Audi Logo

Functions on Demand – stejně flexibilní jako Váš život

Při zakoupení vozu Vás nyní čeká nová úroveň flexibility: služba Functions on Demand umožňuje pružně reagovat na Vaše měnící se potřeby, což znamená, že si můžete objednat vybranou volitelnou výbavu až dodatečně. Díky službě Functions on Demand si můžete po zakoupení vozidla přes aplikaci myAudi snadno a jednoduše dokoupit další vybranou výbavu. Mimo to máte možnost vyzkoušet si vybranou výbavu po dobu jednoho měsíce, takže se můžete s novými technologiemi seznámit zcela bez závazku. Následná rezervace a platba za objednanou výbavu probíhají zcela jednoduše přes aplikaci myAudi, takže se jedná o naprosto nekomplikovaný proces. Vybraná výbava se ihned po dokončení objednávky a po následujícím nastartování Vašeho vozu Audi automaticky aktivuje. Vzhledem k tomu není vůbec nutné navštěvovat autorizovaný servis. Vaše Audi bude tím pádem stejně flexibilní jako Váš život.

Život s inovacemi přináší spoustu výhod

Funkce máte ihned k dispozici

Dynamika

Jednoduše si doobjednejte požadovanou výbavu a nechte se inspirovat inovativními technologiemi.

Flexibilní podmínky

Individuální přístup

Dopřejte si ty správné funkce ve správný čas: vyberte si termín aktivace v souladu se svými potřebami.

Objednání přes aplikaci myAudi

Komfort

Výbavu si můžete objednávat velmi rychle prostřednictvím přehledné aplikace myAudi.

 

Functions on Demand: Představení služby

 

Functions on Demand: Objednání funkcí

Functions on Demand: Prodloužení

 

Functions on Demand: Registrace účtu myAudi

 

Dostupnost funkcí u konkrétních modelů*

Služba Functions on Demand Vám nabízí celou řadu funkcí, které si můžete objednávat podle svých potřeb. Vybrané funkce si můžete velmi snadno a rychle objednat prostřednictvím aplikace myAudi. Níže si můžete ověřit, jaká volitelná výbava je v rámci služby Functions on Demand dostupná pro Váš konkrétní model Audi.

Audi A4 (od modelového roku 2020)*

 • Audi Smartphone interface
 • MMI navigace plus a Audi connect navigace & infotainment
 • Digitální rádio (DAB)

Audi A5 (od modelového roku 2020)*

 • Audi Smartphone interface
 • MMI navigace plus a Audi connect navigace & infotainment
 • Digitální rádio (DAB)

Audi A6 (od modelového roku 2021)*

 • Audi Smartphone interface
 • Parkovací asistent s parkovacím systémem plus

Audi A7 (od modelového roku 2021)*

 • Audi Smartphone interface
 • Parkovací asistent s parkovacím systémem plus

Audi Q4 e-tron (od modelového roku 2023)*

 • Audi Smartphone interface
 • MMI Navigace plus a Audi connect navigace & infotainment
 • Audi virtual cockpit plus
 • Adaptivní tempomat
 • Dvouzónová komfortní automatická klimatizace

Audi Q5 (od modelového roku 2021)*

 • Audi Smartphone interface
 • MMI navigace plus a Audi connect navigace & infotainment

Audi Q7 (od modelového roku 2021)*

 • Audi Smartphone interface
 • Parkovací asistent s parkovacím systémem plus

Audi Q8 (od modelového roku 2021)*

 • Audi Smartphone interface
 • Parkovací asistent s parkovacím systémem plus

Audi e-tron (od modelového roku 2020)*

 • Audi Smartphone interface
 • Digitální rádio (DAB)
 • Parkovací asistent s parkovacím systémem plus
 • Matrix LED světlomety
 • Paket rozšířených funkcí světlometů

Audi Q8 e-tron (od modelového roku 2023)*

 • Audi Smartphone interface
 • Digitální rádio (DAB)
 • Parkovací asistent s parkovacím systémem plus
 • Matrix LED světlomety
 • Paket rozšířených funkcí světlometů

Audi e-tron GT (od modelového roku 2022)*

 • Matrix LED světlomety

* Služba Functions on Demand je aktuálně k dispozici pro modely Audi A3 (od modelového roku 2021), Audi A4 (od modelového roku 2020), Audi A5 (od modelového roku 2020), A6 (od modelového roku 2021), A7 (od modelového roku 2021), Audi Q4 e-tron (od modelového roku 2023), Audi Q5 (od modelového roku 2021), Audi Q7 (od modelového roku 2021), Audi Q8 (od modelového roku 2021), Audi Q8 e-tron/e-tron (od modelového roku 2023) a Audi e-tron GT.

* U vozů vyrobených pro český trh je služba Functions on Demand k dispozici od modelového roku 2023.

 

Přehled dostupných funkcí*

Možnost dodatečného objednání volitelné výbavy pro Váš vůz je dostupná pro různé funkce vztahující se k infotainmentu, asistenčním systémům řidiče a osvětlovacím technologiím. Prostřednictvím obchodu myAudi si můžete doobjednat následující volitelnou výbavu.

Infotainment systém

Audi Smartphone interface

Jestliže chcete mít za jízdy přehled o aktuálním dění a přístup k aplikacím ve Vašem chytrém telefonu, můžete si prostřednictvím služby Functions on Demand po zakoupení Vašeho vozu Audi jednoduše doobjednat na požadovanou dobu rozhraní Audi Smartphone interface. Díky němu můžete za jízdy věnovat pozornost dění na silnici a současně stále využívat funkce Vašeho chytrého telefonu, na které jste zvyklí.

MMI navigace plus a Audi connect navigace & infotainment

Máte v plánu vyrazit si do města a ještě nevíte, jaká cesta je nejlepší? Neztrácejte drahocenný čas objevováním neznámých tras a nechte se navigačním systémem zavést přímo do cíle tou nejefektivnější cestou. Kde ale rychle sehnat spolehlivý navigační systém? Se službou Functions on Demand to není žádný problém. Stačí si přes aplikaci myAudi jednoduše objednat požadovanou výbavu MMI Navigace plus s dotykovým rozhraním MMI touch a včetně paketu Audi connect Navigation & Infotainment a můžete bez starostí vyrazit.

 

Osvětlovací technologie

Matrix LED světlomety

Při koupi svého nového vozu Audi jste vsadili na osvědčené klasické světlomety, ale nyní často jezdíte dlouhé trasy po dálnicích nebo po venkovských silnicích, a proto Vás láká vyzkoušení nové technologie? To není žádný problém: se službou Functions on Demand máte příležitost vyzkoušet si nové technologie, mezi které patří také Matrix LED světlomety.

Asistent dálkových světel

Chtěli byste mít za všech okolností zajištěn vynikající výhled? A to včetně nočních jízd? Asistent dálkových světel na sebe po setmění vezme rutinní úkon spočívající v zapínání a vypínání dálkových světel. Funkce automatického zapínání a vypínání dálkových světel v závislosti na okolní situaci přispívá k lepšímu výhledu řidiče, který si díky tomu může užívat komfortnější jízdu.

Paket rozšířených funkcí světlometů

Máte v plánu vyrazit na delší jízdu v nočních podmínkách a chtěli byste mít zajištěno to nejoptimálnější osvětlení vozovky? V takovém případě si jednoduše prostřednictvím aplikace myAudi objednejte na požadovanou dobu paket rozšířených funkcí světlometů a užívejte si mimo jiných výhod také optimální rozhled při nočních jízdách, kdy se světlomety přizpůsobují okolním podmínkám.

Asistenční systémy řidiče

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat Vám při jízdě ve Vašem Audi pomáhá udržovat požadovanou rychlost a potřebný odstup od vozidla jedoucího před Vámi. Pokud máte o tuto komfortní funkci zájem, stačí si jednoduše vybrat období, kdy jí chcete vyzkoušet, a provést dodatečnou objednávku prostřednictvím aplikace myAudi.

Asistent rozpoznávání dopravních značek

Pokud se chcete za jízdy lépe orientovat v džungli dopravních značek, můžete si prostřednictvím služby Functions on Demand v aplikaci myAudi po zakoupení vozidla doobjednat funkci rozpoznávání dopravního značení na základě informací z kamery.

Parkovací asistent

Je pro Vás velký problém najít vhodné parkovací místo, když se pohybujete v neznámém prostředí cizího města? Buď se Vám parkovací místo nezdá dostatečně velké nebo na něj navazuje příjezdová cesta? A nakonec se při hledání vzdálíte od svého původního cíle? Díky službě Functions on Demand již nemusíte v takových situacích ztrácet nervy. Stačí si jen snadno a rychle objednat funkci parkovacího asistenta, a pak si jen nechat zobrazit vhodná parkovací místa podél silnice. S parkovacím asistentem se můžete vydat na svou další cestu do neznámého města bez starostí.

* Dostupnost výbavy a funkcí se může u jednotlivých modelů lišit. Dostupnost dodatečných funkcí pro Váš konkrétní vůz Audi si můžete ověřit v aplikaci myAudi.

 

Od objednání dodatečných funkcí Vás dělí jen pár kroků

Máte zájem o volitelnou výbavu z nabídky Functions on Demand? Požadované funkce si můžete snadno a rychle zakoupit v několika krocích prostřednictvím aplikace myAudi: Pokud Váš vůz podporuje službu Functions on Demand, ve Vaší aplikaci myAudi se automaticky zobrazí obchod s těmito funkcemi. Jak to funguje:

Při provádění první objednávky, jako je např. aktivace určité funkce na zkušební dobu jednoho měsíce za 25 Kč, je třeba zadat a uložit platební a fakturační údaje.

Krok 1

V aplikaci myAudi proveďte registraci prostřednictvím ověřeného účtu myAudi jako hlavní nebo sekundární uživatel.

Krok 2

Přidejte vozidlo, pro které je dostupná služba Functions on Demand, prostřednictvím identifikačního čísla vozidla (VIN).

Krok 3

Vyberte požadovanou výbavu a také dobu, na kterou si dané funkce objednáváte. Funkce se aktivují a bude je možné využívat od příštího nastartování vozidla.

 

Ověření dostupnosti

Prostřednictvím aplikace myAudi máte možnost flexibilně a jednoduše dovybavit svůj vůz různými funkcemi z nabídky Functions on Demand i v době, kdy už máte koupený vůz doma! Užijte si nový rozměr svobody a snadným způsobem si objednejte požadovanou výbavu z nabídky Functions on Demand odkudkoli pomocí aplikace myAudi.

 

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy

 

Požadavky

Dostupnost služby Functions on Demand závisí na konkrétním modelu, přičemž lze modely, které aktuálně službu Functions on Demand podporují, nalézt na adrese www.audi.at/functions-on-demand.

U vozů Audi podporujících službu Functions on Demand jsou potřebný hardware a software součástí standardní výbavy.

Ještě před dokončením nákupu je na základě spojení na dálku zkontrolována funkčnost vybrané výbavy.

Období pro využívání požadovaných funkcí

Požadovanou funkci si můžete objednat na různě dlouhou dobu podle svých individuálních potřeb. Vybírat můžete v rozsahu 1 nebo 6 měsíců, 1 nebo 3 roky nebo si můžete danou funkci dokonce aktivovat na trvalo.

Dobu využívání funkcí objednaných prostřednictvím služby Functions on Demand si můžete v aplikaci myAudi prodloužit.

- 10 dní před vypršením platnosti stávající objednávky (pokud byla stávající objednávka sjednána na dobu kratší než 12 měsíců) - 20 dní před vypršením platnosti stávající objednávky (pokud byla stávající objednávka sjednána na dobu delší než 12 měsíců)

Ano, máte možnost objednat si požadovanou funkci na zkušební dobu v délce jeden měsíc. Každou z nabízených funkcí si může uvedený hlavní uživatel vyzkoušet po dobu 1 měsíce za symbolický poplatek 25 Kč. Tuto nabídku mohou ročně využít maximálně 2 hlavní uživatelé jednoho vozu. Během zkušebního měsíce je možné objednávku prodloužit.

Možnost vyzkoušet si funkci po dobu jednoho měsíce lze využít pouze do 6 měsíců od jmenování hlavního uživatele.

Objednání, aktivace a podmínky užívání

Výbavu z nabídky Functions on Demand si můžete objednat prostřednictvím aplikace myAudi, kde si vyberte příslušné podmínky.

Výbava, kterou si objednáte prostřednictvím služby Functions on Demand, se aktivuje na základě dálkového (bezdrátového) spojení.

Podmínka: Aby bylo možné Vaši objednávku aktivovat, musí být vůz připojený k internetu (vůz musí mít signál pro mobilní připojení a nesmí být aktivován soukromý režim). Po dokončení objednávky je nutné vůz znovu nastartovat.

Aktivace objednané výbavy zpravidla proběhne krátce po jejím zakoupení (v řáAktivace objednané výbavy zpravidla proběhne krátce po jejím zakoupení (v řádu několika minut). V některých ojedinělých případech může aktivace trvat o něco déle (1-2 hodiny).

Zakoupené funkce Vám budou ve Vašem voze Audi plně k dispozici po příštím nastartování vozu.

1) V aplikaci myAudi: Nastavení účtu >> Objednávky 2) V rozhraní MMI vozu: objednaná funkce se zobrazuje v dlaždici "Zakoupeno".

Podmínka: Váš vůz musí být připojený k internetu, přičemž je nutné vůz opětovně nastartovat. Hlášení o aktivaci stažené funkce se objeví v rozhraní MMI. Funkce se poté zobrazuje v dlaždici "Zakoupeno".

Výbavu, kterou jste si objednali prostřednictvím služby Functions on Demand v aplikaci myAudi nebo v portálu myAudi, si můžete prohlédnout v části Nastavení účtu >> Objednávky nebo přímo v rozhraní MMI Vašeho vozu Audi, konkrétně v dlaždici "Zakoupeno".

Výbava objednaná prostřednictvím služby Functions on Demand je vždy vázána na konkrétní identifikační číslo vozidla (VIN), nikoli na uživatele účtu myAudi.

Změna hlavního uživatele služby Audi connect nemá žádný vliv na aktivní výbavu objednanou prostřednictvím služby Functions on Demand a délku trvání těchto objednávek.

Objednávky výbavy prostřednictvím služby Functions on Demand jsou vázány na vozidlo, což znamená, že se objednaná výbava vztahuje na konkrétní identifikačním číslem vozidla (VIN). Při prodeji vozu zůstávají objednané funkce platné pro vůz a budou u něho dostupné až do vypršení sjednaného období, takže je možné vůz prodat i s touto výbavou.

Technické problémy

V případě technických problémů prosím kontaktujte zákaznický servis Audi.

Právo na odstoupení od smlouvy

Při zakoupení výbavy prostřednictvím služby Functions on Demand máte ze zákona právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů.

Platba a fakturace

Na každou z funkcí objednaných prostřednictvím služby Functions on Demand obdržíte samostatnou fakturu.

Výše DPH odpovídá výši DPH stanovené v zemi, kterou jste uvedli ve svých fakturačních údajích.

* Dostupnost výbavy z nabídky Functions on Demand závisí na konkrétním modelu. Nabídku pro Váš konkrétní model najdete v obchodě Functions on Demand v aplikaci myAudi. Další informace najdete na této webové stránce nebo se obraťte na svého autorizovaného partnera Audi.