Audi Logo
 
 

Síla a vizuální přitažlivost

Audi S5 Sportback TDI nabízí výkon sportovního vozu i prostor pro rodinu.

 

S5 Sportback v číslech

Výkon

251

kW (341 PS)

Zrychlení (0-100 km/h)

4.6

s

Maximální točivý moment

700

Nm

Sportovní charakter? Ten se naplno projeví na silnici.

Mezi vlastnosti, které na Vás udělají dojem, bude určitě patřit i zrychlení z 0 na 100 km/h během pouhých pěti vteřin. Maximální rychlost vozu je elektronicky omezená na 250 km/h. Za těmito hodnotami stojí 3,0litrový motor TDI, který Audi S5 Sportback TDI propůjčuje výkon 251 kW (341 koní) a maximální točivý moment 700 Nm. Pohon všech kol quattro se sportovním diferenciálem, který aktivně a variabilně rozděluje hnací moment mezi přední a zadní nápravu, je kombinován s dynamickým řízením, jež v závislosti na rychlosti upravuje nastavení převodu řízení i množství síly nutné k otočení volantu. V neposlední řadě je třeba zmínit systém dynamické změny jízdního režimu Audi drive select, který Vám prostřednictvím dynamického, komfortního, automatického, individuálního a hospodárného režimu umožní zvolit si konfiguraci, která nejlépe odpovídá Vašemu momentálnímu jízdnímu stylu a podmínkám na silnici.

Dokonalý celek? Nejen to, perfektní v každém detailu.

S novým designovým jazykem působí Audi S5 Sportback TDI ze všech úhlů pohledu nesmírně přitažlivě a sportovně. Zvláštní důraz je zde kladen na standardní specifické designové prvky v provedení "S", mezi něž patří přední nárazník v provedení "S", mřížka masky chladiče se vzorem medové plástve v matném titanově černém provedení s matným hliníkově stříbrným dekorem nebo široké přívody sání vzduchu s dekorativními rámečky, které jsou stejně jako spodní lišta nárazníku v matném hliníkově stříbrném provedení. Z boku patří mezi rozlišující prvky 18" kola a sportovní podvozek v provedení "S", vnější zpětná zrcátka v matném hliníkově stříbrném provedení a nástupní osvětlené prahové lišty s logem "S" vpředu. Při pohledu na záď podtrhují šířku vozu difuzor v provedení "S", který je lemován lištou v matném hliníkově stříbrném provedení, dvě dvojité koncovky výfuku v chromovaném provedení "S" a zadní spoiler v provedení "S".

Dynamičtější: edice Competition Plus

Zdůrazňuje sportovní charakter Audi S5 Sportback. S výraznými designovými prvky v černé barvě a paketem černé optiky. Paket ambientního osvětlení interéru a vstupní LED osvětlení s projekcí loga zajišťují atmosférický světelný design.

Jasné osvětlení

Světlomety s technologií LED jsou již součástí standardní výbavy Audi S5 Sportback. Na přání lze pořídit také světlomety Matrix LED s laserovým světlem Audi. Audi laserové světlo doplňuje při vyšších rychlostech dálková světla LED a díky téměř dvojnásobnému dosvitu poskytuje znatelně vyšší bezpečnost. Součástí tohoto světelného paketu je také dynamická světelná animace funkce coming home/leaving home a dynamická směrová světla.

Intuitivní ovládání? Ano. A navíc absolutní přehled.

Informačně-zábavní systém Audi S5 Sportback TDI lze intuitivně ovládat prostřednictvím 10,1" dotykového displeje MMI touch s haptickou zpětnou vazbou nebo hlasového ovládání přirozenou řečí, což se vztahuje například na infotainment systém MMI navigace plus z nabídky volitelné výbavy. Standardně dodávaná přístrojová deska Audi virtual cockpit plus, která na svém výborně čitelném 12,3" full HD displeji, zobrazuje nejdůležitější jízdní informace přímo ve Vašem zorném poli. Vzhledem k možnosti přizpůsobení způsobu ovládání, intuitivní hierarchii nabídek a zobrazení, které je orientováno na řidiče, se nemusíte obávat zbytečně složité interakce s vozem. Ve specifickém provedení "S" je středobodem přístrojové desky otáčkoměr.

Poznámka: Na obrázku je Audi S5 Coupé.

Streamování oblíbené hudby díky vestavěné službě Apple Music

Vychutnejte si dokonalý hudební zážitek v autě s Apple Music. Streamujte více než 90 milionů skladeb plynule a bez reklam - přímo z MMI. Najděte své oblíbené skladby nebo objevujte hudbu novou a užijte si pohodovou jízdu. Vyberte si ze tří mezinárodních živých rozhlasových stanic, jež hrají současné hity, klasiku i country hudbu a které uvádějí slavní moderátoři. K dispozici máte i osobní hudební knihovnu, kde můžete vyhledávat podle interpreta, skladby, alba či playlistu.

Ilustrační obrázek je z Audi A5 Sportback.

 

Functions on Demand

S Functions on Demand Vám Audi nabízí ještě větší flexibilitu při výběru výbavy. Četné funkce lze kdykoli doplnit. Díky aplikaci myAudi je jejich výběr intuitivní a rychlý.

Poznámka: Obrázek pochází z modelu Audi e-tron.

 

Audi S5 Coupé

Kombinované emise CO₂: 182-206 g/km; kombinovaná spotřeba paliva: 7-7,9 l/100 km.

Údaje o spotřebě paliva a emisích CO₂ pro rozsahy v závislosti na použité sadě pneumatik a kol.