadále sledovat online.

 

Pro redakce:

Citáty z akce "Celebration of Progress"

"Audi e-tron GT* je pro Audi začátkem nové éry. Naší ambicí je utvářet budoucnost prémiové elektromobility. Pozorností věnovanou detailům, maximální precizností a progresivním designem ukazujeme, s jakou vášní vyvíjíme a vyrábíme vozidla Audi."
Hildegard Wortmannová, členka představenstva společnosti AUDI AG, odpovědná za prodej a marketing

"S modelem Audi e-tron GT* přinášíme na silnice DNA značky Audi. Toto gran turismo skvělým způsobem zrcadlí naši inovační sílu i našeho průkopnického ducha. Již nyní pro nás stojí v jedné řadě s ikonami značky, jakými jsou modely Audi TT nebo Audi R8."
Henrik Wenders, člen představenstva společnosti AUDI AG, odpovědný za značku Audi

"Pokrok pro mě znamená vytvářet něco nového. Něco, co v této podobě dosud nikdo neudělal. A přesně tím je navrhování designu elektromobilu. Celý designový proces musí být od základu nový."
Marc Lichte, šéfdesignér společnosti AUDI AG

"Audi RS e-tron GT* představuje milník ve vývoji elektrifikovaných supersportovních modelů."
Lucas di Grassi, jezdec Formel E a podnikatel 

"Elektromobilita je budoucnost. Cíl této cesty je samozřejmě ještě vzdálený. Je však skvělé pozorovat Audi, s jakou rozhodností kráčí po této cestě."
Nico Rosberg, mistr světa ve Formuli 1 a podnikatel v oblasti trvalé udržitelnosti 

"Svůj život věnuji tomu, aby se módní průmysl podíval sám na sebe a korigoval svůj vliv na naši planetu. Děkuji, že dnes mohu sdělit své poselství pro lepší budoucnost novému publiku."
Stella McCartneyová, návrhářka trvale udržitelné luxusní módy

"Pro mě jako dlouholetého ambasadora značky Audi je ctí a radostí sledovat její úsilí o trvalý, nepřetržitý pokrok. Zaměřením na elektromobily činí nyní tato značka další krok. S vášní pro inženýrské umění a mistrovskou profesionalitu přitom splňuje požadavky budoucnosti na integritu a především ekologicky motivovanou trvalou udržitelnost a vysokou kvalitu. Je to dokonalá kombinace vášně, dovedností a pokroku."
Tom Hardy, herec a producent
 
Další tiskové podklady k modelu Audi e-tron GT* naleznete zde.