Audi Logo

Mé služby Audi connect

Koupili jste vůz vybavený navigačním a infotainment systémem podporujícím služby Audi connect a nyní chcete využívat praktické výhody těchto služeb? Připravili jsme pro Vás podrobná videa s návody a odpovědi na nejčastější dotazy, které mimo jiné vysvětlují, jak fungují registrace a verifikace účtu myAudi, jak nastavit hlavního uživatele pro Váš vůz a jak co nejefektivněji využívat aplikaci myAudi. Podrobné informace a údaje o dostupnosti služeb najdete v přehledu služeb a modelů.

myAudi

myAudi je váš klíč do digitálně propojeného světa Audi. V rámci svého účtu a aplikace myAudi získáte na dálku přístup k důležitým informacím o vozidle, možnost upravovat své údaje prostřednictvím portálu nebo aplikace a možnost konfigurovat si služby na míru svým požadavkům. Ať jde o online objednání do servisu, zadání osobních informací vztahujících se k vozu, získání informací o aktuální stavu vozidla nebo o novinky ze světa Audi, s účtem myAudi získáte přístup k tomu všemu a k mnoha dalším funkcím z pohodlí domova prostřednictvím Vašeho počítače nebo na cestách prostřednictvím aplikace myAudi. Mimo to získáte jako uživatel služeb Audi connect po přihlášení do aplikace nebo do portálu myAudi přístup ke všem osobním službám, jako je např. zamykání a odemykání vozu prostřednictvím chytrého telefonu. Dále si zde můžete různě upravovat nastavení Vámi využívaných služeb nebo odeslat požadované navigační cíle přímo do svého vozu Audi.

 

Aplikace myAudi

Aplikace myAudi propojí Vaše Audi s Vaším každodenním životem, přičemž do něj prostřednictvím inovativních funkcí a služeb Audi connect vnese mnohem více komfortu. Získejte informace o svém vozidle v reálném čase, což znamená, že budete mít stálý přehled o množství paliva v nádrži, aktuálním dojezdu, servisních prohlídkách, výstrahách atd. Prostřednictvím aplikace si můžete předem pohodlně naplánovat své cesty a výsledné trasy a cíle poslat přímo do palubního systému ve voze. Na dálku můžete ovládat dokonce i nezávislé vytápění nebo odemykání a zamykání dveří. V závislosti na konkrétním modelu a výbavě Vašeho Audi se dostupnost služeb může lišit.

 

Jak probíhá datové spojení s vozem?

V mnoha evropských zemích jsou služby Audi connect zajišťovány prostřednictvím SIM karty, která je trvale instalovaná ve voze. Cena za datové připojení je zahrnuta v ceně služeb s výjimkou datového připojení pro vytvoření Wi-Fi přístupového bodu, využívání služby online streamování médií, online rádia, hybridního rádia a dalších služeb nabízených prostřednictvím aplikace Audi v chytrém telefonu. Datové připojení pro zajišťování těchto služeb také probíhá prostřednictvím palubní SIM karty s tím rozdílem, že je v těchto případech nutné využívat paušální připojení poskytované partnerem značky Audi. Informace o tarifech a objednávkách najdete na stránkách www.audi.com/myaudi. V případě, že je do slotu pro kartu vložena externí SIM karta, veškerá datová připojení (pro služby Audi connect a vytvoření Wi-Fi přístupového bodu) budou probíhat prostřednictvím této SIM karty. Výsledné náklady za datové připojení nese zákazník a refundace ze strany automobilky Audi je zcela vyloučena. Pro využívání některých služeb, jako jsou zamykání a odemykání vozidla na dálku pomocí funkce Audi connect Remote & Control, se musíte v rámci účtu myAudi zaregistrovat a nechat ověřit jako hlavní uživatel vozu. Díky tomu bude Váš vůz chráněn před neoprávněným přístupem třetích stran. Informace o procesu registrace najdete na následujících stránkách nebo se obraťte na svého partnera pro prodej vozů Audi. Pokud chcete používat určité funkce aplikace myAudi fungující na základě synchronizace, jako je například odeslání cíle cesty do vozu, musíte se k vozidlu přihlásit pomocí svého účtu myAudi.

 

SIM karta Audi connect

SIM karta Audi connect je SIM karta integrovaná přímo v palubním systému vozu, která je k dispozici v rámci výbavy Audi connect s tím, že se její specifikace může lišit závislosti na modelu a konkrétním trhu. SIM karta zde v závislosti na modelu zajišťuje online konektivitu prostřednictvím sítě LTE/UMTS s rychlostí stahování až 100 MBit/s. Součástí SIM karty je objem dat umožňující využívat většinu služeb Audi connect. Mimo to SIM karta na území většiny evropských zemí dle potřeby zajišťuje automatický přístup k příslušnému poskytovateli datových služeb. Tím pádem je pasé účtování různé vysokých poplatků za roaming v závislosti na dané zemi a nepohodlné potvrzování roamingových služeb. Další výhodou je možnost zakoupení objemu dat pro provoz vlastního palubního Wi-Fi přístupového bodu, který může využívat pro svá externí zařízení celá posádka. Tento větší objem dat umožňuje online streamování médií (například hudbu z Amazon Prime Music) nebo poslouchání internetových rozhlasových stanic prostřednictvím online rádia.

Nicméně prosím pamatujte, že je pro využívání následujících služeb třeba objednat si prostřednictvím poskytovatele Cubic Telecom větší datový balíček. Mezi tyto služby patří: online rádio, hybridní rádio, online streamování médií a další streamingové služby fungující prostřednictvím aplikací.

 

Wi-fi přístupový bod

Služba Audi connect v kombinaci se systémem Audi Bluetooth nabízí možnost vytvoření Wi-Fi přístupového bodu pro bezdrátové připojení až osmi mobilních zařízení od notebooků přes tablety až po chytré telefony. Díky tomu mohou všichni cestující ve voze využívat výhody internetu, přičemž nedojde k žádnému omezení funkčnosti rozhraní MMI pro řidiče. Internetové připojení je realizováno přes střešní anténu, což zaručuje nejvyšší možnou stabilitu připojení a mimořádně kvalitní příjem. Zabezpečení přenášených dat je zajišťováno prostřednictvím standardu WPA2.

Jestliže je vůz vybaven napevno integrovanou SIM kartou (Audi connect SIM), lze si prostřednictvím internetového obchodu partnera automobilky Audi, tedy společnosti Cubic Telecom, účtu myAudi nebo prostřednictvím palubního systému MMI* dokoupit další datové balíčky. Pokud se rozhodnete pro balíček Evropa, bude přenos dat pokračovat automaticky za pevnou cenu ve všech evropských zemích bez ohledu na to, že se změní poskytovatel.

*Možnost objednání datových služeb prostřednictvím rozhraní MMI závisí na konkrétním modelu Bližší informace Vám poskytne Váš partner Audi.