Audi Logo

Matrix LED světlomety

Technologie Matrix LED¹ kombinuje kamerový systém s LED světlomety tak, aby výsledné osvětlení nabízelo optimální viditelnost a aktivně se přizpůsobovalo měnícím se podmínkám. Pokud systém rozpozná jiná vozidla, vykryje oblast, ve které je detekováno vozidlo a zbylý prostor bude i nadále aktivně osvětlován dálkovými světly.

 

Na jakou dobu si lze pořídit paket světlometů Matrix LED

Pro spontánní řidiče

1 měsíc*

Pro ty, kteří rádi plánují

1 rok

Pro odhodlané

Na stálo

Neomezeně

* Každou z nabízených funkcí si může uvedený hlavní uživatel vyzkoušet po dobu 1 měsíce za symbolický poplatek 25 Kč. Tuto nabídku mohou ročně využít maximálně 2 hlavní uživatelé jednoho vozu. Ceny zobrazené v aplikaci myAudi v době nákupu jsou právně závazné. Ceny se mohou u jednotlivých vozidel a výbavy lišit.

Výhody Matrix LED světlometů

LED světlomety nabízejí velké výhody z hlediska bezpečnosti i komfortu. Vzhledem k barevné teplotě pohybující se kolem 5 500 Kelvinů se jejich světlo podobá dennímu světlu, což v praxi znamená menší zátěž pro oči, které tím pádem nejsou tak unavené, což platí zejména ve tmě a za špatných povětrnostních podmínek. Kromě technologie Matrix LED nabízí světlomety také následující funkce: denní svícení, potkávací světla, dálková světla, obrysová světla, dynamická směrová světla, osvětlení do každého počasí (snižují oslnění za snížené viditelnosti) a také automatickou dynamickou regulaci dosahu světlometů. Označovací světlo sloužící k upozornění na chodce je k dispozici v kombinaci s na přání dostupným asistentem pro noční vidění¹. Po rozpoznání chodce třikrát v rychlém sledu zablikají příslušné LED diody, které tímto způsobem zvýrazní chodce v okolním prostředí. Dynamická směrová světla jsou tvořena světelnými segmenty, které se postupně rozsvěcejí směrem k vnější části vozu na stranu, kam vůz odbočuje. Matrix LED světlomety si stačí jednoduše prostřednictvím služby Functions on Demand dodatečně přidat do konfigurace Vašeho vozu a vyzkoušet si, zda bude vyhovovat Vašim potřebám.

Dostupnost výbavy a funkcí se může u jednotlivých modelů lišit. Dostupnost dodatečných funkcí pro Váš konkrétní vůz Audi si můžete ověřit v aplikaci myAudi.

Komfort

Flexibilní možnosti objednání dle individuálních potřeb

Efektivita

Váš vůz se při osvětlování vozovky snadno a rychle přizpůsobí okolním podmínkám

Bezpečnost

Lepší viditelnost při nočních jízdách, kdy se svícení vozu přizpůsobuje situaci na vozovce, přičemž současně upozorňuje na chodce

 

Podmínky pro zadání objednávky

Matrix LED světlomety lze prostřednictvím služby Functions on Demand objednat pro vozy e-tron* (od modelového roku 2020). Mimo to budete potřebovat:

  • ověřený účet myAudi, kde jste vedeni jako hlavní nebo sekundární uživatel
  • dostupnost služby Functions on Demand ve Vašem voze
  • kompatibilní chytrý telefon iPhone nebo Android²

Právní upozornění

1 Upozornění: uvedené systémy fungují pouze v rámci svých systémových limitů, přičemž je jejich smyslem řidiče podpořit. Za bezpečný pohyb vozu na silnici a sledování dopravní situace zůstává zodpovědný řidič.

2 Informace o kompatibilních chytrých telefonech získáte u svého autorizovaného partnera Audi.

* U vozů vyrobených pro český trh je služba Functions on Demand k dispozici od modelového roku 2023.