Audi Logo

Nabíjení doma

Nabíjejte svůj elektromobil nebo plug-in hybrid pohodlně doma. Nejlépe v noci, kdy se auto nepoužívá a kdy je k dispozici největší přebytek elektřiny. Ráno nasedněte do nabitého vozidla a užívejte si radost z jízdy. Audi se svou řadou nabíjecích systémů e-tron nabízí výkonný, promyšlený a ucelený koncept nabíjení.

Nabíjecí systémy

Nabíjecí systém e-tron compact

Pro plně elektrické nebo hybridní modely Audi.

Ať už nabíjíte svůj elektromobil nebo hybridní model v průmyslové nebo domácí zásuvce, doma nebo na dovolené: modulární kompaktní nabíjecí systém e-tron vám poskytuje maximální flexibilitu.

Kompaktní nabíjecí systém e-tron je součástí standardní výbavy modelů Audi e-tron, Audi e-tron Sportback a Audi e-tron GT.

KompatibilitaKompaktní nabíjecí systém e-tron je kompatibilní se všemi plně elektrickými vozidly a plug-in hybridy Audi.
Rozsah dodávkyŘídicí jednotka včetně kabelu pro připojení k vozidlu a dvou síťových kabelů - jednoho se zástrčkou pro domácnost a jednoho s průmyslovou zástrčkou.
Nabíjecí výkonU modelů Audi e-tron až 11 kW (1), u plug-in hybridů je nabíjecí výkon až 7,4 kW. Uživatel může na řídicí jednotce manuálně přepínat mezi 100 % a 50 % nabíjecího výkonu. To může být užitečné, pokud jsou v domě již používána různá další elektrická zařízení.
Zobrazení stavuNabíjecí systém e-tron zobrazuje stav nabíjecího systému a průběh nabíjení v kompaktní podobě pomocí LED diod na řídicí jednotce.
 

Připojení nabíjecího systému e-tron

Pro plně elektrické modely Audi.

Nabíjení elektrického vozidla Audi přednostně v době, kdy je pro vás elektřina nejlevnější; automatické přizpůsobení nabíjecího výkonu při současném používání jiných elektrických zařízení v domácnosti a dokumentování množství nabité energie (kWh) jsou některé z výhod volitelného nabíjecího systému connect3 pro elektrické modely Audi. Ten propojuje vozidlo s kompatibilním systémem řízení spotřeby energie v domácnosti (HEMS), čímž se elektromobil stává součástí chytré domácnosti.

Máte již systém HEMS, nebo se chcete dozvědět více o počátečních krocích uvedení do provozu?

KompatibilitaK dispozici pouze pro plně elektrická vozidla Audi (kromě Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron).
Rozsah dodávkyJedna řídicí jednotka, jeden připojovací kabel pro vozidlo (volitelná délka) a dva síťové připojovací kabely (jeden se zástrčkou pro domácnost a jeden s průmyslovou zástrčkou). Součástí dodávky je vždy nástěnný držák Clip.
Nabíjecí výkonPodporován je nabíjecí výkon až 22 kW.
Zobrazení stavuŘídicí jednotka je vybavena 5palcovým dotykovým displejem.
PředpokladyNěkteré funkce inteligentního nabíjení vyžadují připojení k internetu a kompatibilní systém správy energie v domácnosti.
VýhodyOchrana proti výpadku proudu (4), nákladově optimalizované nabíjení, Využití solární energie (4), Integrovaná evidence energie při nabíjení, Ochrana PIN, Bezplatné aktualizace softwaru
 

Podrobné propojení výhod nabíjecího systému e-tron

Výhody nabíjecího systému e-tron connect

  • Ochrana proti výpadku4: Nabíjecí systém e-tron connect3 nabíjí vozidlo maximálním výkonem dostupným v domácí infrastruktuře, pokud je k dispozici kompatibilní systém řízení spotřeby energie v domácnosti (HEMS). Systém automaticky snižuje nabíjecí výkon ve fázích, kdy se v domě používají jiné elektrické spotřebiče. Jakmile jsou ostatní spotřebiče vypnuty, nabíjecí systém e-tron se připojí a zvýší nabíjecí výkon zpět na nejvyšší možnou úroveň. Tímto způsobem systém zabraňuje výpadkům proudu způsobeným přetížením pojistek domovní přípojky - a přesto výrazně zkracuje dobu nabíjení vašeho elektromobilu.
  • Nákladově optimalizované nabíjení2: Systém při plánování nabíjení zohledňuje aktuální a budoucí ceny dodavatele elektřiny. S ohledem na požadované časy odjezdu je vozidlo přednostně nabíjeno v době, kdy máte nejnižší náklady na elektřinu. To platí pro období, kdy je vozidlo připojeno k nabíjecímu systému. Požadovanou dobu odjezdu můžete pohodlně nastavit ve vozidle nebo v aplikaci myAudi App3.
  • Využití solární energie4: Pokud máte vlastní fotovoltaický systém, můžete optimalizovat proces nabíjení svého vozidla e-tron tak, aby se nabíjelo co nejvíce z vaší vlastní solární energie. Příslušný plán nabíjení se vypočítá na základě předpovědi slunečního svitu a požadované doby odjezdu. Požadovaný čas odjezdu můžete pohodlně nastavit ve vozidle nebo v aplikaci myAudi App3.
  • Integrovaná evidence dobíjené energie: Dokumentace dobíjené energie umožňuje doložit náklady na energii za kilometry ujeté na služební cestě, aby je bylo možné v případě potřeby vyúčtovat prostřednictvím zaměstnavatele.
  • Ochrana PIN: V případě potřeby lze nabíjecí systém chránit proti neoprávněnému použití přidělením čtyřmístného kódu PIN.
  • Aktualizace softwaru: Pomocí aktualizací softwaru je váš nabíjecí systém e-tron connect³ vždy aktuální.
 

Síla MOON

MOON nabízí soukromým i firemním zákazníkům řešení na míru pro jejich vstup do e-mobility. Od wallboxů, včetně domácích úložišť a fotovoltaických systémů, až po rychlonabíjecí stanice - s integrovaným úložným systémem nebo bez něj - MOON pokrývá celé spektrum e-mobility. Holistický přístup zaručuje optimální dodávky energie a zajišťuje udržitelnost a efektivitu. MOON je dodavatelem systémů, díky nimž se e-mobilita stává každodenní realitou.

 

1 Nabíjecí výkon závisí na typu použité síťové zástrčky, na napětí v dané zemi, na počtu dostupných fází elektrické sítě a na domácí instalaci konkrétního zákazníka. V jednotlivých případech proto může být nižší. Síťový přívodní kabel s průmyslovou zástrčkou a řídicí jednotka nabíjecího systému jsou vzájemně sladěny a umožňují specifický nabíjecí výkon. Pozdější výměna síťového připojovacího kabelu za jinou průmyslovou zástrčku je technicky možná, ale může mít za následek nižší nabíjecí kapacitu.

2 Funkce vyžaduje, aby individuální smlouva zákazníka s dodavatelem energie obsahovala různé ceny elektřiny, např. denní nebo noční tarify. Informace o různých cenách elektřiny musí mít zákazník uloženy ve svém účtu myAudi nebo v kompatibilním systému řízení spotřeby energie v domácnosti (HEMS).

3 Nabíjení střídavým proudem o výkonu 22 kW vyžaduje, aby bylo vozidlo vybaveno volitelnou palubní nabíječkou o výkonu až 22 kW (střídavý proud); na přání je k dispozici pro vozy Audi Q8 e-tron 50, Audi Q8 e-tron 55, Audi Q8 e-tron Sportback 50, Audi Q8 e-tron Sportback 55, Audi SQ8 e-tron, Audi SQ8 e-tron Sportback, Audi e-tron GT a Audi RS e-tron GT.

4 Funkce vyžaduje přítomnost kompatibilního systému řízení spotřeby energie v domácnosti (HEMS) a fotovoltaického systému. Obojí není v nabídce společnosti AUDI AG a není součástí dodávky. Aby byla zaručena plná kompatibilita, spolupracuje AUDI AG v současné době se společností SMA Solar Technology AG. Pokud chcete použít jiný HEMS než od společnosti SMA, ověřte si prosím kompatibilitu předem.