August Horch

August Horch se narodil jako syn kováře 12. října 1868 ve městě Winningen na řece Mosele. Po úspěšném ukončení studia na technické škole ve městě Mittweida začal Horch v roce 1896 pracovat u Carla Benze v Mannheimu, kde působil až do roku 1899 jako ředitel oddělení konstrukce motorů, díky čemuž by se dalo říci, že v začátcích automobilového průmyslu silně přispěl k jeho vývoji.

Ihned v roce 1899 si založil v Kolíně nad Rýnem vlastní firmu, která se zaměřovala na opravu motorových vozidel. Svůj první automobil postavil v roce 1901. V roce 1902 se přestěhoval se svou společností do Reichenbachu v německém regionu Fojtsko a o dva roky později s automobilkou Horch definitivně zakotvil ve Cvikově.

Druhá továrna na výrobu automobilů

V roce 1909 odchází August Horch po roztržce se zbytkem vedení ze společnosti, kterou sám založil, aby o několik týdnů později založil druhou automobilku, kterou v roce 1910 nazval Audi, což je latinský překlad jeho příjmení. V roce 1920 však rezignuje na funkci generálního ředitele společnosti Audi a.s. a začne se věnovat činnosti nezávislého experta a konzultanta v oblasti automobilové techniky. Nicméně, v červnu 1932 byl jmenován členem dozorčí rady nově vzniklé automobilky Auto Union a.s. August Horch zemřel 3. února 1951 v hornofranckém Münchbergu.

Zavřít