Audi Logo

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel¹ přispívá ke snížení míry oslňování ostatních účastníků silničního provozu automatickým zapínáním a vypínáním dálkových světel v závislosti na situaci.

Na jakou dobu si lze pořídit asistenta dálkových světel

Pro spontánní řidiče

1* nebo 6 měsíců

Pro ty, kteří rádi plánují

1 nebo 3 roky

Jahre

Pro odhodlané

Na stálo

Neomezeně

* Každou z nabízených funkcí si může uvedený hlavní uživatel vyzkoušet po dobu 1 měsíce za symbolický poplatek 25 Kč. Tuto nabídku mohou ročně využít maximálně 2 hlavní uživatelé jednoho vozu. Ceny zobrazené v aplikaci myAudi v době nákupu jsou právně závazné. Ceny se mohou u jednotlivých vozidel a výbavy lišit.

Výhody, které asistent dálkových světel nabízí

Při jízdě po setmění přebírá asistent dálkových světel rutinní úkol zapínání a vypínání dálkových světel. Asistent dálkových světel ve svých systémových mezích automaticky rozpoznává světlomety protijedoucích vozidel, koncová světla vozidel jedoucích ve stejném směru vpředu a světelné zdroje v zastavěných oblastech. Podle aktuální situace pak dálková světla automaticky zapíná nebo vypíná. Tím systém přispívá k lepšímu rozhledu řidiče i jeho vyššímu komfortu při řízení.

Individuální přístup

Flexibilita s ohledem na dobu využívání

Komfort

Asistent Vás zbaví rutinních úkonů, aby pro Vás bylo řízení pohodlnější

Bezpečnost

Osvětlení se přizpůsobuje okolní situaci, přičemž systém dokáže automaticky rozpoznat ostatních účastníky silničního provozu

Podmínky pro zadání objednávky

Asistenta dálkových světel lze prostřednictvím služby Functions on Demand objednat pro vozy Audi A3* (od modelového roku 2021) nebo pro model e-tron GT* (od modelového roku 2022). Mimo to budete potřebovat:

  • ověřený účet myAudi, kde jste vedeni jako hlavní nebo sekundární uživatel
  • dostupnost služby Functions on Demand ve Vašem voze
  • kompatibilní chytrý telefon iPhone nebo Android²

Právní upozornění

1 Upozornění: uvedené systémy fungují pouze v rámci svých systémových limitů, přičemž je jejich smyslem řidiče podpořit. Za bezpečný pohyb vozu na silnici a sledování dopravní situace zůstává zodpovědný řidič.

2 Informace o kompatibilních chytrých telefonech získáte u svého autorizovaného partnera Audi.

* U vozů vyrobených pro český trh je služba Functions on Demand k dispozici od modelového roku 2023.