Audi Logo

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat¹ Vám v rámci svých limitů pomůže udržovat si odstup od vozidel před Vámi. Udržování odstupu, které lze nastavit v pěti stupních, se může přizpůsobovat individuální dopravní situaci.

Na jakou dobu si lze pořídit adaptivní tempomat

Pro spontánní řidiče

1* nebo 6 měsíců

Pro ty, kteří rádi plánují

1 nebo 3 roky

Pro odhodlané

Na stálo

Neomezeně

* Každou z nabízených funkcí si může uvedený hlavní uživatel vyzkoušet po dobu 1 měsíce za symbolický poplatek 25 Kč. Tuto nabídku mohou ročně využít maximálně 2 hlavní uživatelé jednoho vozu. Ceny zobrazené v aplikaci myAudi v době nákupu jsou právně závazné. Ceny se mohou u jednotlivých vozidel a výbavy lišit.

Výhody, které přináší adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat v rámci svých technických možností rozpoznává prostřednictvím radarového senzoru vozidla jedoucí před Vámi, přičemž co nejkonstantněji udržuje požadovanou rychlost a odstup od vozidla vpředu. Systém je dostupný v rychlostním rozsahu 0 a 210 km/h. Jeho rozsah pro udržování požadované rychlosti se pohybuje v rozmezí 30 až 210 km/h. V dopravním provozu, kde je nutné často zastavovat a zase se rozjíždět, může vůz za určitých podmínek brzdit až do úplného zastavení, a pak se automaticky znovu rozjet. V případě ruční aktivace musí řidič systém zapínat a vypínat manuálně.

Systém se ovládá prostřednictvím samostatné páčky na sloupku řízení. Odstup lze nastavit v pěti krocích, přičemž lze dynamiku systému upravit prostřednictvím Audi drive select nebo nabídky ACC. Součástí systému je asistent Audi pre sense front.

Upozornění: uvedené systémy fungují pouze v rámci svých systémových limitů, přičemž je jejich smyslem řidiče podpořit.  Za bezpečný pohyb vozu na silnici a sledování dopravní situace zůstává zodpovědný řidič.

Individuální přístup

Flexibilita s ohledem na dobu využívání

Bezpečnost

Pomůže Vám udržovat si požadovaný odstup od vozidel před vámi

Flexibilita

V závislosti na situaci lze regulaci odstupu nastavit v pěti stupních

Podmínky pro zadání objednávky

Adaptivní tempomat lze prostřednictvím služby Functions on Demand objednat pro vozy Audi A3* (od modelového roku 2021). Mimo to budete potřebovat:

  • ověřený účet myAudi, kde jste vedeni jako hlavní nebo sekundární uživatel
  • dostupnost služby Functions on Demand ve Vašem voze
  • kompatibilní chytrý telefon iPhone nebo Android2

Právní upozornění

1 Upozornění: uvedené systémy fungují pouze v rámci svých systémových limitů, přičemž je jejich smyslem řidiče podpořit. Za bezpečný pohyb vozu na silnici a sledování dopravní situace zůstává zodpovědný řidič.

2 Informace o kompatibilních chytrých telefonech získáte u svého autorizovaného partnera Audi.

* U vozů vyrobených pro český trh je služba Functions on Demand k dispozici od modelového roku 2023.