Sloučení se společností NSU

V roce 1969 se pod vedením většinového vlastníka, koncernu Volkswagenwerk a.s., společnost Auto Union s.r.o. sloučila se společností NSU a.s. sídlící ve městě Neckarsulm. Nově vzniklá společnost byla pojmenována Audi NSU Auto Union a.s.

NSU

Společnost NSU byla založena v roce 1873 v Riedlingenu nad Dunajem dvěma švábskými mechaniky, Christianem Schmidtem a Heinrichem Stollem. O sedm let později se společnost přestěhovala do města Neckarsulm. Prvních 20 let své existence se společnost věnovala výrobě pletacích strojů. Nicméně, v roce 1886 byla továrna s názvem "Pletací stroje Neckarsulmer" rozšířena o výrobu jízdních kol. Od té doby ovlivňovala úspěšnost celé společnosti dvoukolá vozidla. Na to konto začala v roce 1901 firma NSU vyrábět motocykly a o pět let později se začala zaměřovat také na automobilový průmysl. V roce 1929 však bylo od výroby automobilů upuštěno a společnost se věnovala výhradně produkci motocyklů. Nicméně, o tři desítky let později, v roce 1958, se automobilový průmysl do Neckarsulmu opět vrátil. 10. března 1969 pak došlo ke sloučení společnosti NSU a.s. se sídlem v Neckarsulmu s ingolstadtskou automobilkou Auto Union s.r.o. Se zpětnou platností byla od 1. ledna 1969 založena nová společnost Audi NSU Auto Union a.s. se sídlem v Neckarsulmu.

AUDI a.s.

Poslední vůz značky NSU opustil výrobní linku v březnu 1977 a od té doby se společnost soustředila pouze na výrobu automobilů Audi. Z toho důvodu byl název společnosti Audi NSU Auto Union a.s. vzhledem k zaměření automobilky považován za ne příliš vhodný. Protože se vedení shodlo, že by měla vlastní společnost nést stejný název jako její produkty, v roce 1985 přišla změna a ze společnosti Audi NSU Auto Union a.s. se stala automobilka AUDI a.s. Souběžně se změnou názvu došlo také k přemístění sídla společnosti z Neckarsulmu zpět do Ingolstadtu.

Zavřít