Richard Bruhn

Dr. Richard Bruhn se narodil 25. června 1886 ve městě Cismar ve Východním Holštýnsku. Po obchodní škole a studiu ekonomie v Kielu pracoval na ředitelských postech v různých německých průmyslových společnostech.

Od roku 1930 vedl jménem Státní saské banky zdlouhavý proces jednání o sdružení čtyř saských automobilek: Audi, DKW, Horch a Wanderer. Výsledkem těchto jednání byl v roce 1932 vznik společnosti Auto Union a.s. v Saské Kamenici, kde se Dr. Richard Bruhn stal členem představenstva. Za druhé světové války měl na starosti vedení společnosti Auto Union a.s., což mimo jiné znamenalo také zodpovědnost za práci nuceně nasazených osob, vězňů z koncentračních táborů a válečných zajatců.

Poválečná rekonstrukce

Po druhé světové válce mu jeho kontakty umožnily postavit společnost Auto Union a.s. v Ingolstadtu a Düsseldorfu od základů znovu. V letech 1949 až 1956 působil Richard Bruhn jako předseda představenstva společnosti Auto Union s.r.o. Ze společnosti odešel 6. listopadu 1956 a zemřel 8. července 1964 v Düsseldorfu.

Zavřít