Audi Logo

Stažení airbagů z trhu

Ohrožení života v důsledku závadných airbagů

Celosvětové stahování airbagů Takata

Stahování airbagů Takata z trhu se týká kromě mnoha jiných výrobců také modelů Audi. Může se tedy stát, že vadný airbag ve vašem vozidle představuje vážné bezpečnostní riziko pro vás a vaše spolucestující. Na této stránce naleznete potřebné informace a zadáním vašeho VIN kódu můžete snadno ověřit, zda se problém týká i vašeho vozidla. Důležité: Na základě naší analýzy pravidelně aktualizujeme seznam problematických vozidel. Neváhejte tedy kontrolu provádět opakovaně.

Týká se to i vašeho vozidla?

Společnost Takata v průběhu let dodávala automobilovému průmyslu airbagy obsahující vadné generátory plynu, které mohou vlivem stárnutí způsobeného určitými klimatickými vlivy (teplo a vlhkost) podléhat změnám a stát se tak nebezpečnými. U společnosti Audi byly tyto airbagy instalovány do vozidel během let 2005-2018. Zkontrolujte prosím pomocí VIN identifikačního čísla vozidla ve výše uvedeném formuláři, zdali se to vašeho vozu týká. Kontrolu je třeba provádět opakovaně, protože seznamy vozidel jsou pravidelně aktualizovány.

Jak moc je to nebezpečné?

Pokud se airbag při nehodě aktivuje, může být tlak vznikající při zapálení generátoru plynu příliš vysoký. To může mít za následek vymrštění kovových částí do interiéru vozidla, což může vést k vážným zraněním a v nejhorším případě ke smrti.

Co musíte udělat?

Pokud se tento problém týká vašeho vozidla, neprodleně se obraťte na servisního partnera Audi, který provede výměnu příslušných součástí. Ta zabere jen asi hodinu a je to pro vás zdarma. Vaše bezpečnost je pro nás důležitá, proto prosím nechte své vozidlo okamžitě zkontrolovat a opravit.