Audi Logo

Audi exclusive

Innenansicht des Audi RS e-tron GT mit Sportsitzen mit gelben Ziernähten und gelben Details

Zůstaňte individuální. Buďte exkluzivní.

Kdo řídí Audi, ten touží po něčem výjimečném. Audi exclusive vám dává příležitost proměnit výjimečné ve velmi osobní.

Cesta za vaší vysněnou barvou

Všechny laky Audi exclusive jsou něčím výjimečné. Každý krok, od míchání jednotlivých barev po nanášení různých vrstev, si žádá maximální přesnost.

Vyberte si z mnoha dostupných laků na přání

Jaká barva je ta vaše?

Udělat skvělý první dojem můžete pouze jednou. Vyberte si vlastní lak ze široké škály barev Audi exclusive. Všechny níže uvedené laky byly testovány a schváleny společností Audi. Zda je daná barva dostupná pro vámi požadované vozidlo, vám sdělí váš partner Audi.

Výjimečnost také v interiéru

Dodejte interiéru vašeho vozu výjimečný charakter. Vyberte si z nabídky koženého čalounění, barevných ozdobných švů a různých druhů dřeva pro výrobu dekorů.

Často kladené otázky

Dříve než si objednáte vůz s individualizací Audi exclusive, doporučujeme vám poradit se s vaším partnerem Audi. Kromě toho, že vám pomůže ujasnit si volbu správného modelu, vám poradí také s možnostmi individualizace vozu a probere s vámi do detailu každé vaše přání. Obvykle má k dispozici vzorky laků a kůže, stejně jako ukázky vzorů, takže si můžete například barevně sladit lak vozu s materiály interiéru. Osobní konzultace je dobrá i z toho důvodu, že všechna designová přizpůsobení nejsou dostupná pro každý vůz a ne všechny možnosti lze zobrazit v konfigurátoru Audi.

Možnosti, jak si s Audi exclusive navrhnout svůj vlastní vůz snů, jsou velmi široké a závisí na konkrétním modelu. Doporučujeme proto osobní konzultaci s prodejcem Audi. V zásadě máte pro svoje vozidlo k dispozici následující možnosti přizpůsobení:

V exteriéru:

- lakování

Lakování na míru, lakování s matným efektem pro vybrané modely RS.

- kryt vnějšího zrcátka

V závislosti na modelu mohou být kryty vnějších zpětných zrcátek lakovány různými barvami.

V interiéru:

- kožené interiéry

V závislosti na modelu lze design potahů sedadel, opěrek hlavy, obložení dveří, kapes ve dveřích, loketních opěrek ve dveřích, madel dveří, panelů dveří, příslušenství pro reproduktory, chráničů kolen, středové konzole a středové loketní opěrky, pádla řazení, volantu, přístrojové desky a řadicí páky, ovládacích prvků a manžety řadicí páky, větracích otvorů, obložení stropu a bezpečnostních pásů zpracovat v různých typech kůže či semiše Dinamica a v různých barvách. Vybavení lze vybírat jednotlivě i jako kompletní balíček.

- dekorativní vzory

Jsou vhodné pro palubní desky, dveřní panely a středovou konzolu. Mohou být navrženy v různých typech dřeva a materiálů nebo lakovány různými barvami. sein

- koberečky

Obrubu a švy lze libovolně vybírat z nabídky barev Audi exclusive. wählbar

- dveřní prahy

Možnosti přizpůsobení prahů či jejich osvětlení závisí na modelu a jeho konfiguraci, stejně jako další individuální požadavky, například výšivky iniciál. Tyto požadavky můžete kdykoliv sdělit vašemu partnerovi Audi, který je pro vás ověří.

Laky: Audi exclusive nabízí velký výběr barev laků s více než 50 odstíny. Nejmodernější lakovny splňují velmi vysoké standardy AUDI AG a Audi Sport GmbH a garantují mimořádnou kvalitu práce. Požadovaný tón barvy je namíchán z organických a anorganických barevných pigmentů, kdy organické pigmenty zajišťují zářivost barev a anorganické pigmenty odolnost barev proti stárnutí. Kombinace těchto pigmentů zaručuje dlouhotrvající barevnou stálost a intenzitu laku. Důležitým faktorem u individuálního lakování Audi exclusive je také jednotný vzhled všech materiálů - a to i v průběhu let. Proto je každá barva před uvedením důkladně testována.

Metalické barvy: Pokud se do laku přidají kovové vločky, vznikne fascinující efekt metalických barev. Vločky jsou obvykle vyrobeny z hliníku nebo mosazi. Aby mohl být vytvořen efektní metalický nátěr a vločky se neslévaly k sobě, musí být lakování provedeno velmi pečlivě. Zárukou takové práce jsou naše vysoko nastavené standardy.

Barvy s perleťovým efektem: Barvy s perleťovým efektem se vyznačují tím, že v závislosti na úhlu pohledu mění svůj odstín. Tohoto efektu je dosaženo použitím perleťových pigmentů, které mění jas podle pozorovacího úhlu. Toto lakování dodává vozu zvláštní hloubku a fascinuje živou hrou barev.

Matné povrchy: U vybraných modelů RS jsou k dispozici také matné povrchy. V současné době můžeme nabídnout tyto barvy: Nardo šedá matná, Daytona šedá matná, Suzuka šedá matná, Ibis bílá matná, Floret stříbrná matná, Glacier bílá matná, Sepanglbau matná, maskovací zelená matná, Ara modrá matná, Argus hnědá matná a Vegas žlutá matná.

Kůže: Kůže je jedinečný přírodní produkt. Žádné dva kusy nejsou stejné, což přesně odpovídá filozofii Audi exclusive. Při zpracování kůže je kladen velký důraz na to, aby byly jednotlivé díly v interiéru dokonale sladěny. Důsledný výběr kůží a jejich pečlivé zpracování zajišťují, že u výsledku bude zachován přírodní charakter a vznikne pevný, odolný materiál. Všechny použité druhy kůží jsou činěné bez použití chromu, jsou prodyšné a probarvené. Drobné škrábance zůstávají během používání téměř neviditelné.

V závislosti na způsobu použití kůže v interiéru se na ni nanášejí tenké vrstvy laku. Čím je vrstva laku silnější, tím je kůže pevnější. Naopak, čím tenčí je vrstva barvy, tím jemnější a příjemnější kůže na sedadle je.

Kůže Valcona: Kůže Valcona má malé množství laku, je extrémně prodyšná a nemá žádnou ražbu.

Jemná kůže Nappa: Jemná kůže Nappa má střední vrstvu laku, je středně prodyšná a má jemnou ražbu.

Dřeviny a dekory: Audi exclusive používá pouze vybraná pravá dřeva, která zdůrazňují charakter vozidla. Nabídka sahá od klasického dubového dřeva až po fascinující druhy jemnozrnné myrty, jasanu s otevřenými póry nebo eukalyptového dřeva. Typický dotek přírody v interiéru přinášejí právě dekory ze dřeva s otevřenými póry. Dřeva Audi exclusive pomohou proměnit vnitřek vozu v jedinečnou klidovou zónu. Audi zásadně nepoužívá tropické dřevo, ani pokud pochází z plantáží.

Kůže: Na kůži sedadel Audi se používají především kůže býků z jižní Evropy. Ty mají specifický poměr plochy a tloušťky, a proto jsou obzvláště vhodné. Kůže ze hřbetů zvířat je nejvyšší kvality, protože má rovnoměrnou strukturu vláken a jen zřídka vykazuje praskliny nebo poranění. Aby mohla být zpracována jako kůže pro Audi exclusive, musí být splněna následující kritéria kvality:

Zpracování bez chromu: Audi přestalo používat soli chrómu před více než dvěma desetiletími - tehdy jako průkopník v automobilovém průmyslu - aby se zabránilo kontaminaci odpadů těžkými kovy. Veškerá kůže ve vozech Audi je tedy vyčiněná bez použití chromu. Jedná se o důsledně dodržovaný etický závazek pro výrobu kůže.

Povrchová úprava: V závislosti na kvalitě kůže se používají různé povrchové úpravy. Tyto úpravy zajišťují vysokou prodyšnost, čímž je dosaženo příjemného pocitu při sezení na kůži.

Testovací cyklus: Kožené čalounění ve vozech je vystaveno extrémnímu namáhání: vysokým teplotním rozdílům, silnému zahříváním při stání na slunci, nastupování a vystupování, přepravě těžkých a tvrdých předmětů nebo potu. Proto než může být kůže použita značkou Audi, musí projít více než 30 různými testy. V laboratoři se mimo jiné testuje odolnost proti otěru, světlostálost, smršťování, pevnost v ohybu, pevnost v tahu, vnitřní emise nebo chování při hoření. Teprve když projde všemi testy, je kůže použita na sedadla a části interiéru. Zkoušky trvají více než 12 měsíců.

Dřeva/dekory: Audi zásadně nepoužívá tropické dřevo. Tenké pláty dýhy pro ozdobné intarzie se loupou z kmenů a tzv. burlových (uzlových) kořenů. Sada dekorů pro jedno vozidlo obvykle pochází z jediného uzlu nebo kmenu, takže jednotlivé díly ve voze jsou barevně sladěné. Audi používá pouze přírodní dřevo a jeho zpracování je symbiózou ruční práce a strojní výroby.

Před ukončením práce se provádí důkladná kontrola kvality. Pomocí UV světla se kontroluje, zda nikde nevznikly trhliny nebo vměstky a zda je těsnící vrstva v pořádku. Vrchní laky jsou odolné proti poškrábání při čištění a mají UV ochranu zajišťující dlouhodobou barevnou stálost.

Ceny najdete na webových stránkách audi.cz v konfigurátoru nebo v cenících požadovaného modelu.

Pro individuální výběr barev a materiálů vždy doporučujeme osobní konzultaci s partnerem Audi. Kromě vozidel v showroomu má mnoho prodejců na místě různé vzorky materiálů a jednotlivých laků, kůže, semiše Dinamica a dekorativní vzory. Digitální nebo tištěný obraz skutečného produktu může být zavádějící. Věrnost vyobrazení závisí mimo jiné na nastavení barev a jasu vašeho monitoru nebo na okolním světle.