Audi novinky

Spolupráce Audi a SLČR pokračuje i v nové sezoně

2015-11-05

Audi pokračuje ve spolupráci se Svazem lyžařů České republiky (SLČR) a v podpoře úspěšných českých reprezentantů v různých lyžařských disciplínách. Značka Audi se stala oficiálním partnerem nejstaršího lyžařského svazu na světě v prosinci 2014 a od té doby poskytuje funkcionářům SLČR a nejlepším českým lyžařům flotilu vozů Audi s pohonem všech kol quattro.
 
"Audi patří již mnoho let mezi největší podporovatele lyžařského sportu na mezinárodní úrovni a spolupráce se Svazem lyžařů České republiky je logickým vyústěním tohoto strategického zaměření, které nám umožňuje prezentovat výhody legandárního pohonu všech kol quattro přímo v prostředí, kde se cítí jako doma. Mám velkou radost, že můžeme podporovat české lyžaře i v nové sezoně," říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Zimní sezona 2015/16 pod vlajkou Audi začala pro lyžaře 24. října v rakouském Söldenu a v období do března 2016 zahrnuje více než 200 mezinárodních sportovních akcí. Na mnoha z nich bude hájit barvy České republiky a značky Audi osm elitních českých lyžařů, kteří tvoří tzv. Audi Ski Team 2015/16 a v každodenním profesionálním i osobním životě jezdí v automobilech s logem čtyř kruhů a pohonem všech kol quattro.

"Je pro nás velkým přínosem, že se můžeme opřít o tak silného a spolehlivého partnera, jakým je značka Audi, která na národní i globální úrovni podporuje zimní sporty nepřetržitě již více než tři desetiletí," říká prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka.

Partnerství Audi se zimními sporty je ve světě sportu jedinečné. Již více než tři desetiletí spolupracuje Audi s německým lyžařským svazem DSV (Deutscher Skiverband) a od zimní sezony 2002/2003 je značka s logem čtyř kruhů partnerem Mezinárodní lyžařské federace FIS (Fédération Intenationale de Ski). Od prosince 2014 je značkou Audi podporován i Svaz lyžařů České republiky.

Audi je v sezoně 2015/16 partnerem 16 národních lyžařských federací: v Rakousku, Bulharsku, Kanadě, Finsku, Francii, Německu, Itálii, Koreji, Lichtenštejnsku, Nizozemí, Norsku, České republice, Švédsku, Švýcarsku, Španělsku a USA.

Pod vlajkou Audi jsou pořádány například závody světových pohárů ve skicrossu, alpském lyžování, cross country, severské kombinaci a skocích na lyžích a celá řada dalších akcí na světové úrovni. Audi je hlavním sponzorem seriálu závodu FIS Ski World Cup od roku 2002, přičemž aktuální smlouva platí až do roku 2018. Podobně podporuje Audi mistrovství světa v alpském lyžování (2003 až 2017), závody Hahnenkamm v Kitzbühelu (od roku 2000).

Audi v posledních letech výrazně rozšiřuje svou podporu o další lyžařské disciplíny. Od roku 2011 je hlavním sponzorem seriálu závodů Audi FIS Ski Cross World Cup a v prosinci 2013 uzavřela značka se čtyřmi kruhy partnerství s Freeride World Tour. Od sezony 2014/15 se diváci setkávají s logem Audi také při sledování závodů světového poháru a mistrovství světa ve skocích na lyžích, ale v místech konání závodů Turnaje čtyř můstků je Audi přítomno jako partner již od roku 2003. V roce 2014 uzavřelo Audi partnerství se seriálem závodů FIS Cross Country World Cup a od roku 2013 je Audi jedním hlavním sponzorem Světového poháru v severské kombinaci.