Jednou ze silných stránek pohonu quattro je schopnost rozpoznat ten správný okamžik

Audi Q5 je připraveno prakticky na jakékoliv jízdní podmínky. Díky tomu Vám s přehledem pomůže čelit výzvám, které před Vás bude klást Vaše cesta. Na jeho pohon všech kol quattro s technologií ultra se můžete spolehnout. Toto inteligentní technické řešení určené pro všechny čtyřválcové motory s pohonem quattro propůjčí Vašemu Audi Q5 efektivitu, dynamiku, bezpečnost a nekompromisní trakci.

 

Pokud není síla pohonu quattro zapotřebí, systém se sám vypne, aby pomohl řidiči šetřit palivo. Nicméně je stále v pohotovosti, aby se případně mohl rychle zapojit. Jestliže to situace vyžaduje, pohon všech kol quattro přiměřeně zasáhne a díky optimálnímu rozložení hnací síly si poradí prakticky s každým povrchem. Šestiválcové motorizace Audi Q5 jsou vybaveny permanentním pohonem všech kol quattro.

Zvládne ztlumit téměř vše, s výjimkou Vašeho nadšení

Na přání dostupné adaptivní vzduchové odpružení přizpůsobuje tlumicí sílu každého z kol aktuální jízdní situaci. Úroveň tlumení závisí na terénu, jízdním stylu a jízdnímu režimu zvolenému v rámci systému Audi drive select. Systém se může mimo jiné pochlubit vysokou přesností a schopností přizpůsobit se měnícím se podmínkám během několika milisekund. Vzhledem k různým možnostem nastavení světlé výšky dokáže toto odpružení vykompenzovat téměř jakékoliv nerovnosti. Řídicí jednotka odpružení permanentně kompenzuje také zatížení vozu.

Mimo to je zde funkce snížení podvozku, díky níž po stisknutí tlačítka v zavazadlovém prostoru vůz klesne o 55 mm, aby bylo možné lépe nakládat zavazadla či sportovní výstroj. Aby byly schopnosti Audi Q5 využity na maximum, lze prostřednictvím systému Audi drive select upravovat také jízdní charakter vozu za účelem zvýšení efektivity, komfortu nebo dynamiky. Vždy záleží jen na Vašich preferencích.

Nešetří na síle, ale zato šetří palivo

Audi Q5 bude zpočátku dostupné s pěti silnými, a přesto hospodárnými, motory, z nichž čtyři budou naftové TDI a jeden benzínový TFSI. Ačkoliv tyto agregáty nabízí o 20 kW (27 koní) vyšší výkon, jejich spotřeba se výrazně snížila. Mimořádnou efektivitou se v novém Audi Q5 mohou pochlubit především jednotky 2.0 TDI, které budou dostupné ve výkonových stupních 110 kW (150 koní), 120 kW (163 koní) a 140 kW (190 koní).

Dvě nejvyšší motorizace pak nabídnou velmi působivou sílu při stejně působivé efektivitě. Zdokonalený motor 2.0 TFSI disponuje silou 185 kW (252 koní), přičemž se při jízdě na 100 km spokojí s pouhými 6,8 litry benzínu, což se rovná emisím CO2 154 gramů na kilometr. Nově přepracovaný šestiválec 3.0 TDI nabídne výkon 210 kW (286 koní) a max. točivý moment 620 Nm.

Celé převodové ústrojí bylo v Audi Q5 vyvinuto zcela od nuly, což platí jak pro 6stupňovou manuální převodovku, tak pro 7stupňovou automatickou převodovku S tronic a pro 8stupňovou automatickou převodovku tiptronic (dostupná pouze pro agregát 3.0 TDI). Automatické převodovky jsou nadto vybaveny volnoběžnou funkcí, která přispívá ke snížení spotřeby paliva. Řidiči je ovládají pákou voliče nebo pádly řazení na volantu. V obou případech jsou signály přenášeny elektronicky.

Zavřít