Náskok díky technice

Rozsáhlá nabídka modelů značky Audi a NSU, která zahrnovala pestrou škálu motorů a konceptů pohonu, vedla v roce 1971 k vytvoření nového reklamního sloganu "Náskok díky technice", který jasně vyjadřoval a dosud vyjadřuje motto společnosti.

V souladu s nově stanovenými principy byla v roce 1972 představena první generace Audi 80 (řada B1), která se mohla pochlubit celou řadou technických vymožeností jako byly například nové motory s ventilovým rozvodem OHC a systémem pro zajištění směrové stability vozu. Od zahájení produkce první generace bylo těchto vozů vyrobeno více než jeden milion.

V roce 1974 nastoupil na místo Ludwiga Krause jako ředitel technického rozvoje Ferdinand Piëch. V průběhu "Piëchovy éry" si společnost Audi vytvořila pověst technologicky inovativní automobilky. V této době se také postupně zlepšovala pozice značky Audi na trhu. O technologické úspěšnosti tohoto období svědčí například pětiválcový motor (1976), přeplňování turbodmychadlem (1979) a pohon všech kol quattro (1980).

V roce 1985 došlo ke změně názvu společnosti Audi NSU Auto Union a.s. na výstižnější AUDI a.s. a od té doby nese společnost stejný název jako její produkty. Současně s touto změnou proběhlo i přestěhování sídla společnosti zpět do Ingolstadtu. Ve znamení technických inovací se nesl i další vývoj automobilky Audi, která má na kontě: plně pozinkovanou karoserii, tu nejaerodynamičtější sériově vyráběnou limuzínu své doby, rozsáhlé zavedení zážehových motorů s přeplňováním turbodmychadlem, vyvinutí hospodárných vznětových motorů s přímým vstřikováním paliva, hliníkové karoserie, první hybridní vozidla, přímé vstřikování u benzínových agregátů a výrobu luxusních automobilů s osmiválcovými nebo dvanáctiválcovými motory. A to jsou jen některé milníky, které dovedly automobilku Audi k její pevné pozici v prémiovém segmentu automobilového průmyslu.

Zavřít