Audi Logo

Audi connect plug and play

Pozvedněte svůj zážitek z jízdy s aplikací Audi connect plug and play

Aplikace Audi connect plug and play (iOS / Android) umožňuje okamžité Bluetooth propojení chytrého telefonu s vaším vozem prostřednictvím dignostického modulu Audi DataPlug. Systém lze po jednoduché instalaci příslušenství využívat u celé řady modelů od roku výroby 2008*.

*Odkaz na ověření kompatibility s vaším vozidlem naleznete níže.

 
 

Audi DataPlug: Tři kroky k propojenému automobilu

Pomocí datové zástrčky Audi DataPlug můžete své vozidlo Audi připojit k aplikaci Audi connect and play. Aplikace nabízí širokou škálu informací o vozidle a jízdách. Patří sem například digitální kniha jízd s funkcí exportu, analýza stylu jízdy s tipy na úsporný styl jízdy, koordinace servisních prohlídek a mnoho dalšího. Audi Data Plug a aplikace Audi connect and play jsou tedy důležitým stavebním kamenem pro integraci vlastního vozidla do digitálního světa a optimalizaci zážitků z jízdy.

Připojení vašeho vozu ve třech krocích:

  1. Ověřte si, že je vaše Audi kompatibilní se zařízením Audi DataPlug.
  2. Stáhněte si aplikaci Audi connect plug and play pro zařízení s OS Android nebo iOS.
  3. Obraťte se na svého autorizovaného partnera Audi, který vám pomůže s instalací modulu Audi DataPlug a aktivací aplikace Audi connect plug and play.

Instalace aplikace

Jakmile je Audi DataPlug připojen k vašemu vozidlu, stáhněte si zdarma v App Store (iOS) nebo v Google Play (Android) aplikaci Audi connect plug & play, která vás provede následnými kroky.

Chytré propojení prostřednictvím aplikace Audi connect plug and play

S aplikací Audi connect plug and play budete mít kdykoli přístup k nejnovějším informacím o svém vozidle.

Moje Audi

V záložce "Moje Audi" najdete například informace o počtu ujetých kilometrů, aktuálním množství paliva nebo číslo podvozku (VIN). Dozvíte se zde také, kolik kilometrů/dnů zbývá do příští plánované servisní prohlídky. Od sjednání vaší příští návštěvy servisu vás dělí jen stisknutí tlačítka.

Kniha jízd

S digitální knihou jízd budete mít po ruce nástroj, který vám umožní vést si přehledné záznamy, a současně díky kategoriím rozlišovat mezi služebními a soukromými cestami. Vzhledem k funkci automatického zaznamenávání jízd lze snadno získat informace o začátku a konci cesty, době jízdy (datum a čas) a průběhu trasy. Data lze v případě potřeby z aplikace exportovat.

Údaje o tankování

Díky automatickému sledování tankování získáte dokonalý přehled o čerpání paliva, včetně souhrnu měsíčních výdajů za pohonné hmoty. Jakmile Audi DataPlug zaregistruje proces tankování*, aplikace vás upozorní, že došlo k zaznamenání nových nákladů na palivo. Zároveň automaticky uloží informace o tom, kdy a kde jste tankovali a kolik paliva bylo načerpáno.

*alespoň 10 l paliva

Údaje o nabíjení*

S nepřetržitým monitoringem nabíjení budete mít vždy detailní informace o nákladech na nabíjení vozu, ujetých kilometrech a úrovni nabití akumulátoru vašeho Audi. Aplikace automaticky zaregistruje proces nabíjení, uloží adresu nabíjecí stanice a vyzve vás k zadání vašich nákladů na nabití baterie. Praktickou funkcí je včasné upozornění na nutnost brzkého dobití, jakmile energie v akumulátoru klesne na určitou úroveň.

*pouze pro Audi e-tron

Statistika

Aplikace Audi connect plug and play vám pomůže přizpůsobit jízdní styl optimální spotřebě. Audi DataPlug zaznamenává nejdůležitější jízdní data, jako akcelerace, rychlost, otáčky motoru nebo chování při brzdění. Aplikace tyto údaje následně zobrazí v podrobném statistickém přehledu, který vám umožní najít rezervy ve vašem jízdním stylu a začít řídit ještě efektivněji.

Sjednání servisní prohlídky

S aplikací Audi connect plug and play si můžete kdykoliv sjednat návštěvu u svého autorizovaného partnera Audi. Nejenže vás s ním telefonicky propojí, ale také vás dokáže navigovat na jeho adresu. Pokud se blíží doba pravidelné servisní prohlídky nebo výměny oleje, automaticky vás požádá o souhlas k odeslání žádosti o servisní schůzku u vámi preferovaného autorizovaného partnera Audi. Ten vás bude neprodleně kontaktovat a domluví s vámi konkrétní termín, přičemž mu budou s vaším souhlasem automaticky odeslány všechny potřebné informace.

Audi rewards

Pozvedněte svoje cestování na novou úroveň zábavnosti. Díky službě Audi rewards můžete sbírat body za registraci, používání aplikace, plnění úkolů i za šetrnou jízdu. Dále pak lze nasbírané body uplatnit po dosažení konkrétní úrovně za ceny z Audi Collection a Audi originálního příslušenství.

Porucha a asistenční služba

Při nečekané závadě na voze se můžete přes aplikaci spojit s non-stop fungující národní silniční asistenční službou nebo se servisním call centrem Audi*. Můžete operátorovi sdělit údaje o poloze vozidla, stejně jako si nechat poradit, na co v případě nouze nezapomenout. Aplikace vám také zobrazí výstražná a signální světla vozu. Pomůže vám vybrat světla vhodná pro danou situaci a vysvětlí, co znamená právě rozsvícená výstražná kontrolka. Cílem je zajistit vám co největší bezpečí.

*Náklady závisí na konkrétním tarifu vašeho poskytovatele telefonického připojení. Při hovorech ze zahraničí vám mohou být účtovány poplatky za roaming.

Parkovací místo

S aplikací Audi connect plug and play budete přesně vědět, kde jste naposledy zaparkovali. Bezpečně vás k němu navede, přičemž GPS souřadnice vozu můžete zároveň sdílet například se svými přáteli. Aplikace za vás dokonce i ohlídá dobu parkování.

Kontrola kompatibility

S Audi DataPlug pro Audi A3, A4, A6 a mnoho dalších modelů Audi od modelového roku 2008 můžete mít vůz propojený do sítě.

Často kladené dotazy

Obecné informace

S bezplatnou aplikací Audi connect plug and play a zařízením Audi DataPlug můžete své Audi od modelového roku 2008 (vztahuje se na většinu modelů) propojit přes Bluetooth s mobilním telefonem a využívat rozmanité funkce aplikace, jako například digitální knihu jízd, analýzu jízdního stylu nebo osobní výzvy.

Aplikace Audi connect plug and play v současné době nabízí tyto funkce: "moje Audi", analýza jízdního stylu, kniha jízd, statistiky, výzvy, servis a schůzky, místo parkování, údaje o tankování či nabíjení a asistence v případě potíží. Bližší informace o jednotlivých funkcích najdete v příslušných kategoriích nejčastějších dotazů.

Budete potřebovat následující: • chytrý telefon s operačním systémem Android (verze > 7) nebo iOS (minimálně aktuální verze iOS mínus 1. Například: pokud je aktuální verze iOS 14, pak je podporována následující verze iOS:  iOS 14 - 1 = iOS 13). • aplikaci Audi connect plug and play staženou z obchodu Google Play (Android) nebo App Store (iOS). • diagnostický modul Audi DataPlug, který si můžete objednat u svého autorizovaného partnera Audi (u mnoha modelů je součástí sériové výbavy). V některých zemích je dostupný také v rámci nabídky originálních náhradních dílů a příslušenství Audi. • kompatibilní model Audi. Další informace o aplikaci Audi connect plug and play a kompatibilitě najdete na tomto webu na stránce věnované aplikaci Audi connect plug and play.

Zda můžete svůj elektrický nebo hybridní vůz propojit s aplikací Audi connect plug and play, je závislé na podmínkách konkrétní země. Berte prosím na vědomí, že při používání aplikace v kombinaci s elektrickým vozem se mohou objevit různé rozdíly. Například v odlišném výpočtu hodnocení jízdního stylu nebo při zobrazování jízdních parametrů vozu. Další informace o kompatibilitě naleznete na stránce věnované aplikaci Audi connect plug and play.

Informace o aktuální verzi softwaru většinou najdete v nabídce nastavení svého chytrého telefonu. Android: Nastavení → Informace o zařízení iOS: Nastavení → Obecné → Informace Další informace o kompatibilitě naleznete na stránce věnované aplikaci Audi connect plug and play, případně se obraťte na svého autorizovaného partnera Audi.

Cenu diagnostického modulu Audi DataPlug vám sdělí váš autorizovaný partner Audi. Aplikace a s ní související funkce jsou zdarma. Pro využívání aplikace je nicméně nutné mít uzavřenu smlouvu s mobilním operátorem, jejíž součástí je i datový balíček. Tím vám mohou vzniknout dodatečné náklady.

Aplikace Audi connect plug and play je dostupná na mnoha evropských a některých mimoevropských trzích. Pokud chcete vědět, zda je k dispozici ve vaší zemi, zeptejte se svého autorizovaného partnera Audi.

Aplikace

Buď si můžete sjednat servisní schůzku u svého servisního partnera Audi, kde vám zařízení Audi DataPlug rádi nainstalují, nebo můžete instalaci provést sami. Aplikace Audi connect plug and play vás instalací modulu Audi DataPlug provede krok za krokem. Je to velmi jednoduché: Sedněte si do svého vozu Audi, otevřete si aplikaci a připravte si zařízení Audi DataPlug včetně jeho obalu. Otevřete aplikaci a na úvodní stránce zadejte osmimístný PIN kód, který najdete buď na boku modulu Audi DataPlug nebo na boční straně obalu, a potvrďte jej. Poté zasuňte Audi DataPlug do diagnostického rozhraní (OBD2). U většiny modelů Audi je tento konektor umístěn v prostoru pro nohy řidiče. Provedení tohoto kroku potvrďte ve své aplikaci. Poté ve svém telefonu aktivujte připojení Bluetooth a GPS. Nakonec zapněte zapalování svého vozu Audi. K vytvoření bezdrátového spojení Bluetooth mezi telefonem a modulem Audi DataPlug dojde, když kliknete na možnost "Vytvořit spojení". Upozornění: navázání spojení může trvat až dvě minuty.

Zda došlo k úspěšnému propojení aplikace se zařízením, uvidíte na hlavní stránce aplikace. Aktuální stav se krátce zobrazí ve spodní části stránky po spuštění aplikace.

Každý uživatel vidí pouze data, která byla odeslána do jeho příslušného telefonu. O tom, zda budete svá data sdílet s ostatními prostřednictvím sociálních sítí, rozhodujete sami.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se aplikace Audi connect plug and play, obraťte se na svého autorizovaného partnera Audi nebo nám zašlete žádost o podporu prostřednictvím nabídky podpory v aplikaci Audi connect plug and play. Stačí napsat do textového pole svůj dotaz a stisknout tlačítko "Odeslat". V nutných případech je možné zaslat všechny informace vztahující se k vyřešení problému pouhým jedním kliknutím.

Audi DataPlug

Zařízení Audi DataPlug je konektor OBD (OnBoardDiagnosis), který se zapojuje do diagnostického portu (rozhraní OBD2) ve voze Audi. Tento diagnostický modul během cesty shromažďuje různé informace, které odesílá do vašeho chytrého telefonu prostřednictvím bezdrátového připojení Bluetooth. Na základě těchto údajů získáte informace například o vašem jízdním stylu nebo stavu vozidla.

Aplikace Audi connect plug and play je kompatibilní s mnoha novými i ojetými vozy Audi vyrobenými od roku 2008. Více informací o kompatibilitě našich modelů Audi naleznete na této stránce věnované aplikaci Audi connect plug and play nebo se můžete obrátit na svého autorizovaného partnera Audi.

Po prvním úspěšném propojení chytrého telefonu a zařízení Audi DataPlug by každé nové spojení prostřednictvím Bluetooth nemělo trvat déle než 5 sekund.

Audi DataPlug začne odesílat data do vašeho telefonu, jakmile zapnete zapalování.

V době, kdy je Audi DataPlug připojen, můžete k palubnímu systému vozu připojit i další zařízení (např. hands-free soupravu).

Pokud chcete modul Audi DataPlug ze svého vozu odebrat, jednoduše vypněte zapalování a vytáhněte konektor z portu OBD2.

V jednu chvíli lze se zařízením propojit pouze jeden chytrý telefon. Aktuálně připojený telefon nicméně můžete kdykoli odpojit a následně připojení obnovit prostřednictvím nového / jiného chytrého telefonu (analogicky jako při prvním spuštění). Upozornění: Pokud se ve voze nachází několik připojených telefonů, spojení se obvykle naváže s tím, který je k modulu Audi DataPlug nejblíže.

Služby aplikace Audi connect plug and play fungují pouze v kombinaci s odpovídajícím zařízením Audi DataPlug od společnosti AUDI AG.

Audi DataPlug připojte ke konektoru OBD2, který se u většiny modelů nachází pod volantem, v prostoru pro nohy (poblíž pedálů). Jedná se o fialový díl, který má stejný tvar jako konektor Audi DataPlug. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na zákaznický servis Audi nebo svého autorizovaného partnera Audi.

Jakmile vůz zaparkujete a vypnete zapalování, Audi DataPlug se sám vypne, aby nedocházelo k vybíjení akumulátoru vozidla.

V případě potřeby aktualizace se na uzamknuté obrazovce telefonu zobrazí upozornění a přímo v aplikaci Audi connect plug and play se objeví vyskakovací okno. Jakmile se aplikace po aktualizaci připojí k palubnímu systému vašeho vozu, automaticky se aktualizuje i software zařízení Audi DataPlug. Pro úspěšné provedení aktualizace musí být vaše vozidlo po dobu procesu zaparkováno, přičemž je nutné, aby bylo zapnuto zapalování. Pokud k automatické aktualizaci modulu Audi DataPlug nedojde, můžete ji spustit sami v nabídce "Nastavení" -> "DataPlug" -> "Aktualizace softwaru". Aktualizace může trvat až jednu minutu. Jakmile bude dokončena, na mobilu se vám obvykle objeví zpráva, že aktualizace proběhla úspěšně. Poté už můžete používat funkce aplikace jako obvykle.

Moje výzvy

V aplikaci můžete plnit výzvy, které jsou rozděleny do různých kategorií (vzdálenost, objevování zajímavých míst, dovednosti atd.). V rámci každé kategorie jsou uvedeny dílčí výzvy. Po úspěšném splnění výzvy získáte kromě efektivnějších jízdních návyků také body, které se připisují na vaše konto. Po dokončení jedné výzvy se odemkne další. Výjimku tvoří kategorie objevování nových míst, v níž jsou již všechny výzvy aktivovány.

Výzvy v kategorii objevování nových míst již byly pro vaši zemi aktivovány. U ostatních kategorií klikněte před jízdou na aktivní výzvu a jedním kliknutím ji spusťte.

Přerušit můžete jakoukoli aktivovanou výzvu a místo ní spustit výzvu novou. Pokrok v rámci pozastavené výzvy je uložen, abyste později mohli navázat tam, kde jste skončili.

Současně můžete mít aktivované až tři výzvy. Mimo to budete mít na pozadí automaticky aktivní všechny výzvy v kategorii objevování nových míst. Protože mohou být naráz aktivní pouze tři výzvy, máte možnost plnění aktivních výzev přerušit a později obnovit. V mezičase můžete dokončovat jiné výzvy.

Navazující výzvy, které jsou zamčené, se odemknou až po dokončení potřebných předchozích výzev. Další možností, jak tyto výzvy odemknout a aktivovat, je využití nasbíraných bodů.

Čím více bodů získáte, tím vyššího statusu dosáhnete. Navíc můžete tyto body používat k odemčení blokovaných výzev.

Jízdní styl

Funkce "jízdní styl" zaznamenává údaje o jízdě (otáčky motoru, zrychlení, brzdění, rychlost a teplotu chladicí kapaliny), které používá k procentuálnímu výpočtu vašeho skóre ve vztahu k hospodárnosti jízdy. Pokud máte s aplikací Audi connect plug and play propojeno elektrické vozidlo, hospodárnost jízdního stylu je vypočítána na základě tří parametrů, kterými jsou zrychlení, brzdění a rychlost.

Informace o jízdě si můžete prohlédnout výběrem konkrétní cesty v nabídce "Kniha jízd" nebo přímo kliknutím na procento. V tomto náhledu se zobrazují různé parametry.

Resetování/smazání jízdních dat můžete provést pomocí funkce "správa jízdních dat".

To bohužel není technicky možné. Se zařízením Audi DataPlug je svázán pouze jeden jízdní profil, v rámci něhož jsou data zaznamenávána.

Ano, informace o svých cestách, bodovém hodnocení, splněných výzvách, nově dosaženém statusu (stříbrný, zlatý atd.) a hospodárnosti vašeho jízdního stylu může sdílet prostřednictvím sociálních sítí a platforem. Zároveň je lze z aplikace exportovat do souboru.

Bodové hodnocení hospodárnosti vašeho jízdního stylu vychází z počtu ujetých kilometrů a procentuálního vyjádření efektivity jízdy. Čím více kilometrů ujedete jízdním stylem, který je hospodárný například z 90 %, tím více bodů za cestu získáte. Čím lepší získáte procentuální vyjádření hospodárnosti při stejném počtu kilometrů, tím více bodů za cestu obdržíte.

To může být dáno například tím, že váš chytrý telefon nemá po celou dobu GPS signál. Nejprve si v mobilu a v nastavení aplikace Audi connect plug and play zkontrolujte, zda je povolen příjem GPS signálu. Aby bylo možné jízdu správně zaznamenat, musí být GPS signál aktivován v obou případech. Mimo to může být příjem signálu narušen v oblastech se slabým pokrytím (např. podzemní garáže), takže zde může dojít k nesprávnému zaznamenání cesty. K narušení GPS spojení nebo deaktivaci příjmu GPS signálu může dojít také v případě, kdy je aktivován režim úspory energie. Pro optimální zaznamenávání trasy používejte svůj mobil v běžném provozním režimu, kdy je vypnuta funkce úspory energie.

To závisí na vašem nastavení pro automatické ukončování jízdy. Například pokud zvolíte možnost "90 minut", cesta skončí 90 minut po zaparkování vozidla. Jestliže je tato funkce nastavena na "0 minut", cesta je ukončena ihned po zaparkování vozidla.

Svou aktuální cestu můžete kdykoliv ukončit stisknutím tlačítka "Ukončit cestu". To je užitečné, například pokud máte automatické ukončení jízdy nastaveno na 90 minut, ale chcete jízdu ukončit ihned po vypnutí zapalování. Při jízdě v silničním provozu prosím dodržujte místní vyhlášku a předpisy.

Do přehledu cest můžete kdykoliv manuálně přidat další cesty. Pokud tak chcete učinit, stačí jen zvolit možnost "Přidat cestu" v nabídce "Kniha jízd" a zadat podrobnosti o své cestě. Ručně přidané cesty můžete také kdykoliv upravovat.

Vzhledem k tomu, že Audi DataPlug nemá o ručně zadaných cestách vedený záznam, nejsou k dispozici žádné hodnoty pro výpočet hospodárnosti jízdního stylu. Z tohoto důvodu nezískáte za takovou cestu žádné body. Kromě toho se z důvodu absence dat u ručně přidaných cest nezobrazí doba trvání cesty / doba stání, průměrná rychlost a maximální rychlost.

Elektromobilita

Ano. Aplikace Audi connect plug and play je kompatibilní s mnoha novými i ojetými vozy Audi vyrobenými od roku 2008. Více informací o kompatibilitě našich modelů Audi naleznete na této stránce věnované aplikaci Audi connect plug and play nebo se můžete obrátit na svého autorizovaného partnera Audi. Berte prosím na vědomí, že při používání aplikace v kombinaci s elektrickým vozem se mohou objevit různé rozdíly. Například v odlišném výpočtu hodnocení jízdního stylu nebo při zobrazování jízdních parametrů vozu.

Údaje o tankování

Funkce "údaje o tankování" automaticky rozpozná a zaznamená každé čerpání paliva za běžných podmínek. V podrobném zobrazení informací o tankování se zobrazují různé údaje, jako čas, ujeté kilometry, množství načerpaného paliva, celkové náklady a cena za litr paliva. Informace o tankování lze zadat i ručně.

Systém Audi connect plug and play zaznamená rozdíl hladiny výšky hladiny v nádrži, na základě čehož dokáže spočítat počet dočerpaných litrů paliva. Funguje to tak, že po nastartování vozu odesílá Audi DataPlug do aplikace informace o množství paliva v nádrži. Následně se aplikace zeptá, zda chcete dané tankování zaznamenat.

Ano. Do aplikace Audi connect plug and play můžete zadávat údaje, jako jsou cena paliva, počet ujetých kilometrů a množství paliva v litrech. Díky tomu získáte přehled o svých nákladech.

Můžete si zobrazit informace o všech tankováních, které jste si uložili od doby, kdy jste začali používat Audi DataPlug a aplikaci. Tankování se zobrazuje také v historii.

V aplikaci můžete zadat pouze název čerpací stanice. Adresu obvykle zadává aplikace Audi connect plug and play automaticky.

Moje Audi

Na stránce "Moje Audi" se zobrazují stavové informace o vašem vozidle, jako jsou například ujeté kilometry, napětí akumulátoru, VIN číslo a některé další podrobnosti o vozidle. Například modelový rok, typ motoru, typ převodovky, typ pohonu atd. Mimo to zde najdete také datum první registrace vozu a datum další servisní prohlídky.

Rozhodující jsou výstražná upozornění a kontrolky zobrazené ve vozidle. Pokud si zobrazené výstrahy vzájemně odporují, můžete ověřit, zda je mezi zařízením Audi DataPlug a vaším chytrým telefonem aktivní spojení, nebo se můžete obrátit na autorizovaného partnera Audi. Pokud problém přetrvává, obraťte se prosím na zákaznickou podporu Audi nebo kontaktujte servisního poradce autorizovaného partnera Audi.

V rámci položky "moje pneumatiky" můžete zadat, které pneumatiky u svého vozu používáte. Nejprve zadáte typ pneumatiky a v položce "pneumatiky" poté také výrobce, datum výroby, počet najetých kilometrů a datum výměny pneumatik.

Pokud je zapnuté zapalování a jste v dosahu připojení Bluetooth, informace v aplikaci jsou aktuální. Jakmile vypnete zapalování nebo dojde k přerušení spojení mezi palubním systémem a chytrým telefonem, informace zůstanou na poslední uložené hodnotě. Například pokud vůz 5 dní nenastartujete, údaje jsou 5 dní staré. Prosím pamatujte, že pokud dojde u vašeho vozu k poruše až po zaparkování, tyto problémy se nezaznamenají.

Parkovací místo

Pomocí funkce "parkovací místo" můžete uložit, zobrazit a sdílet místo posledního parkování vozu. Současně se zde zobrazuje doba parkování, abyste měli přehled například o tom, kdy vyprší vaše povolená doba parkování. Další praktickou funkcí je možnost nechat se dovést na místo, kde je vůz zaparkován, či sdílet jeho polohu přes WhatsApp nebo SMS.

Pokud sami informace o místě parkování nezveřejníte nebo neodešlete prostřednictvím funkce sdílení, bude poloha vozu viditelná jen pro vás coby uživatele aplikace.

V principu se na základě technologie GPS předpokládá přesnost cca 5 až 10 m. Přesnost může být nicméně ovlivněna různými faktory, takže naprostou přesnost nelze zaručit. Jedná se například o podzemní garáže, kde je GPS signál rušen tloušťkou stěn a stropů.

Žádost o servis

Funkce "žádost o servis" umožňuje odesílat vašemu autorizovanému partnerovi Audi žádosti o servis. V závislosti na nastavení aplikace se odesílají manuálně nebo automaticky. V případě, že se v aplikaci zobrazuje výstraha, můžete ihned přímo požádat o servisní schůzku. Váš autorizovaný partner Audi se s vámi následně spojí a dojedná s vámi termín návštěvy servisu.

Pokud se ve vaší aplikaci Audi connect plug and play zobrazují žlutá výstražná upozornění (sjednejte si servisní schůzku), potřebujete-li přezout pneumatiky nebo vyřešit problém s akumulátorem, můžete svému oblíbenému partnerovi Audi zaslat žádost o servisní schůzku. Poznámka: Pokud se výstraha zobrazuje červeně, přímo v aplikaci bude uvedeno také číslo naší asistenční služby při poruše. V tomto případě nelze vytvořit servisní poptávku.

V nastavení můžete libovolně přepínat mezi manuálním a automatickým odesíláním požadavků. Automaticky se mohou odesílat například žádosti o servisní prohlídku nebo výměnu oleje. Pokud jde o žlutě zobrazené výstrahy, žádosti lze odesílat pouze ručně.

Libovolné požadavky můžete svému oblíbenému autorizovanému partnerovi Audi zaslat prostřednictvím funkce "servis a termíny", která je taktéž součástí aplikace.

Jakmile dojde k vygenerování automatické žádosti o servisní schůzku, budete na to upozorněni prostřednictvím svého mobilního telefonu.

Servis a termíny

V nabídce "servis a termíny" si můžete prohlédnout seznam všech autorizovaných partnerů Audi (automaticky se vám bude zobrazovat ten nejblíže k vám), najít požadovaného partnera, zobrazit jeho kontaktní údaje včetně telefonního čísla a spustit navigaci k jeho adrese. Žádost o schůzku můžete zaslat také ručně a v nabídce žádosti spravovat. Při jízdě v silničním provozu prosím dodržujte místní vyhlášku a předpisy.

Prostřednictvím aplikace Audi connect plug and play najdete pouze autorizované partnery Audi.

Aplikace si automaticky pamatuje vaši poslední polohu. Proto také můžete aplikaci využít k tomu, aby vás navedla k zaparkovanému vozu, nebo můžete sdílet jeho GPS souřadnice například s přáteli.

Otevírací doba autorizovaných partnerů Audi zatím není uváděna.

Telefonické hovory proběhnou normálním způsobem prostřednictvím telefonického spojení. Vašeho objemu dat se nedotkne.

Pro každý profil vozu můžete zvolit vlastního autorizovaného partnera Audi. Chcete-li autorizovaného partnera změnit, zvolte v aplikaci: "Nastavení" -> "Profily vozidel" -> "Správa vozu" a vyberte vozidlo, u kterého chcete udělat změnu. Pomocí funkce "Partner Audi" pak můžete zadat autorizovaného partnera Audi pro vámi zvolené vozidlo. Mějte prosím na vědomí, že profil svého vozidla můžete změnit pouze v případě, že zařízení Audi DataPlug není připojeno k vozidlu.

Vaše stávající žádosti o servisní schůzkou zůstanou u vašeho původního autorizovaného partnera, zatímco nové požadavky již budou zasílány partnerovi novému.

Tato funkce bohužel není podporována. Pokud potřebujete zrušit servisní schůzku, musíte se spojit přímo se svým autorizovaným partnerem Audi.

Váš autorizovaný partner Audi se s vámi spojí buď telefonicky nebo e-mailem. Po sjednání termínu servisní schůzky můžete údaje zadat do aplikace.

Ano, můžete. Aby však bylo možné vaše servisní schůzky po jejich zadání do aplikace přenést i do vašeho systémového kalendáře, musíte nejprve aplikaci Audi connect plug and play povolit přístup ke kalendáři ve vašem zařízení. Dodatečné změny servisní schůzky se do kalendáře automaticky nepřenášejí.

Volání v nouzi

V přímé volbě nabízíme dvě telefonní čísla, s nimiž si buď přivoláte silniční asistenční službu, nebo zavoláte na linku zákaznického servisu. Náklady spojené s voláním závisí na konkrétním tarifu vašeho mobilního operátora. Při hovorech ze zahraničí vám mohou být účtovány poplatky za roaming.

Ano, silniční asistenční službu při poruše můžete pomocí aplikace přivolat i v zahraničí.

Statistika

Jedná se o funkci, která nabízí různé statistické údaje týkající se vaší jízdy . Můžete si zde například prohlížet podrobné statistiky v kategoriích "výzvy", "hospodárná jízda", "náklady na palivo" a podobně.

Denní režim se vztahuje na dobu od 5:01 do 21:00, zatímco noční trvá od 21:01 do 5:00.

Tipy a triky

To je obvykle způsobeno automatickým vyplňováním textu v chytrém telefonu. Tato funkce někdy po automatickém vyplnění e-mailové adresy přidá na její konec mezeru, takže náš server již zaregistrovaný e-mail nerozpozná. Nejprve zkontrolujte, zda nebyla za e-mailovou adresu přidána mezera, a poté se zkuste znovu přihlásit. Pokud problém přetrvává, spojte se prosím se zákaznickým servisem Audi nebo svým autorizovaným partnerem Audi.

Důvodem může být nedostatečný GPS signál vašeho mobilního telefonu. Nejprve si v jeho nastavení a v nastavení aplikace Audi connect plug and play zkontrolujte, zda je povolen příjem GPS signálu. Aby bylo možné jízdu správně zaznamenat, musí být GPS signál aktivován v obou případech. Příjem signálu může být narušen v oblastech se slabým pokrytím (např. podzemní garáže), proto tam tedy může dojít k nesprávnému zaznamenání cesty. Zhoršení GPS signálu nebo jeho vypnutí může také způsobit volba režimu úspory energie na vašem mobilním zařízení. Pro optimální zaznamenávání trasy používejte svůj telefon v běžném provozním režimu, kdy je vypnuta funkce úspory energie. Pokud problém přetrvává, spojte se prosím se zákaznickým servisem Audi nebo svým autorizovaným partnerem Audi.

To může mít různé příčiny: • Ve vašem chytrém telefonu a/nebo v nastavení aplikace Audi connect plug and play je deaktivován GPS systém. Pro správné určení polohy musí být GPS systém v obou případech aktivován. Mimo to může být příjem signálu narušen v oblastech se slabým pokrytím (např. podzemní garáže), takže zde může dojít k nesprávnému zaznamenání pozice vozu. • Ve svém mobilním zařízení nemáte aktivované bezdrátové připojení Bluetooth, takže informace o zaparkování vozu včetně GPS souřadnic nemohly být přeneseny z modulu Audi DataPlug do aplikace Audi connect plug and play.

Pokud problém přetrvává, spojte se prosím se zákaznickým servisem Audi nebo svým autorizovaným partnerem Audi.

To může mít hned několik důvodů: • Hledání na základě PSČ / názvu místa: Pokud se v daném městě nenachází žádný autorizovaný partner Audi, seznam zůstane prázdný nebo se zobrazí jen bílá plocha. V současné době pracujeme na vylepšení aplikace, aby se vám v takových případech zobrazoval nejbližší dostupný autorizovaný partner Audi.

• Vyhledání místa proběhlo na základě automatického dokončení vyplnění údajů: Automatické dokončení textu je funkcí chytrých telefonů, která usnadňuje zadávání informací tím, že automaticky doplňuje například názvy měst dříve, než je stihnete napsat. Například pokud zadáte "Par", navrhne vám "Pardubice". Pokud návrh potvrdíte, telefon automaticky přidá za slovo mezeru, což vede k tomu, že aplikace Audi connect plug and play nedokáže správně rozpoznat název místa. Ujistěte se, že za zadaný název nebyly vloženy žádné další znaky, a zkuste to znovu.

Pokud problém přetrvává, spojte se prosím se zákaznickým servisem Audi nebo svým autorizovaným partnerem Audi.

V aplikaci Audi connect plug and play lze najít pouze autorizované (smluvní) partnery Audi. Pokud vámi hledaný servisní partner není oficiálním partnerem značky Audi, není v aplikaci uložen. Je také možné, že se jedná o nového autorizovaného partnera Audi, který v adresáři zatím není uložen. Pro přístup k aktuálnímu adresáři je nutná registrace. Pro případ, že jste právě odhlášeni nebo nemáte připojení k internetu, je v aplikaci uložen "offline seznam" všech partnerů Audi. Ten se nicméně aktualizuje jen v rámci aktualizací aplikace. Pokud problém přetrvává, spojte se prosím se zákaznickým servisem Audi nebo svým autorizovaným partnerem Audi.

Informace o servisních prohlídkách a intervalech výměny oleje jsou u každého vozu zprostředkovány přes rozhraní OBD (On Board Diagnostics). Některé modely vozidel nicméně tyto hodnoty nepřenášejí, což v praxi znamená, že je nelze v aplikaci zobrazit.

Výstrahy zobrazené v aplikaci obvykle mívají časovou prodlevu. Po nastartování vozidla se v rámci krátké kontroly rozsvítí všechny výstražné kontrolky, které nicméně při správné funkci vozu okamžitě zase zhasnou. Aby zařízení Audi DataPlug toto krátké rozsvícení kontrolek nesprávně nahlásilo do vaší aplikace Audi connect plug and play jako závadu, vysílá aktivní výstrahy až tehdy, když kontrolka ve voze svítí ještě 60 sekund po zapnutí zapalování. Pokud zapnete zapalování, ale motor stále stojí, například když zadáváte adresu do navigačního systému, Audi DataPlug je již aktivní a minutový interval běží. Jestliže tedy nastartujete motor až po chvíli, výše uvedeným způsobem se rozsvítí výstražné kontrolky a Audi DataPlug odešle tuto informaci do aplikace Audi connect plug and play, protože je považuje za skutečné závady.

Pokud k této situaci dojde, vypněte motor, vytáhněte klíček ze zapalování a poté znovu nastartujte motor. Výstražná upozornění by měla z aplikace Audi connect plug and play zmizet. Pokud problém přetrvává, obraťte se prosím na zákaznickou podporu Audi nebo na servisního poradce autorizovaného partnera Audi. Upozornění: Rozhodující vždy zůstávají informace zobrazené na displeji palubního rozhraní vozu a informace ze záznamu jízd. Doporučujeme, abyste se zejména v případě závažných poruch systému řídili zobrazenými informacemi a doporučeními, protože tím můžete předejít větším škodám na vozidle. Dále je nutné poznamenat, že ignorováním výstrah můžete ohrozit sebe i ostatní!

Informace zprostředkované palubním systémem mají vždy nejvyšší prioritu. Rozhodující vždy zůstávají informace zobrazené na displeji palubního rozhraní vozu a informace ze záznamu jízd.  Doporučujeme, abyste se zejména v případě závažných poruch systému řídili zobrazenými informacemi a doporučeními, protože tím můžete předejít větším škodám na vozidle.  Dále je nutné poznamenat, že ignorováním výstrah můžete ohrozit sebe i ostatní!

V aplikaci si následujícím způsobem ověřte, zda je Audi DataPlug připojen: 1) Otevřete aplikaci Audi connect plug and play. 2) Otevřete nabídku "Nastavení" a pod možností "Nastavení DataPlug" klikněte na položku "Známá zařízení DataPlug". 3) Po přetažení prstu zprava doleva na položce DataPlug se otevře možnost "Smazat". Tu prosím potvrďte. 4) Nyní v nastavení iOS zvolte -> Bluetooth -> u položky "Moje zařízení" v nabídce DataPlug zvolte "modré i", a poté zvolte možnost "Ignorovat toto zařízení". 5) Nyní pomocí aplikace Audi connect plug and play podle návodu v aplikaci opětovně proveďte instalaci Audi DataPlug. Pokud problém přetrvává, spojte se prosím se zákaznickým servisem Audi nebo svým autorizovaným partnerem Audi. Mimo to můžete znovu zkontrolovat kompatibilitu svého vozu. Kompatibilitu vozu ověříte na stránce věnované aplikaci Audi connect plug and play nebo u svého servisního partnera Audi.

Vzhledem k funkci různých aplikací, jejichž úkolem je prodloužit výdrž baterie a optimalizovat výkon koncového zařízení, se může stát, že služba na pozadí, která hledá Audi DataPlug, je po dlouhé době nenalezení modulu ukončena, přičemž je zabráněno jejímu restartování. Telefony Samsung obsahují software, který byl vyvinut speciálně pro tento účel. Pokud chcete zajistit, aby se aplikace vždy automaticky připojila, zkuste uvedené služby deaktivovat. Pokud problém přetrvává, spojte se prosím se zákaznickým servisem Audi nebo svým autorizovaným partnerem Audi.

Jazyk, v němž jsou uvedeny údaje o vozidle, lze změnit pouze jednou za 24 hodin. Vyčkejte jeden den a údaje znovu zkontrolujte. Pokud se jazyk nezmění ani poté, kontaktujte zákaznický servis nebo svého oblíbeného autorizovaného partnera Audi.

Aby byla zajištěna optimální funkce aplikace Audi connect plug and play, neměl by být po dobu jejího používání režim úspory energie zapnut. V úsporném režimu může dojít k narušení příjmu GPS signálu, takže se mohou vyskytnout následující chyby: • Nedochází ke správnému zaznamenávání cest. • Během jízdy se nezobrazují správně adresy (nebo se nezobrazují vůbec). • Nezobrazuje se místo posledního parkování.

Pokud nejsou vaše cesty zaznamenávány správně, může to být způsobeno tím, že váš chytrý telefon nedokázal navázat spojení se modulem Audi DataPlug. V takovém případě svůj telefon restartujte a zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, spojte se prosím se zákaznickým servisem Audi nebo svým autorizovaným partnerem Audi.

Žádost o podporu můžete odeslat kdykoli i bez přihlášení. Žádost o podporu se v aplikaci odesílá prostřednictvím tlačítka "E-Mail" v nabídce "Podpora". Po kliknutí na tlačítko "E-Mail" se automaticky otevře e-mail s předvyplněným textem, který obsahuje informace z aplikace a usnadní týmu podpory odpovědět na váš požadavek.

Bohužel ne. Měrné jednotky (metrické či imperiální) jsou v současné době určeny automaticky na základě výběru vaší země.

Jetzt Audi Service-Betrieb kontaktieren

Weitere Informationen und konkrete Angebote erhalten Sie in Ihrem teilnehmenden Audi Service-Betrieb.

Erhältlich in allen teilnehmenden Audi Service-Betrieben. Änderungen und Satzfehler vorbehalten. Symbolfotos. Stand: Jänner 2024.