Audi Logo

Asistent rozpoznání dopravních značek

Rozpoznání dopravního značení na základě informací z kamery¹ Vám pomůže udržovat si přehled ve změti dopravních značek tím, že zobrazuje aktuální dopravní značky upozorňující na rychlostní limity, zákaz předjíždění a dočasná omezení rychlosti.

Na jakou dobu si lze pořídit rozpoznávání dopravního značení na základě informací z kamery

Pro spontánní řidiče

1* nebo 6 měsíců

Pro ty, kteří rádi plánují

1 nebo 3 roky

Pro odhodlané

Na stálo

Neomezeně

* Každou z nabízených funkcí si může uvedený hlavní uživatel vyzkoušet po dobu 1 měsíce za symbolický poplatek 25 Kč. Tuto nabídku mohou ročně využít maximálně 2 hlavní uživatelé jednoho vozu. Ceny zobrazené v aplikaci myAudi v době nákupu jsou právně závazné. Ceny se mohou u jednotlivých vozidel a výbavy lišit.

Jaké výhody přináší rozpoznávání dopravního značení na základě informací z kamery

Rozpoznávání dopravního značení na základě informací z kamery Vás podpoří zobrazováním dopravních značek, které jsou v dosahu kamery a systém je v rámci svých technických možností rozpoznal. Typově sem patří značky upozorňující na omezení rychlosti, zákaz předjíždění nebo dočasné rychlostní limity. Rozpoznané dopravní značky se automaticky zobrazují na displeji digitální přístrojové desky nebo na přání dostupné přístrojové desky Audi virtual cockpit. Podle preferencí lze aktivovat nastavitelné upozornění na překročení maximální rychlosti, které Vás upozorní v případě, že jedete rychleji než je to na daném silničním úseku povoleno. Rozpoznávání dopravního značení na základě informací z kamery má čistě informativní charakter. Rozpoznávání dopravního značení na základě informací z kamery zahrnuje:

  • Rozpoznání a zobrazení zón zákazu předjíždění a rychlostních limitů, a to včetně dočasného omezení rychlosti.
  • Rozpoznání začátku a konce dálnic, měst a oblastí s klidným provozem doprovázené zobrazením souvisejícího omezení rychlosti.
  • Vyhodnocení a zobrazení informací v závislosti na situaci, respektive s ohledem na mokro, rychlostní limity pro určité denní doby, stavební práce na silnici a tažení přívěsu (platí pouze v případě, že bylo tažné zařízení instalováno při výrobě)².

Dostupnost výbavy a funkcí se může u jednotlivých modelů lišit. Dostupnost dodatečných funkcí pro Váš konkrétní vůz Audi si můžete ověřit v aplikaci myAudi.

Individuální přístup

Flexibilita s ohledem na dobu využívání

Bezpečnost

Přispívá k vyšší bezpečnosti tím, že informuje o rychlostním omezení a dočasných rychlostních limitech s ohledem na mokro nebo při tažení přívěsu

Přehlednost

Informace se zobrazují v přímém zorném poli řidiče

Podmínky pro zadání objednávky

Rozpoznávání dopravního značení na základě informací z kamery lze prostřednictvím služby Functions on Demand objednat pro vozy Audi A3* (od modelového roku 2021). Mimo to budete potřebovat:

  • ověřený účet myAudi, kde jste vedeni jako hlavní nebo sekundární uživatel
  • dostupnost služby Functions on Demand ve Vašem voze
  • kompatibilní chytrý telefon iPhone nebo Android³

Právní upozornění

1 Upozornění: uvedené systémy fungují pouze v rámci svých systémových limitů, přičemž je jejich smyslem řidiče podpořit.  Za bezpečný pohyb vozu na silnici a sledování dopravní situace zůstává zodpovědný řidič.

2 Pouze v kombinaci s továrně instalovaným tažným zařízením.

3 Informace o kompatibilních chytrých telefonech získáte u svého autorizovaného partnera Audi

* U vozů vyrobených pro český trh je služba Functions on Demand k dispozici od modelového roku 2023..