Audi novinky

Audi a Satoranský věnují 168 000 Kč na charitu

02.09.2021

Audi a Tomáš Satoranský předali Nadaci VIZE 97 šek na 168 000 Kč. Darovaná částka vzešla ze společného projektu mezi značkou se čtyřmi kruhy, jejím ambasadorem a nejlepším českým basketbalistou současnosti Tomášem Satoranským a Nadací VIZE 97, kterou Audi dlouhodobě podporuje. Nadace VIZE 97 využije darované prostředky k realizaci aktuálních charitativních projektů.

"V každém zápase, v němž Tomáš Satoranský nastoupil za tým Chicago Bulls v NBA, jsme drželi palce, aby se mu dařilo nejen herně, ale také střelecky, protože s každou vstřelenou trojkou se zvýšila i celková částka na podporu Nadace VIZE 97 a jejích charitativních projektů," říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. "Tomášovi však patří velký dík nejen za jeho sportovní výkony, ale také za skvělou spolupráci v rámci našeho unikátního projektu, který propojuje sport s charitou, a za jeho nezištnou pomoc, kdy Nadaci VIZE 97 přispěl stejnou částkou jako Audi. A také mě těší, že se dokázali propojit naši partneři při této spolupráci."

Značka Audi se v březnu letošního roku zavázala, že za každý tříbodový koš Tomáše Satoranského do konce aktuální sezony NBA 2020/2021 věnuje 2000 Kč na charitativní projekty organizované Nadací VIZE 97. Nejlepší český basketbalista současnosti přispěl ke skóre svého týmu celkem 42 "trojkami", a počítadlo charitativního projektu se tak zastavilo na částce 84 000 Kč. Hned na počátku projektu se i osobně zapojili Tomáš Satoranský s manželkou Annou, kteří se rozhodli věnovat stejnou částku. Tomáš Satoranský je dlouholetým fanouškem značky Audi. Vozy se čtyřmi kruhy ve znaku využívá v České republice i za oceánem, a od roku 2019 je i oficiálním ambasadorem značky v České republice. Zástupci Nadace VIZE 97 tak nyní převzali šek na 168 000 Kč.

"Jsme velice vděční, že jedním z významných partnerů Nadace VIZE 97 je právě značka Audi. Díky jejich nezištné podpoře a nově i laskavé pomoci ambasadora společnosti - skvělého Tomáše Satoranského, bude naší Nadaci umožněno i nadále pomáhat všude tam, kde je pomoci skutečně potřeba. Byl to právě uplynulý rok, poznamenaný pandemií Covid-19, který potvrdil užitečnost vzájemné spolupráce. Díky podpoře společnosti Audi jsme mohli rozvážet materiální pomoc zdravotníkům, sociálním pracovníkům i dalším potřebným v období akutní nouze. Současný štědrý dar nám pomůže pokračovat ve zdravotnických projektech v oblasti prevence kolorektálního karcinomu, podporovat talentované studenty hudby, pečovat o odkaz prezidenta Václava Havla, rozvíjet multikulturní centrum Pražská křižovatka či nadále udílet prestižní Cenu VIZE 97 významným myslitelům," děkuje tým Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. 

"Od prvního počátku se mi projekt charitativní podpory Nadace VIZE 97 za vstřelené trojky líbil a rád jsem se do něj zapojil i osobně. Věřím, že kdyby nebyla sezóna kvůli pandemii zkrácená, tak by výsledné skóre bylo ještě lepší," říká Tomáš Satoranský, který v uplynulé sezoně elitní basketbalové NBA oblékal dres týmu Chicago Bulls a v nadcházející sezoně bude rozehrávačem týmu New Orleans Pelicans. "Za pár týdnů začíná příprava s novým týmem a jsem přesvědčený, že i v letošní sezóně vymyslíme zapojení do podobných charitativních projektů."

Nejlepší český basketbalista současnosti a kapitán národního reprezentačního týmu jezdí již řadu let ve vozech Audi a v USA i v České republice aktuálně používá vozy z rodiny modelů Q. V NBA, nejlepší basketbalové soutěži na světě, se prosadil jako teprve čtvrtý Čech. V dresu národního týmu dovedl v roce 2019 českou reprezentaci k šestému místu na mistrovství světa, kde jej fanoušci zvolili nejužitečnějším hráčem celého turnaje. Satoranský byl oporou českého týmu také na letošních olympijských hrách v Tokiu - pro českou basketbalovou reprezentaci to byla první účast na olympijském turnaji po čtyřech desetiletích. Spojení Tomáše Satoranského a značky Audi přináší fanouškům basketbalu mimo jiné atraktivní soutěže na sociálních sítích.

Značka Audi se stala partnerem Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 v létě 2020 na základě mnoha společných hodnot. Těžiště nadačních aktivit spočívá v oblastech kultury, podpory sociálně slabších vrstev, vzdělávání a zdravotnictví. Nadace VIZE 97 také aktivně pečuje o odkaz Václava Havla, prvního prezidenta samostatné České republiky.