Audi Logo

Poškození odlétnutým kamínkem? Zcela jasný případ pro Audi originální servis čelních skel u Vašeho servisního partnera Audi. A náklady na opravu po poškození odlétnutým kamínkem většinou převezme kompletně pojišťovna!¹ Je jedno, zda bude sklo opraveno nebo vyměněno - na vysokou kvalitu Audi originálních dílů se můžete spolehnout.

Nejdřív dojde k poškození odlétnutým kamínkem. Pak přijde lehká terénní nerovnost nebo namrzlá voda. A už je to tady - prasklina ve skle. Malá příčina s velkými důsledky. Tuhost vozu je omezená, funkce airbagu spolujezdce může být omezená, bezpečnost posádky nebo jiných účastníků silničního provozu je ohrožená. Poškození čelního skla vozu má různé příčiny - ať je to odlétnutý kamínek, nehoda nebo opotřebení. Jednoduché řešení zní: Čelní skla Audi.

Podle závažnosti poškození se provádí oprava za pomoci vysoce hodnotných materiálů nebo výměna přesně pasujícím originálem. Pokud je nutná výměna u modelů s asistenčními systémy řidiče podporovanými kamerou, provádí se nová kalibrace kamery upevněné na čelním skle. Tak je zajištěno bezchybné používání asistenčních systémů řidiče.

Poškození, u nichž je možná oprava:

V některých případech je výměna čelního skla nezbytná. Váš partner Audi Vám rád poradí!

Tříštivá prasklina

Oko

Včelí křídla

Hvězdicovitá prasklina

Audi originální čelní skla

Čelní skla Audi se skládají ze tří různých částí: vnější a vnitřní vrstva skla se stabilizuje vloženou fólií. Toto složení materiálu zajišťuje dlouhou životnost a sníženou citlivost vůči prasknutí. Posádka je tak i při nehodě bezpečně chráněna před zraněním roztříštěným sklem. Kromě toho jsou čelní skla Audi málo propustná vůči hluku a ultrafialovému záření a svými vlastnostmi bránícími rosení zajišťují volný výhled. Každý řidič Audi se může spolehnout na vysoce kvalitní a precizní zpracování svého vozu Audi. Před úderem kamínku si ale není nikdo jistý. V případě takového poškození se zákazníci mohou obrátit přímo na svého partnera Audi. Po dohodnutí termínu budou v osobním rozhovoru se servisním poradcem podrobně informováni o opravách a výměně skla. Pro všechny modely Audi lze použít speciální techniku.

Vlastnosti čelních skel Audi

- vyrábějí se podle vysokých standardů Audi a odpovídají příslušnému standardu sériové výroby nových vozů

- zajišťují tuhost karosérie a stabilitu zohledňováním specifikace série

- vyrábějí se podle zadání výrobce

- zajišťují příjemné klima tím, že omezují zahřívání interiéru

- snižují hluk a škodlivé ultrafialové záření

- umožňují snížení nákladů na opravy krátkými montážními časy a vysokou přesností lícování

Oprava a výměna čelních skel Audi poskytuje rozhodující výhody²

SpolehlivostTechnické vlastnosti čelního skla: Ať se jedná o originální nebo identický díl Audi, po výměně čelního skla jsou opět zajištěny pevnost, bezpečnost pro případ vzniku střepů a tepelná odolnost.
Prvotřídní zpracováníPoužívají se pouze vysoce hodnotné materiály a speciální nástroje podle požadavků Audi.
Odborně proškolený personál, který výměnu čelního skla provádíKompetentní péči poskytuje odborně proškolený personál Audi.
BezpečnostPokud se servisní partner rozhodne pro použití Audi originálních dílů, opět se obnoví originální stav vozidla. Je zajištěna bezproblémová funkce asistenčních systémů řidiče i bezpečnost posádky a ostatních účastníků silničního provozu.
Vynikající výhledVysoké požadavky na kvalitu, přísné testy výrobce Audi originálních čelních skel a test nepravých barev zajišťují i po výměně čelního skla co nejmenší omezení pro správné vnímání dopravních situací. Požadavky Audi na výhled přitom vysoce překračují zákonné požadavky.
StabilitaPoužitím originálního čelního skla se udrží stabilizační vliv na statiku vozu.
AkustikaPoužíváním speciálních těsnicích látek (např. mechová pryž) dochází k tlumení hlukových vln a vnější hluk se efektivně redukuje.
KvalitaTest s použitím slaného postřiku a používání vysoce hodnotných materiálů zajišťují dlouhodobou odolnost vůči vlivům počasí a životního prostředí.
Přesnost lícováníVynikající přesnost lícování všech částí skla zkracuje dobu potřebnou k montáži.
Stírací výkonDíky testu průběhu poloměrů, prohnutí čelního skla Audi a sladění geometrie skla s geometrií stěračů je dosahována nejvyšší kvalita stírání.
KomfortAudi originální čelní skla snižují tepelnou zátěž posádky při přímém slunečním svícení a přispívají k maximálnímu komfortu jízdy.
Optický dojemAudi originální čelní skla jsou perfektně sladěna s designem vozu a zachovávají jeho původní optický dojem.

Náklady na opravu obvykle kompletně odpadají u zákazníků s částečným nebo kompletním havarijním pojištěním. Oprava skla může zabránit následným škodám a dalším nákladům.

Co byste měli vědět

Čelní sklo by se mělo pravidelně kontrolovat i mimo inspekční prohlídku, protože pevnost skla může být ohrožena i neviditelným poškozením. I ta nejmenší mikropoškození (otvory, praskliny, škrábance) narušují komplexní strukturu skla. Poškození odlétnutým kamínkem zase značným způsobem snižuje stabilitu skla. Druhý kamínek, který odlétne na jiné místo, může sklo kompletně zničit. Přibližně 5 až 7 procent všech vozů vykazuje poškození čelního skla. I jemné praskliny způsobené zrnky prachu nebo písku a škrabkou na led mohou vést při určitém osvětlení k nebezpečným efektům oslnění. Je také zapotřebí zvážit, že přední sklo přispívá z 30 % ke stabilitě karosérie a že čelní sklo musí odolat i zátěži otvírajícího se airbagu. Kontrola je v tomto případě lepší než benevolence. Pokud je možná oprava (např. pokud se poškození nenachází v zorném poli řidiče a má velikost odpovídající přibližně velikosti mince 2 Eura), může takovou opravu odborně provést Váš partner Audi. Náklady jsou zpravidla hrazeny z havarijního pojištění¹. Pokud není montáž provedena odborným způsobem, může to vést k netěsnostem, korozi nebo poškození skla.

Nahlášení škody v myAudi

Došlo k poškození čelního skla? V případě poškození skla odlétnutým kamínkem můžete pohodlně otevřít škodní událost prostřednictvím myAudi. Váš partner Audi se pak postará o rychlé a odborné odstranění škody.

Aero stěrače Audi

Aero stěrače Audi se vždy přizpůsobí tvaru čelního skla přesností. Zajišťují tak vynikající výsledek při stírání, a tím i bezproblémový výhled. Informujte se nyní o originálu a vsaďte na přesnost v oblasti milimetrů.

1 Pokud Vaše částečné nebo kompletní havarijní pojištění pokrývá poškození čelních skel. Obraťte se prosím na svého partnera Audi.

2 Upozornění: Soupis se týká vlastností a použití skel od Audi originálních dílů. Autorizovaní servisní partneři Audi mají samozřejmě svobodnou volbu, zda budou nakupovat identická nebo kvalitativně rovnocenná skla od jiných dodavatelů a používat je v servisních službách.