Konektivita pro starší vozy Audi1 díky Audi connect plug and play

09.12.2021

Nová funkcionalita Audi connect plug and play nabízí i majitelům starších vozů Audi1 využívání vybraných on-line služeb. Aplikace dostupná zdarma pro iOS/Android umožňuje okamžité Bluetooth propojení chytrého telefonu s vozem Audi prostřednictvím diagnostického modulu Audi DataPlug.

"Audi myslí i na zákazníky, kteří zrovna nedisponují nejnovějšími modely své oblíbené značky a přesto by rádi využívali nejmodernějších on-line funkcí," představuje novou službu Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche ČR. "Chytré telefony máme dnes všichni u sebe a jsme na ně zvyklí. Stačí jen pár kliků na to, abyste v aplikaci Audi connect plug and play zjistili, kam jste jeli, kde váš vůz stojí, za jak dlouho vás čeká servis nebo jak si přivolat pomoc, když vás na cestě potká problém," dodává Špinar.

Mezi vybranými značkami koncernu Volkswagen podobná řešení již fungují, nyní se konektivity pro starší vozy dočkala rovněž značka Audi. Stačí k tomu málo: ověřit kompatibilitu vozu, stáhnout bezplatnou aplikaci Audi connect plug and play do svého chytrého telefonu a nainstalovat Audi DataPlug do OBD II modulu v prostoru pod volantem. Audi connect plug and play při instalaci DataPlugu uživatele provází jednotlivími kroky a vše je tak velmi snadné.  V případě potřeby je možné kontaktovat autorizovaného partnera Audi, který pomůže s fyzickou instalací. Audi DataPlug je možné zakoupit u kteréhokoliv partnera Audi za cenu 1 090 Kč.

Aplikace Audi connect plug and play nabízí tyto fuknce:

  • Moje Audi: informace o počtu ujetých kilometrů, akutálním množství paliva v nádrži nebo VIN. V této záložce se také dozvíte, kolik kilometrů či dnů zbývá do příští servisní prohlídky. Pro její sjednání pak stačí jen stisknout tlačítko a aplikace vás rovnou spojí se servisním partnerem.
  • Kniha jízd: digitální nástroj, který umožňuje vést si přehledné záznamy a díky kategoriím umí rozlišovat mezi služebními a soukromými kilometry. Funkce automatického záznamu jízd usnadňuje používání, eviduje začátek a konec cesty, dobu jízdy (datum a čas) či průběh trasy. Nechybí ani možnost exportu dat z aplikace v kompatibilních formátech.
  • Údaje o tankování: automatické sledování tankování přináší dokonalý přehled o čerpání pohonných hmot včetně souhrných měsíčních výdajů za palivo. Stačí přijet k čerpací stanici, natankovat minimálně 10 litrů paliva, Audi DataPlug proces zaregistruje, aplikace upozorní na záznam nových nákladů na palivo a zároveň automaticky uloží informace o místě tankování a kolik PHM bylo doplněno.
  • Statistika: Audi DataPlug zaznamenává jízdní data (akcelerace, rychlost, otáčky motoru, brzdění) a vyhodnocuje je. Aplikace údaje následně zobrazí v podrobném statistickm přehledu, který umožňuje najít rezervy v jízdním stylu řidiče a učí ho, jak jezdit ještě efektivněji a úsporněji.
  • Sjednání servisní prohlídky: kromě zobrazení počtu kilometrů/dní do následujícího servisu umí Audi connect plug and play výrazně zjednodušit proces objednání a realizace servisní prohlídky. S blížícím se termínem prohlídky nebo výměny oleje aplikace řidiče upozorní, "na jeden klik" umí uživatele vozu Audi telefonicky propojit s autorizovaným partenerem Audi a dokáže ho navigovat do cíle.
  • Moje výzvy: za efektivní styl jízdy, cesty k zajímavým místům, pravidelné používání aplikace a dalším podobným věcem získává uživatel body a trofeje.
  • Porucha a asistenční služba: při závadě či defektu se přes aplikaci jednoduše spojíte s non-stop asistenční službou nebo servisním call centrem Audi. Operátor na lince řidiči poradí, aplikace pak zobrazí potřebná výstražná světla vozidla. Cílem je zajištění co největšího bezpečí a co nejrychlejšího vyřešení svízelné situace.
  • Parkovací místo: také si nepamatujete, kde jste zaparkovali? Aplikace za vás ohlídá vše potřebné. Zaznamená polohu vozu, navede vás k němu a dokonce ohlídá i dobu parkování.

1) Od roku výroby 2008 (ověření kompatibility na https://connect-plug-and-play.audi.com/?lang=cz-cs)