Audi Logo

Připravené ke startu v každé roční době.

Všechno začíná u baterie. Proto existují Audi originální baterie AGM¹. Jste tak kdykoliv připraveni ke startu. Ať je to v parném létě nebo ve skandinávské zimě - autobaterie AGM Vás nenechá "ve štychu".

Baterie je jedna z nejčastějších příčin poruch. Právě u vozů se systémem start-stop je obzvláště namáhaná. Speciálně pro ně byly vyvinuty vysoce výkonné baterie AGM. Dodávají potřebnou energii pro početné starty. Kdo chce zůstat vždy mobilní, nechává si pravidelně zkontrolovat kapacitu baterie a v případě potřeby nechá baterii vyměnit.

Více energie. V každé roční době.

Zatímco výměna pneumatik je pro řidiče pevnou součástí začátku zimy a jara, zůstává baterie často bez povšimnutí. Právě v tu dobu by ale bylo zapotřebí zkontrolovat, jak silně byla baterie namáhaná a zda disponuje dostatečnou kapacitou pro nadcházející období roku. V zimě totiž může být baterie vystavena obzvláště velké námaze při několika studených startech denně, vyšší spotřebě energie a častým jízdám na krátké trasy. V létě zase mohou vysoké teploty a dlouhé doby stání urychlovat samovolné vybíjení baterie a zkracovat její životnost.

Audi originální díly. Na ty je spolehnutí.

Rozhodujícími kritérii kvality jsou proto spolehlivost a výkonnost za každého počasí. Audi originální baterie AGM plní tyto nároky a zajišťuje trvalé zásobování energií.

Přinášejí více energie. Jejich výhody v kostce:

  • Vysoká výkonnost díky enormnímu objemu dodávané energie
  • Vysoká cyklová odolnost
  • Konstantně nízká křivka samovolného vybíjení po celé období používání
  • Nezávadný provoz, a to i při extrémních teplotách (bezpečný studený start až do -25 °C)
  • Nenáročná údržba
  • Dlouhá životnost díky vysoce hodnotnému složení materiálů

1 Také bezúdržbové Audi originální baterie vykazují vzhledem ke svým dobrým vlastnostem při studených startech méně potíží při startování v zimě. Díky transparentnímu krytu baterie je navíc snadná jejich kontrola. Váš Audi partner Vás bude rád informovat o kombinačních možnostech a o omezeních specifických pro vůz a nařízeních TÜV.

AGM = Absorbent Glass Mat