Audi Logo

Když už zastavit, tak správně

Síla spočívá v detailu - tak jsou konstruovány Audi originální brzdy

Silnice je plná výzev pro Vaše brzdy. Zde získáte více informací o funkci a kvalitě Audi originálních brzd a také se dozvíte, proč je originál tou správnou volbou. Brzdová obložení a brzdové kotouče od Audi originálních dílů jsou koncipovány specificky pro každý model. Tak například složení materiálu, velikost a hmotnost brzdového obložení a brzdových kotoučů jsou upraveny podle jednotlivých modelů a příslušné varianty motoru. Tím je zajištěna správná funkce brzd.

Audi originální brzdy se v podstatě skládají z následujících dvou komponentů:

  • Brzdové obložení: Brzdové obložení se skládá z více materiálů. Brzdové destičky jsou z kovu. Třecí materiál tvoří podle kategorie kovové, organické nebo keramické směsi. Síla tření brzdového obložení by se neměla pod zátěží zmenšovat. Kromě toho by mělo být brzdové obložení tepelně odolné i při velmi vysokých teplotách.
  • Brzdový kotouč: Brzdový kotouč je tvořen šedou nebo ocelovou slitinou a má u varianty vnitřní/vnější ventilace po stranách radiální chladicí otvory. Během jízdy tak může lépe proudit vzduch, který kotouč ochladí.

To podstatné v kostce

Toto přesné sladění přináší mnohé výhody Audi originálních brzd:

●       Díky vysoké kvalitě zpracování krátká brzdná dráha

●       Dobrá výkonnost i při opakovaném silném brzdění

●       Tichý a klidný chod

●       I při velmi vysokých teplotách  odolné

●       Brzdný účinek zůstává stejný v obou směrech otáčení brzdového kotouče

●       Dobrá samočisticí schopnostDíky vysoké kvalitě zpracování krátká brzdná dráha

Kontakt na servisního partnera Audi

Kontaktujte svého partnera Audi, dohodněte si návštěvu servisu a získejte individuální nabídky na téma servis a Audi originální díly a příslušenství.