Design, ve kterém se odráží vášeň pro jízdu. Což platí i v době, kdy vůz stojí na místě.

Karoserie Audi Q5 je v každém detailu ovlivněna charakteristickým designovým jazykem modelové řady "Q", který je ztělesněním dynamiky a suverenity. Mezi tyto prvky patří například výrazně vyrýsovaná kapota, střešní linie, která se již od samého začátku mírně svažuje, vnější zpětná zrcátka posazená na ramenní linii a úzce působící boční okna.

Vzhled modelu Audi Q5 definují napjaté linie silného atleta

Stačí se podívat na jeho křivky a je jasné, že si s Audi Q5 užijete také sportovní jízdu na silnici. Aerodynamicky ploché přídi dominuje maska chladiče Singleframe s masivním rámem, zatímco při pohledu z boku upoutá pozornost dynamicky zakřivená a ostře vyrýsovaná ramenní linie. Boky definují také jasně vystupující lemy blatníků, které představují symbolický odkaz na pohon všech kol quattro, a svažující se střešní linie. Stejně jako je tomu u přídi, podtrhují i v zadní části vozu široký a suverénní postoj horizontální linie. Zadní světla lze na přání rozšířit také o dynamická směrová světla. Také na zádi najdete typický znak modelové řady Audi Q, kterým jsou dveře zavazadlového prostoru lemující C sloupky. Dalším výrazným prvkem je difuzor s integrovanými koncovkami výfuku.

Větší, ale o poznání lehčí, karoserie

Audi Q5 se může při celkové délce 4,66 m, šířce 1,89 m, výšce 1,66 a rozvoru náprav 2,82 m ve srovnání s předchozí generací pochlubit nárůstem téměř ve všech rozměrech. Při tom však jeho celková pohotovostní hmotnost v závislosti na zvolené motorizaci klesla až o 90 kg. Za své mimořádné vlastnosti vděčí karoserie inteligentní kombinaci materiálů, jako jsou ocel s vysokou pevností v tahu a hliník.

V oblasti aerodynamiky stojí Audi Q5 na pomyslném vrcholu své třídy: u jeho čtyřválcových variant se díky aerodynamicky optimalizované střeše dostává hodnota součinitele aerodynamického odporu až na číslo 0,30. K mimořádně příjemnému jízdnímu zážitku přispěje také mimořádně nízká aerodynamická hlučnost doprovázená minimálními vibracemi, díky čemuž nabízí Audi Q5 v současné době jeden z nejkomfortnějších interiérů s minimem rušení venkovními zvuky.

Různě koncipované úrovně výbavy pro Audi Q5

Audi Q5 bude vůbec poprvé nabízeno v kombinaci s úrovněmi výbavy Sport a Design. Případně můžete vzhled tohoto výrazného modelu přizpůsobit svému vkusu prostřednictvím paketů výbavy S line, Design selection nebo S line pro exteriér. Výběrem specifické úrovně výbavy bude ovlivněn vzhled vozidla: například úroveň výbavy Design zahrnuje šedé kontrastní díly karoserie zdůrazňující robustní charakter SUV, zatímco karoserie Audi Q5 s úrovní výbavy Sport bude elegantně sladěna v jednom odstínu.

Zavřít