Audi Logo

Parkovací asistent

S parkovacím asistentem¹ se parkování stává velmi pohodlnou záležitostí, protože podporuje řidiče při parkování i vyjíždění z parkovacího místa provedením potřebných manévrů. Asistent navíc dokáže prostřednictvím ultrazvukových senzorů nalézt vhodné místo pro příčné nebo podélné parkování.

Na jakou dobu si lze pořídit parkovacího asistenta

Pro spontánní řidiče

1 měsíc*

Pro ty, kteří rádi plánují

1 rok

Pro odhodlané

Na stálo

Neomezeně

* Každou z nabízených funkcí si může uvedený hlavní uživatel vyzkoušet po dobu 1 měsíce za symbolický poplatek 25 Kč. Tuto nabídku mohou ročně využít maximálně 2 hlavní uživatelé jednoho vozu. Ceny zobrazené v aplikaci myAudi v době nákupu jsou právně závazné. Ceny se mohou u jednotlivých vozidel a výbavy lišit.

Výhody, které parkovací asistent nabízí

Parkovací asistent Vás podpoří při parkování a vyjíždění z parkovacího místa tím, že za Vás převezme řízení a provede optimální manévry. Asistent navíc dokáže prostřednictvím ultrazvukových senzorů nalézt vhodné místo pro příčné nebo podélné parkování.  U příčného parkování (popředu i pozadu) systém naplánuje ideální parkovací dráhu a při podélném parkování navrhne optimální manévr pro parkování i vyjíždění z parkovacího místa.  Parkovací manévr je proveden asistentem, který převezme řízení. Na Vás zůstane jen řazení převodových stupňů, rozjezd, brzdění a sledování pokynů zobrazených na displeji. V závislosti na úhlu natočení volantu Vás může displej vizuálně upozornit na boční překážky tím, že zobrazí jízdní pruh, jehož směrem se pohybujete. Asistent Vás podpoří také při hledání parkovacího místa mezi vozidly. Vyhledávání parkovacího místa se aktivuje prostřednictvím spodního displeje. Nicméně pokud je zapnuta podpora při parkování, zapíná se na horním displeji. Parkovacího asistenta si lze jednoduše prostřednictvím služby Functions on Demand dodatečně přidat do konfigurace Vašeho vozu a vyzkoušet si, zda bude vyhovovat Vašim potřebám.

Dostupnost výbavy a funkcí se může u jednotlivých modelů lišit. Dostupnost dodatečných funkcí pro Váš konkrétní vůz Audi si můžete ověřit v aplikaci myAudi.

Komfort

Flexibilní možnosti objednání dle individuálních potřeb

Efektivita

Prostřednictvím ultrazvukových senzorů vyhledá na trase vhodná parkovací místa

Bezpečnost

Bezpečný způsob parkování a vyjíždění z parkovacího místa i ve stísněném prostoru

 

Podmínky pro zadání objednávky

Parkovacího asistenta lze prostřednictvím služby Functions on Demand objednat pro vozy Audi A6* (od modelového roku 2021), Audi A7*(od modelového roku 2021), Audi Q7* (od modelového roku 2021), Audi Q8* (od modelového roku 2021) nebo model e-tron* (od modelového roku 2020). Mimo to budete potřebovat:

  • ověřený účet myAudi, kde jste vedeni jako hlavní nebo sekundární uživatel
  • dostupnost služby Functions on Demand ve Vašem voze
  • kompatibilní chytrý telefon iPhone nebo Android²

Právní upozornění

1 Upozornění: uvedené systémy fungují pouze v rámci svých systémových limitů, přičemž je jejich smyslem řidiče podpořit. Za bezpečný pohyb vozu na silnici a sledování dopravní situace zůstává zodpovědný řidič.

2 Informace o kompatibilních chytrých telefonech získáte u svého autorizovaného partnera Audi.

* U vozů vyrobených pro český trh je služba Functions on Demand k dispozici od modelového roku 2023.